SEYAHAT

MAVİ BAYRAKTA DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜ TÜRKİYE’NİN ÖDÜLLÜ PLAJ SAYISI 486 OLDU

Toplumu Değiştirmeyi Hedefleyen Adam: Aamir Khan

MAGAZİN

Sibel Bilgiç ‘den muhteşem dönüş!

Hat Sanatı Dünyaya Tanıtılacak

       YENİŞEHİR BELEDİYESİ'DEN YOĞUN MESAİ

İçişleri Bakanlığı tarafından Corona virüsü salgınına karşı tedbir amaçlı olarak ilan edilen 2 günlük sokağa çıkma yasağında Belediyemiz personeli yoğun mesai yaptı.

Sokağa çıkma yasağı ilan edilmesinin hemen ardından teyakkuza geçen Belediye Başkanımız Davut AYDIN, halkımızın paniğe kapılmaması için sosyal medya, SMS ve diğer iletişim kanallarından vatandaşlarımıza bilgilendirme mesajları gönderdi. Vatandaşların en temel ihtiyaçlarından olan ekmek, ilaç, su vb. gibi ürünlerin Belediyemiz personelleri tarafından temin edileceğini ifade eden Başkanımız Davut AYDIN, fırınların bu süre içerisinde çalışarak halkımıza hizmet vermeye devam edeceğini ve bunun için gerekli tüm planlamanın yapılacağını belirtti.

Sokağa çıkma yasağının ilk günü olan 11 Nisan 2020 Cumartesi sabahı Zabıta Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü, Kültür Müdürlüğü ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü personelleri ile toplantı yapan Başkanımız Davut AYDIN “Belediyemize telefonla, Alo Whatsapp Hattına veya diğer kanallardan bize gelen taleplerin anında değerlendirilerek, vatandaşlarımızın bu süreçte hiçbir şekilde mağdur edilmemesi için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Vatandaşlarımız evde kalsın, bizler gerekirse kapı kapı dolaşarak ekmek ve diğer ihtiyaçlarını karşılayacağız” dedi.

Toplantıda yapılan organizasyon ve görevlendirmelerin ardından ilçemizin tüm cadde ve sokaklarında, sesli anons ve uyarılar eşliğinde 2 gün boyunca ekmek satışı yapıldı. 2 Gün boyunca Belediye personelinin yanında yer alan Belediye Başkanımız Davut AYDIN, ilçemizde huzur ve güven ortamı içinde geçen sokağa çıkma yasağında evlerinde kalarak kurallara riayet eden vatandaşlarımıza teşekkür ettiğini dile getirdi.