"10 yıllardır bugün için hazırlanan bu planı darmadağın edeceğiz"

"10 yıllardır bugün için hazırlanan bu planı darmadağın edeceğiz"

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Terörle mücadeleyi diline dolayıp, özellikle siviller üzerinden demagoji yaparak yalan bir propagandayla ülkemizi karalamaya çalışan birilerine bu samimiyetsiz ve iki yüzlü batı dünyasının yüzüne çarpmamız lazım. 10 yıllardır bugün için hazırlanan bu planı darmadağın edeceğiz" dedi.


Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, terör örgütü PKK/YPG’nin Tel Abyad’dan Akçakale’ye yaptığı roketli saldırıda şehit düşen kamu görevlisi Cihan Güneş’in Manisa’nın Salihli ilçesinde düzenlenen cenaze törenine katıldı. Cenaze töreni sonrası Salihli Vergi Dairesini ziyaret eden Bakan Albayrak, burada açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin tarihi günlerden geçtiğini belirten Albayrak, "Ülkemiz özellikle son yıllarda bağımsızlığı ölçüsünde terörle mücadele noktasında coğrafyamızın yaşadığı sorunları dünyada en çok hisseden ülke olması sebebiyle de çok çevik bir mücadele veriyor. Bu kapsamda aklımıza gelebilecek bütün terör örgütleri ve bunların oluşturduğu tehdit ve istikrarsızlığın yanında mülteci konusunda da çok büyük bir yük yükleniyor. Bu manada artık buna bir son vermek, özellikle sınırımızın ötesindeki bu terör örgütlerinin, Türkiye biliyorsunuz yıllardır diplomasi anlamında, uluslar arası ilişkiler anlamında çok yoğun bir çaba, büyük ve engin bir sabır, ve çok geniş bir hoş görüyle dünyada en büyük imtihanı veren ülke haline geldi. 3,6 milyondan fazla Suriyeli, toplamda 5 milyondan fazla mülteciye ev sahipliği yaparak dünyada en çok mülteciye ev sahipliği yapan ülke oldu. Sayısız terör örgütleriyle en ağır ve zor şartlarda mücadele ederek bırakın güvenlik koşullarını sivil insan noktasında dünyada en çok maalesef kayıp veren ülke olarak 7-8 yıldır, son 15 yıldır bölgemizdeki istikrarsızlıktan itibaren sayarsak en çok bedel ödeyen ülkelerden bir tanesi değil başında geliyor" diye konuştu."BU MİLLET KORKUYU KORKUTMUŞ, ÖLÜMÜ ÖLDÜRMÜŞ BİR MİLLET"


Türkiye’nin taviz vermeyeceğini belirten Bakan Albayrak, "Birilerinin uzaklardan ayak ayak üstüne atıp ahkam kestiği bir iklimde değil. Bu ülkenin birliği ve beraberliği ve kendisine yönelik tehditleri kaynağında kurutma stratejisi kapsamında çok tarihi bir operasyon süreci yürütüyor. Onun için uzaktan birileri sözde akıl vermesi kolay. Ama Türkiye artık bundan sonra tıpkı bin yıldır olduğu gibi, çünkü bazıları modern tarihi okumaktan geçmiş tarihi çok bilmiyorlar. Ben her yerde ifade ediyorum. Türkiye’nin, Türk milletinin bu coğrafyadaki tarihini anlamak için son 10 yıla, 50 yıla, 100 yıla değil, son bin yıla bakmak lazım. Son bin yıldır bu ülke, bu coğrafyada, bu millet, bu coğrafyada nasıl sınamalar, nasıl imtihanlar, nasıl güçlü refleksler göstermiş. Mehmetçiğimizin dediği gibi bizler sefere düğün diye gidiyoruz. Bizler şehadete cennet mertebesinde bakan bir milletiz. Bu millet korkuyu korkutmuş, ölümü öldürmüş bir millet" ifadelerini kullandı.Şehit ailesinin çok metanetli olduğunu vurgulayan Albayrak, "Dolayısıyla bir anne, baba için çok büyük bir acı. Biliyorsunuz savaş dönemlerinde babalar evlatlarını, normal dönemlerde evlatlar babaları gömer. Bugün terörle mücadele noktasında bir anne baba için tarifsiz bir acıya şahitlik ettiğimiz bir cenazede bulunduk. Ama ben bir kez daha bu milletin bir bireyi olmaktan çok büyük bir şeref duyduğum taziyede bulundum. Gerek Süleyman bey, gerek Zekiye hanım, anne ve babaları hakikatten çok güçlü, metanetli, cesur bir duruşla yine bir şehit anne-babası vakurluğu ile ’vatanımız, milletimiz sağ olsun’ duruşuyla müthiş bir refleks gösterdiler. Her ikisinden de Allah razı olsun diyorum. Ötesinde bu saldırı kapsamında yine bakanlığımıza bağlı pırlanta gibi Cihan Güneş kardeşimizin yanında 4 tane de gazimiz var. Dün gece ve bu sabah 4’üyle de hastanede telefonla görüştük ilgileniyoruz. Metanetleri ve cesaretleri dört dörtlük. Allah onlara da acil şifalar vermesini temenni ediyorum" diye konuştu."10 YILLARDIR BUGÜN İÇİN HAZIRLANAN BU PLANI DARMADAĞIN EDECEĞİZ"


Uluslar arası kamuoyuna seslenen Albayrak, "Hem Türkiye’ye hem de uluslar arası kamuoyuna sesleniyorum; sözde barış adı altında, sözde terör örgütlerini koruma adı altında bugün bu verilen mücadelede kimlerin sivilleri hedef alarak, sivil, masum 9 aylık Muhammet bebek başta olmak üzere sivil yerleşim bölgelerine bombalar attığını bütün dünya artık görüyor. Terör ve terörle mücadele noktasında 10 yıllardır bugün için hazırlanan bu planı Allah’ın izniyle bu millet, bu devlet ve bu ordumuz paramparça, darmadağın edecek. Benim bundan hiç bir şüphem yok. Bugün tıpkı PKK/PYD’de olduğu gibi DEAŞ’ı dilinden düşüremeyenlere de belki güçlü bir örnek olması için, dünyada DEAŞ’la mücadele noktasında en büyük ve en sert mücadeleyi vermiş ordudur Türk ordusu. Binlerce DEAŞ’lıyı son yıllarda etkisiz hale getirmiş bir ülkedir Türkiye Cumhuriyeti Devleti. Dolayısıyla terörle mücadeleyi diline dolayıp, özellikle siviller üzerinden demagoji yaparak yalan bir propagandayla ülkemizi karalamaya çalışan birilerine bu samimiyetsiz ve iki yüzlü batı dünyasının yüzüne çarpmamız lazım. Türkiye’nin nasıl bir mücadele verdiğini görmek istiyorsak, gerek Fırat Kalkanı gerek Zeytin Dalı operasyon süreci içerisindeki siviller konusunda ne kadar titiz bir mücadele yürüttüğünü Türk Ordusunun görmek lazım. Operasyon sonrasında o bölgelerde ne kadar güzel bir barış ikliminin, huzurlu ve istikrarlı bir coğrafya bugün tesis edildiğini görmemiz lazım" ifadelerini kullandı."BU MÜCADELEDEN DE ZAFERLE ÇIKACAĞIMIZA İNANIYORUZ"


Albayrak sözlerini şöyle tamamladı:


"Bugün Barış Pınarı Harekatı da bu noktadan sonra inşallah sınırımızın ötesinde birileri tarafından kurulmaya çalışılan bu terör yapılanmasını paramparça edeceğimiz, inşallah sivilleri ve insani değerleri en üstte tutarak inşallah başarıya ulaşacağımız bir operasyon olacak. Bu ama siyaset eliyle, ama ekonomi eliyle ama güvenlik eliyle ülkemizi tehdit edecek bütün unsurlara karşı yek vücut bir şekilde sapasağlam dik durduğumuz, millet olarak kenetlendiğimiz sürece bin yıldır olduğu gibi bütün bu rüzgarlar da aynı kayadan nasıl yel alır gibi öyle yel alıp geçecek. Bu coğrafyada bin yıldır olduğu gibi binlerce yıl daha bu ülke ve bu millet sapasağlam güçlü bir şekilde ayakta duracak. Bizler de tüm bu alanlarda kendimizi, ülkemizi bu anlamda çok daha güçlü ve sağlam bir mücadeleyle tüm bu mücadele için gerekli planlarla hazırlıklarımızı yapıyoruz. Her türlü senaryoya karşı milletimiz yanımızda olduğu sürece Allah’ın izniyle bu mücadeleden de zaferle çıkacağımıza inanıyoruz"


Albayrak konuşmasının ardından Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda’yı ziyaret ederek Manisa’dan ayrıldı.


(Aykut Yeniçağ - Tolga Tahçı/İHA)

Haber Kaynak : ihlas haber ajansı

Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesinde iki arkadaş arasında çıkan tartışma kanlı bitti.

Yüzbinler Fetih Müzesi’ne Akın Etti

İznik Gölü'nde 65 kiloluk dev yayın balığı yakalandı

Aynı hastalıktan ağabeyini ve annesini kaybetti, tedavi için yardım bekliyor

Periler evinde mutlu

Tazminatsız işten atılma sebepleri

Kasa hırsızı aracın sis farının altındaki hasardan yakalandı

Bursa'da hırsız, evde bulunan 25 bin liralık ziynet eşyasını çaldı

Enver Aysever ile 'yazı akademisi'nin ilk dönemi başladı

Mustafakemalpaşa’da Muhtarlar Günü törenle kutlandı

Enerji ve nakil kablosu çalan şüpheliler yakayı ele verdi

Mustafakemalpaşa’da Muhtarlar Günü törenle kutlandı

İnsan olan bunu yapmaz!

Bursa Yıldırım AK Gençlik Mehmetçik’e selam durdu

Mustafakemalpaşa’nın yöresel ürünleri festivalde sergilendi

Akademik bilginin ekonomiye kazandırılmasını hedefliyoruz”

Bursa'nın İnegöl İlçesinde yavru bir köpeğin başına geçirilen plastik turşu bidonu herkesi şok etti

Golf keyfi yer altına indi

AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, kolu kırık olan bir çocuğu hastanede tedavi etti.

Mustafakemalpaşa’nın yöresel ürünleri festivalde sergilendi

“Daha Yaşanabilir Bir Orhangazi Çalıştayı” yapıldı

Esenler’de hafriyat kamyonu devrildi: 1 ağır yaralı

Ahmet Nur Çebi: "Büyük aşkımla, başkan olarak kucaklaştım"

Ahmet Nur Çebi: "Öncelikle Ümraniye’ye gideceğim"

Şehidin cenazesi memleketi Tokat’a getirildi

Hatay’da şimşekler geceyi aydınlattı

Ahmet Nur Çebi: “Beşiktaş’ın şerefi, namusu ve dik duruşu bize emanet”

Ersun Yanal: “Oyunun kontrolüne hakim rahat bir oyun oynadık”

Şehit Eşkioğlu’nun cenazesi Erzurum’a getirildi

Başkan Koç: “Zevksiz bir maçtı, ortada bir maçtı”

Sel sularına kapılarak kaybolan şahıs ölü bulundu

Beşiktaş’ın 34. Başkanı Ahmet Nur Çebi oldu

Fenerbahçe deplasmanda üç puanı kaptı

Kilis sınırına komando sevkiyatı devam ediyor

VakıfBank set vermedi

Malatya’da otomobil takla attı: 7 yaralı

Gaziantep’i sel vurdu

Giresun’da sağanak yağış etkili oldu, bir kişi kayıp

Şimşekler geceyi gündüze çevirdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "120 saat bittiği anda harekata devam ederiz"

Beşiktaş’ta, 12 sandık sonucunda fark 808’e çıktı

Ahmet Nur Çebi farkı açtı

Bakan Soylu’dan muhtarlar günü mesajı

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: "Biz insani konularda herkesten hassasız"

“Her gün birkaç Batılı lider harekatı durdurmamız için bizi arıyor”

"2023’te hedef Sıfır Atık Projesi’yle 100 bin kişiye istihdam sağlamak"

Bakan Kasapoğlu: “Bir hata yapacaklarını sanmıyorum”

Bakan Soylu’dan yaptırım yanıtı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Putin’le telefonda görüştü

TBMM Başkanı Şentop, Sırbistan’da tarihi yerleri ziyaret etti

"Bin kilometre karelik alanı terörden kurtardık"

HDP önündeki oturma eyleminde aile sayısı 55’e yükseldi

Suriye tarafından Kızıltepe’ye havan topu atıldı: 2 ölü, 11 yaralı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Nazarbayev ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan Mirziyoyev ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD basınına konuştu

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk’tan çocuk işçi açıklaması

Bakan Akar, ’’Faaliyetler planladığı gibi gidiyor’’

Barış Pınarı Harekatı’nı sosyal medya üzerinden provoke eden 4 kişi yakalandı

Fırat Nehrine seyyar köprü kuruluyor

Devlet Bahçeli Pazartesi itibariyle mesai başında

"Harekat, planladığımız şekilde başarıyla devam ediyor’’

“Alacağımız galibiyet ile Mehmetçiklerimize moral vereceğiz”

Serbest piyasada altın fiyatları

Serbest piyasada altın fiyatları

Borsa güne yatay başladı

Borsa güne yatay başladı

Borsa ilk yarıda düştü

Borsa ilk yarıda düştü

Serbest piyasada altın fiyatları

Serbest piyasada altın fiyatları

Borsa İstanbul, banka hisselerinde ’açığa satışı’ yasakladı

Borsa İstanbul, banka hisselerinde ’açığa satışı’ yasakladı

Borsa güne düşüşle başladı

Borsa güne düşüşle başladı

Kredi kartından alınan komisyona sınırlama

Kredi kartından alınan komisyona sınırlama

Serbest piyasada döviz fiyatları

Serbest piyasada döviz fiyatları

Serbest piyasada altın fiyatları

Serbest piyasada altın fiyatları

İşsizlik rakamları açıklandı

İşsizlik rakamları açıklandı

Borsa güne yükselişle başladı

Borsa güne yükselişle başladı

Serbest piyasada döviz fiyatları

Serbest piyasada döviz fiyatları

Kışın yaklaştığı belli oldu. Dalında 10 lira, mangalda 70 lira

Uludağ'ın eteklerinde kestane hasadı drone ile havadan görüntülendi

“2050 yılında nüfusumuzun 5’te 1’i 65 yaş üzerinde olacak”

“2050 yılında nüfusumuzun 5’te 1’i 65 yaş üzerinde olacak”

Soğuk hava eklem ağrılarını tetikliyor

Soğuk hava eklem ağrılarını tetikliyor

Menopoz döneminde kalsiyuma sarılın

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Özlem Oruç Şener, menopoz döneminde düşen hayat kalitesinin kalsiyum ve gün ışığıyla yükseltilebileceğini söyledi.

Obezite ameliyatında doğru bilinen yanlışlara dikkat

Obezite ameliyatında doğru bilinen yanlışlara dikkat

Kalp pilinin önemi

Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Hakan Özkan, kalbin fonksiyonlarında oluşabilecek hastalıkların tedavisinde kalıcı kalp pilinin önemli yer teşkil ettiğini söyledi.

Menopozu işaret eden 15 belirti

Menopozu işaret eden 15 belirti

"Grip ve nezleye karşı hijyeni elden bırakmayın"

"Grip ve nezleye karşı hijyeni elden bırakmayın"

Fast food tarzı yiyecekler cilde zarar veriyor

Fast food tarzı yiyecekler cilde zarar veriyor

Zihin diyeti ile alzheimerdan korunun

Zihin diyeti ile alzheimerdan korunun

Romatizmal hastalıklarda erken teşhis önemli

Romatizmal hastalıklarda erken teşhis önemli

Sağlıklı yaşlanmak mümkün mü?

Sağlıklı yaşlanmak mümkün mü?

Meme kanserinden korunmak mümkün

Meme kanserinden korunmak mümkün

Mevsim değişimine bağlı hastalıklara dikkat

Mevsim değişimine bağlı hastalıklara dikkat

Sağlık raporları yönergesi yayımlandı

Sağlık raporları yönergesi yayımlandı

Alzheimer hastası ile empati kurun

Alzheimer hastası ile empati kurun