SEYAHAT

MAVİ BAYRAKTA DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜ TÜRKİYE’NİN ÖDÜLLÜ PLAJ SAYISI 486 OLDU

Toplumu Değiştirmeyi Hedefleyen Adam: Aamir Khan

MAGAZİN

Sibel Bilgiç ‘den muhteşem dönüş!

Hat Sanatı Dünyaya Tanıtılacak

Korona virüs o ülkede açlığa'da sebep oluyor

Sudan'da hükümetin çabalarına rağmen, temel ihtiyaç sıkıntısı koronavürüsün ülkeye yayılmasını engelleme çabalarını baltalıyor. Halkın ekmek sıkıntısı çektiği Sudan ile Dünya Gıda Programı arasında 200 bin tonluk buğday alım anlaşması imzalandı. Koronavirüs pandemisi, ülke ekonomisi ve kritik durumda olan sağlık sistemini daha da kötüye sürüklüyor.

udan'a koronavirüs pandemisi, ülke ekonomisi ve kritik durumda olan sağlık sistemini daha da kötüleştirdi. Diğer ülkelerde olduğu gibi Sudan'ın karşı karşıya kaldığı ekonomik sıkıntılar, karantina şartlarını zorlaştırıyor.

Hükümetin insanları içeride kalmalarını ve sosyal mesafeyi uygulamalarını sağlama çabalarına rağmen, Sudan'da ekmek ve diğer temel ihtiyaçlar için insanlar dışarıya çıkmak zorunda kalıyor.

Hartum'da bir fırınının önünde, onlarca insan sıcak güneşin altında sıraya girerek, virüsün yayılmasını önlemek için sağlık uzmanları tarafından belirlenen iki metrelik mesafeyi göz önünde bulundurarak ekmeklerini almayı bekliyor.

Middle East Eye'de yer alan habere göre, Sudan'daki ekmek krizi ciddi boyutlara ulaşmasından korkulduğu ve fiyat artışlarının hayatı dayanılmaz hale getirdiği bildiriliyor.

Yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında 18 Nisan'dan itibaren başkent Hartum genelinde 3 hafta süreyle sokağa çıkma yasağı getirildi.

Ülkede şimdiye kadar 29 vaka tespit edildi, 4 kişi yaşamını yitirdi.

Hükümet insanlardan koronavirüs yayılmasını durdurmak için toplantılardan kaçınmalarını istiyor ancak insanların ekmek ve yiyecek için almak için sokağa çıkmak zorunda kalıyor.

200 bin tonluk buğday anlaşması

Sudan Maliye Bakanlığı ile Birleşmiş Milletler (BM) Dünya Gıda Programı (WFP) arasında, 200 bin tonluk buğday alım anlaşması imzalandı.

Kaynak Yenişafak