SEYAHAT

E-Devlet Üzerinden Turist Rehberi Ruhsatname Başvurusu ve Takip Hizmetleri

Sinemanın Fantastik Yüzü Tim Burton

MAGAZİN

EGE’NİN İKİ YAKASI BU KEZ PİYANONUN TUŞLARINDA BİRLEŞTİ

Ramazan Bayramı ve Peygamber Efendimizin Bayramı

40 GÜNLÜK HASRET BİTTİ

40 GÜNDÜR EVLERİNDEN ÇIKMAYAN ÇOCUKLAR, PARKLARA AKIN ETTİ.

YILDIRIM BELEDİYESİ, KORONAVİRÜS SÜRECİNDE 40 GÜNDÜR SOKAĞA ÇIKMALARI KISITLANAN, 13 MAYIS ÇARŞAMBA GÜNÜ İSE 11.00-15.00 SAATLERİNDE KISITLI SÜREYLE DIŞARI ÇIKAN 14 YAŞ ALTI ÇOCUKLAR İÇİN İLÇEDEKİ TÜM PARKLARI DEZENFEKTE EDEREK, OYUN ALANLARINI BÜYÜK BULUŞMAYA HAZIRLADI.

YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI OKTAY YILMAZ: “YARINLARIMIZIN EMANETİ OLAN ÇOCUKLARIMIZIN SAĞLIĞINI KORUMAK BİZİM BİRİNCİ ÖNCELİĞİMİZ.”

-BAŞKAN YILMAZ: “VATANDAŞLARIMIZDAN İSTEĞİMİZ BUGÜNE KADAR GÖSTERDİKLERİ HASSASİYETİ TEHLİKE GEÇENE KADAR DEVAM ETTİRMELERİ.”

 Yıldırım Belediyesi koronavirüs önlemlerinin ilk gününden itibaren yardımcı olduğu vatandaşlara destek çalışmalarını sürdürüyor.

Yıldırım Belediyesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Cumhurbaşkanlığı kabinesi toplantısının ardından açıkladığı normalleşme sürecinin birinci aşaması çerçevesinde 13 Mayıs’ta saat 11.00 ile 15.00 arasında yürüme mesafesiyle dışarı çıkabilecek 14 yaş altı çocukların güvenli ortamlarda oyun oynayabilmeleri için ilçe genelinde bulunan tüm parkları dezenfekte ederek, oyun alanlarını büyük buluşmaya hazırladı. Yıldırım Belediyesi’ne bağlı ekipler, bu çerçevede ilçedeki parklarda bulunan oturma ve çocuk oyun grupları ile fitness alanlarını virüs tehlikesine karşın temizleyip ilaçlarken çocukların ve onlara refakat eden anne babaların kullanımına hazır hale getirdi. Normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte geçici süreyle sokağa çıkan 14 yaş altı çocuklar ise Yıldırım’ın parklarını doldurarak 40 günlük sokağa çıkma kısıtlamasının keyfini çıkardı. Virüs tehdidinden arındırılmış park, bahçe ve yeşil alanlarda oyunlar oynayan çocuklar, gönüllerince eğlenerek 4 saatlik serbestliğin tadına vardı.

‘KURALLARA RİAYET EDELİM’

Koronavirüs tedbirleri kapsamında çocukların uzun süredir evlerinden çıkmadığını dile getiren Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Yarınlarımızın emaneti olan çocuklarımızın sağlığını korumak bizim birinci önceliğimiz. Bizde bu kapsamda çocuklarımızın güvenle oyunlar oynayabilmesi adına parklarımızda gerekli hijyen çalışmalarımızı gerçekleştirdik. 65 yaş üstü vatandaşlarımızın, çocuklarımız ve 20 yaş altı gençlerimizin uzun süreden sonra belirli aralıklarla dışarı çıkacak olması bizim için de sevindirici. Çünkü yaptığımız her çalışmanın odağında insan var. Tüm yatırım ve hizmetlerimiz Yıldırımlı hemşehrilerimiz için. Vatandaşlarımızdan isteğimiz bugüne kadar gösterdikleri hassasiyeti tehlike geçene kadar devam ettirmeleri. Dikkatli olalım ki kendimizi, sevdiklerimizi ve şehrimizi bu virüs tehlikesinden koruyarak güzel günlere en kısa sürede el birliği ile ulaşalım” diye konuştu.