Suriye İnsan Hakları Ağı sivilleri hedef alan saldırılara yönelik rapor yayınladı

Günün özeti

Şirket sahibi hırsızı paylaştığı videoyla ifşa etti

İzmir’de durdurulan araçtan 21 göçmen çocuk çıktı

Serbest piyasada altın fiyatları

Ermenek’te zeytin, yöre halkının umudu oldu

Avrupa şampiyonu Buse Naz Çakıroğlu: “Hedefim olimpiyat şampiyonu olmak”

Bahçeli’den Yıldız Kenter için taziye mesajı

İçişleri Bakanı Yardımcısı Ersoy ve Jandarma Genel Komutanı Çetin Bitlis’te

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Trump’a izlettiği video

"Lindsay Graham’a gerekenleri söyledim, dersini aldı"

11.11.2019 saat 11.11’de ilk fidanı Cumhurbaşkanı Erdoğan toprakla buluşturdu

Bülent Arınç’ın damadından “delil yetersizliğinden beraat” kararına itiraz

Cumhurbaşkanlığı’ndan ABD ziyareti açıklamasıBursa Yıldırım Belediye mücavir alanı içinde yaşayan herkes bir belediyecidir.

Yerel yönetimler, oy aldığı yerleşim alanlardaki halka hizmet etmesi asli görevidir.

İl- ilçe ve beldelerde yaşamak sadece işyerinin önü ve evinin önü temiz tutmak temiz yaşıyoruz anlamına gelmez, yaşadığımız mahalle cadde ve sokaklarda da temiz olmak, temiz yaşamak bir kültür anlayışıdır. Umuma açık kamu kurum ve kuruluşların etrafını temizlemekte bağlı bulunduğu belediye tarafından itinayla temiz tutmalıdır. Vatandaş olarak sigara izmaritimizi ve sigara paketinin boşunu sokağa caddeye değil.

çöp kutularına atmak bizimde vatandaş olarak asli görevimizdir. Temiz bir toplum olabilmemiz için kurallara uymamız gerek, gelişi güzel çöplerimizi sokaklara caddelere atmak, o toplumun medeni olmadığı anlamına gelir.

Seçilen belediye başkanları görev verdikleri personeli daha fazla denetleyerek halka hizmet konusunda duyarlı olmalarının gereğini hatırlatmalı, sadece Belediye’de evrak imzalamak değildir asıl görevleri, Sayın Cumhurbaşkanımızda söylediği gibi çıkın halkın içinde gezin cadde sokaklara inin görevlendirdiğiniz personeli denetleyin aldıkları maaşın hakkını değil sorumlu oldukları insani görevlerini yapsınlar.

İnanıyorum ki yeni seçilen Belediye başkanlarımız daha duyarlı olurlar bu konuda, söz konusu Şevket Yılmaz hastanesi değil asıl sorunumuz ilçemizin tüm kuruluşların etrafını temiz tutmalıyız. Buradaki örnek çok hassas bir kurumdur. bir hastanenin etrafı bu şekilde mi olmalı? Sayın Belediye Başkanımız ve yönetimi temizlik konusunda daha itinalı çalışmalar başlatırlar eminim.

Mora Medya