SEYAHAT

MAVİ BAYRAKTA DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜ TÜRKİYE’NİN ÖDÜLLÜ PLAJ SAYISI 486 OLDU

Toplumu Değiştirmeyi Hedefleyen Adam: Aamir Khan

MAGAZİN

EGE’NİN İKİ YAKASI BU KEZ PİYANONUN TUŞLARINDA BİRLEŞTİ

Hat Sanatı Dünyaya Tanıtılacak

   BAŞKANIMIZ ÇİFTÇİLERİMİZE MÜJDELİ HABERİ DUYURDU

Belediye Başkanımız Davut AYDIN 27 Nisan 2020 Pazartesi günü Meclis Salonunda basın mensuplarına açık olarak düzenlenen toplantıda çiftçilerimize müjdeli haberler verdi. Türkiye Şeker Fabrikaları Susurluk Şeker Fabrikası Müdürü Hakan ÇELİK’in konuşmacı olarak katıldığı toplantıda Maliye Bakanı Berat ALBAYRAK’ın talimatlarıyla ülkemizde zirai anlamda tarihi bir adım atıldığını belirtti. Hububat üretiminde sözleşmeli tarıma geçildiğini ifade eden yetkili, Buğday, Arpa, Mısır ve Ayçiçeği üreticileri ile sözleşme imzalanarak çiftçilere ekim ve sulama dönemlerini kapsayan avansların verileceğini belirtti.

Ayrıca hasat sezonunda TMO tarafından açıklanan fiyatın % 2 daha fazlasının fiyatı ile üreticiden alınarak, ürün teslimatından 5 gün sonra ödemelerin gerçekleştirileceğini söyledi.

 

      Maliye Bakanı Berat ALBAYRAK’ın talimatlarıyla vatandaşlarımızı bilgilendirmek amacıyla görevlendirilen Türkiye Şeker Fabrikaları Susurluk Şeker Fabrikası Müdürü Hakan ÇELİK’i misafir eden Başkanımız Davut AYDIN, genel olarak zor günlerden geçtiğimiz şu günlerde çiftçimizin yüzünü güldürecek kararlar alınması, sadece pancar üreticilerinin değil diğer üreticilerimizi de ilgilendiren bu müjdeli haberi çiftçilerimize vermekten memnuniyet duyduğunu ifade ederek alınan kararların ve yapılan işlerin çiftçimize hayırlar getirmesi temennisinde bulundu.