5 İlçede Kırmızı Alarm Verildi
Denizli AFAD´da dün gerçekleştirilen toplantıda Ege kıyılarında yer alan ve Muğla, Aydın ve İzmir´de etkili olması beklenen şiddetli fırtınanın Denizli´nin bazı ilçelerini etkileyebileceği ve hazır olunması istendi.
Tarih: 29.9.2018 11:59:48

Denizli AFAD´da dün gerçekleştirilen toplantıda Ege kıyılarında yer alan ve Muğla, Aydın ve İzmir´de etkili olması beklenen şiddetli fırtınanın Denizli´nin bazı ilçelerini etkileyebileceği ve hazır olunması istendi. En çok etkilenecek ilçenin Çameli olacağı belirtilirken, Kale, Tavas, Beyağaç, Sarayköy ve Acıpayam´da da kırmızı alarm verildi. AFAD ve İtfaiye başta olmak üzere birçok kurumda fırtına tehlikesi nedeniyle 2 günlük izinler iptal edildi. Denizli´de, itfaiye ve AFAD başta olmak üzere birçok kurum, Meteoroloji Genel Müdürlüğü´nün fırtına uyarısı üzerine teyakkuza geçti. İtfaiye ve AFAD´daki tüm izinler iptal edildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü´nün, yaptığı tespitlere göre, Yunanistan´ın Mora yarımadasını yoğun şekilde etkileyen tropik fırtınanın Cumartesi´yi Pazar´a bağlayan gece saat 01.00 sıralarında Türkiye´nin batı kıyılarına ulaşacağı uyarısı üzerine bölgede kırmızı alarm verildi.

Fırtınanın en çok İzmir´de ve Muğla´nın Marmaris, Bodrum, Datça ile Milas ilçelerinde etkili olacağı, rüzgarın hızının saatte 120 kilometreye kadar çıkabileceği, yağışın da metrekarede 100 kilogramın üzerine çıkabileceği duyuruldu.

 

Fırtınanın İç Ege´deki Denizli´nin bazı ilçelerine kadar ulaşabilme ihtimali üzerine resmi kurumlara da acil kodlu uyarılar gönderildi.

Ege Denizi´ne ulaşan kuvvetli fırtınanın kuzeye doğru  sapma olasılığı ise giderek artarken Marmara Bölgesi´nde de etkili olabileceği bu senaryonun gerçekleşmesi halinde Denizli´de kırmızı alarm verilen 5 ilçedeki risklerin azalacağı ifade ediliyor.

Kaynak Dedahaber
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: İlçede Kırmızı Alarm Verildi
231 Ağaçlık Koruluk Hizmete Girdi
231 Ağaçlık Koruluk Hizmete Girdi
İnegöl Belediyesi´nin Metalax firmasının katkılarıyla hayata geçirdiği 231 ağaçlık koruluk alan ve otoparkın yapımı tamamlanarak hizmete girdi.
‘Yeşil karne´ protokolü
‘Yeşil karne´ protokolü
BURSA - Bursa´daki öğrencilerin enerji verimliliği konusunda bilgilendirilmesini ve uygulamada başarılı okulların yılsonunda ‘Yeşil Karne ile´ ödüllendirilmesini içeren protokol, Büyükşehir Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalandı. İsrafın önlenmesi, doğal kaynakların daha verimli kullanılması, oluşan atık miktarının azaltılması, etkin toplama sisteminin kurulması ve atıkların geri dönüştürülmesi gibi konularda öğrencilerin bilinçlendirilmesini sağlayacak protokole, Büyükşehir Belediyesi adına Başkan Alinur Aktaş, İl Milli Eğitim Müdürlüğü adına da Müdür Sabahattin Dülger imza koydu.
Bursa´nın katma değeri artacak
Bursa´nın katma değeri artacak
BURSA – Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Hüdavendigar Mahallesi´nde hizmet veren Sigorta Taksi Durağını ziyaret ederek, taksici esnafla sohbet etti. Başkan Aktaş, Bursa´nın katma değerini artırmak istediklerini söyledi.
‘Beyaz esaret´ Büyükşehir´le son buluyor
‘Beyaz esaret´ Büyükşehir´le son buluyor
BURSA – Merkez dışında toplam 684 mahallede de karla mücadele çalışmalarını aralıksız sürdüren Bursa Büyükşehir Belediyesi, kar yağışının etkisini gösterdiği yüksek kesimlerdeki mahalle yollarını ulaşıma açık tutmak için yoğun mesai harcıyor.
E Dergi Yıl 4 Sayı 41

/resimler/2018-12/7/1848087972068.jpg

SOSYAL MEDYA

/resimler/2018-4/4/1940539792969.jpg /resimler/2018-4/4/1941516512767.jpg /resimler/2018-4/4/1942537920214.jpg/resimler/2018-4/4/1945514642501.jpg