5 İlçede Kırmızı Alarm Verildi
Denizli AFAD´da dün gerçekleştirilen toplantıda Ege kıyılarında yer alan ve Muğla, Aydın ve İzmir´de etkili olması beklenen şiddetli fırtınanın Denizli´nin bazı ilçelerini etkileyebileceği ve hazır olunması istendi.
Tarih: 29.9.2018 11:59:48

Denizli AFAD´da dün gerçekleştirilen toplantıda Ege kıyılarında yer alan ve Muğla, Aydın ve İzmir´de etkili olması beklenen şiddetli fırtınanın Denizli´nin bazı ilçelerini etkileyebileceği ve hazır olunması istendi. En çok etkilenecek ilçenin Çameli olacağı belirtilirken, Kale, Tavas, Beyağaç, Sarayköy ve Acıpayam´da da kırmızı alarm verildi. AFAD ve İtfaiye başta olmak üzere birçok kurumda fırtına tehlikesi nedeniyle 2 günlük izinler iptal edildi. Denizli´de, itfaiye ve AFAD başta olmak üzere birçok kurum, Meteoroloji Genel Müdürlüğü´nün fırtına uyarısı üzerine teyakkuza geçti. İtfaiye ve AFAD´daki tüm izinler iptal edildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü´nün, yaptığı tespitlere göre, Yunanistan´ın Mora yarımadasını yoğun şekilde etkileyen tropik fırtınanın Cumartesi´yi Pazar´a bağlayan gece saat 01.00 sıralarında Türkiye´nin batı kıyılarına ulaşacağı uyarısı üzerine bölgede kırmızı alarm verildi.

Fırtınanın en çok İzmir´de ve Muğla´nın Marmaris, Bodrum, Datça ile Milas ilçelerinde etkili olacağı, rüzgarın hızının saatte 120 kilometreye kadar çıkabileceği, yağışın da metrekarede 100 kilogramın üzerine çıkabileceği duyuruldu.

 

Fırtınanın İç Ege´deki Denizli´nin bazı ilçelerine kadar ulaşabilme ihtimali üzerine resmi kurumlara da acil kodlu uyarılar gönderildi.

Ege Denizi´ne ulaşan kuvvetli fırtınanın kuzeye doğru  sapma olasılığı ise giderek artarken Marmara Bölgesi´nde de etkili olabileceği bu senaryonun gerçekleşmesi halinde Denizli´de kırmızı alarm verilen 5 ilçedeki risklerin azalacağı ifade ediliyor.

Kaynak Dedahaber
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: İlçede Kırmızı Alarm Verildi
KEŞFET / EXPLORE
E Dergi Yıl 4 Sayı 42

/resimler/2019-1/8/1618389474504.jpg