Başkan Taban Gençlerle İnstagram´da Buluştu
İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, ilk kez İnstagram uygulaması üzerinden canlı yayın yaptı.
Tarih: 11.1.2019 13:50:54

İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, her yaştan bireye erişme adına farklı mecralarda vatandaşlarla buluşmaya devam ediyor. Başkan Taban, bu kapsamda özellikle gençlere ulaşabilmek adına milyonlarca kullanıcısı olan popüler sosyal medya uygulaması Instagram üzerinden bir canlı yayın gerçekleştirdi.

SORULARI YANITLAYIP SOHBET ETTİ
Belediye Başkanı Alper Taban, ilk kez uyguladığı instagram üzerinden canlı yayını Oylat´tan gerçekleştirdi. Başka bir program için Oylat´ta bulunan Taban, burada Çağlayan Otel lobisinde sosyal medya üzerinden vatandaşların karşısına çıktı. Yapılan yayınla vatandaşlarla birebir sohbet etme imkanı bulan Taban, gelen soruları yanıtlayıp talep ve önerilere ilişkin de notlar aldı. Canlı yayın uygulamasına başta gençler olmak üzere vatandaşların ilgisi de yoğun oldu. Anlık izlenme oranlarının 300´leri bulduğu canlı yayın 1 saat sürdü.

TABAN, GENÇLERİN DAVETİNİ GERİ ÇEVİRMEDİ
Canlı yayın sırasında İnegöl´de arkadaşlarıyla kafede oturan bir genç, “Başkanım çay içmeye bekliyoruz” şeklinde davette bulundu. Başkan Taban, canlı yayının ardından gençleri bulundukları kafede ziyaret etti. Bir süre gençlerle sohbet eden Taban, instagram üzerinden ilk kez yaptıkları canlı yayınlara da ara ara devam edileceğini duyurdu.

Kaynak:

GELECEĞİN MÜHENDİSLERİ ELEKTRİKLİ ARAÇ TASARLADILAR
GELECEĞİN MÜHENDİSLERİ ELEKTRİKLİ ARAÇ TASARLADILAR
Evliya Çelebi İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, ASIM 2023 isimli elektrikli araç tasarladı
BURSALI GENÇLERİN AVRUPA BAŞARISI
BURSALI GENÇLERİN AVRUPA BAŞARISI
Avrupa Birliği Erasmus Plus projeleri kapsamında Bursa´dan dört genç proje yazma eğitimi alacaklar.
TÜRKİYE´NİN ROBOTLARI BURSA´DA YARIŞIYOR
TÜRKİYE´NİN ROBOTLARI BURSA´DA YARIŞIYOR
Özel Bursa Kültür Okulları´nın ‘Dijital Gelecekte İyi İnsan´ sloganıyla bu yıl ikincisini düzenlediği Robolution Robot Yarışması başladı.
SANAL DÜNYANIN GERÇEK TEHDİTLERİNDEN KURTULUN
SANAL DÜNYANIN GERÇEK TEHDİTLERİNDEN KURTULUN
Bursa İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Osmangazi Sağlıklı Hayat Merkezindeki Teknoloji Bağımlılığıyla Mücadele Birimi, internet, tablet, oyun, telefon ve bilgisayar bağımlılarına destek vererek teknoloji bağımlılığından kurtulmalarına yardımcı oluyor.
TÜRKİYE´NİN İLK SİMÜLASYON SAVAŞLARINDA MART AYI ELEMELERİ TAMAMLANDI
TÜRKİYE´NİN İLK SİMÜLASYON SAVAŞLARINDA MART AYI ELEMELERİ TAMAMLANDI
Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Tıp Fakültesi İyi Hekimlik Uygulamaları ve Simülasyon Merkezi (USİM) tarafından Türkiye´de ilk kez gerçekleştirilen USİM-WARS (Simülasyon Savaşları) yarışmasının Mart ayı elemeleri gerçekleştirildi.
HAFTADA 500 DOLAR KAZANDIRAN ARABA YARIŞI
HAFTADA 500 DOLAR KAZANDIRAN ARABA YARIŞI
Yerli oyun firmalarının başarılı çalışmalarına her gün bir yenisi daha ekleniyor. GreenGate tarafından Türk yazılımcılarla birlikte geliştirilen "Racing Heroes Multiplayer", oyun severlere heyecan dolu bir yarış deneyimi sunuyor. Oyun, yarışlar sonucunda ilk 10´a girmeyi başaran yarışmacılara 500 Dolar para ödülü veriyor.
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
KEŞFET / EXPLORE
E Dergi Yıl 4 Sayı 43

/resimler/2019-2/21/1604285033937.jpg

-Global ısınma yükselen deniz seviyesi 2050 yılında shangai ve deniz kıyısındaki Çin şehirlerinde büyük sellere neden olacak.bu sellerde 76 milyon kişi evsiz kalacak. -Üzerinde barkodu olan ilk ürün Wringleys marka sakızdır. -Kereviz yerken harcanan ka

İlginç Bilgiler 3