SEYAHAT

E-Devlet Üzerinden Turist Rehberi Ruhsatname Başvurusu ve Takip Hizmetleri

Sinemanın Fantastik Yüzü Tim Burton

MAGAZİN

'Tek Hedefim Huzurlu ve Sağlıklı Olarak Hayatımı Bitirmek'.

Ramazan Bayramı ve Peygamber Efendimizin Bayramı

Bursa Yıldırım Belediye mücavir alanı içinde yaşayan herkes bir belediyecidir.

Yerel yönetimler, oy aldığı yerleşim alanlardaki halka hizmet etmesi asli görevidir.

İl- ilçe ve beldelerde yaşamak sadece işyerinin önü ve evinin önü temiz tutmak temiz yaşıyoruz anlamına gelmez, yaşadığımız mahalle cadde ve sokaklarda da temiz olmak, temiz yaşamak bir kültür anlayışıdır. Umuma açık kamu kurum ve kuruluşların etrafını temizlemekte bağlı bulunduğu belediye tarafından itinayla temiz tutmalıdır. Vatandaş olarak sigara izmaritimizi ve sigara paketinin boşunu sokağa caddeye değil.

çöp kutularına atmak bizimde vatandaş olarak asli görevimizdir. Temiz bir toplum olabilmemiz için kurallara uymamız gerek, gelişi güzel çöplerimizi sokaklara caddelere atmak, o toplumun medeni olmadığı anlamına gelir.

Seçilen belediye başkanları görev verdikleri personeli daha fazla denetleyerek halka hizmet konusunda duyarlı olmalarının gereğini hatırlatmalı, sadece Belediye’de evrak imzalamak değildir asıl görevleri, Sayın Cumhurbaşkanımızda söylediği gibi çıkın halkın içinde gezin cadde sokaklara inin görevlendirdiğiniz personeli denetleyin aldıkları maaşın hakkını değil sorumlu oldukları insani görevlerini yapsınlar.

İnanıyorum ki yeni seçilen Belediye başkanlarımız daha duyarlı olurlar bu konuda, söz konusu Şevket Yılmaz hastanesi değil asıl sorunumuz ilçemizin tüm kuruluşların etrafını temiz tutmalıyız. Buradaki örnek çok hassas bir kurumdur. bir hastanenin etrafı bu şekilde mi olmalı? Sayın Belediye Başkanımız ve yönetimi temizlik konusunda daha itinalı çalışmalar başlatırlar eminim.

Mora Medya