Bugün, 16 Ocak 2021 Cumartesi

Yavru ‘Köpekler Donmaktan Kurtarıldı

Yavru ‘Köpekler Donmaktan Kurtarıldı

Hamileyken Tüketmeniz Gereken 8 Yiyecek

Diş Macunuyla Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilirsiniz

Diş Beyazlatmaya Yardımcı 4 Yiyecek

Bağışıklık sistemini güçlendiren yiyecekler hangileridir

Size Daha Fazla Enerji Verebilecek 6 Yiyecek

Saç Bakımında Zeytinyağını Hangi Saç Tipleri Kullanmalı

Saçınız İçin Sıcak Yağ Bakımı

Kenya’da Kadınların Şiddetten Kaçarak Kurduğu Bir Köy

Birçok Medeniyete Ev sahipliği Yapmış Olan Kaleler Şehri Mardin

İnançlarından Ötürü Yıllardır Temizlenmeyen Nehir

Antik Mısır'da mumyalama nasıl yapılırdı

Yerebatan Sarnıcı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Efes çevresinde yer alan Meryem Ana Evi

Antik bir Likya kenti Myra

2000’li Yıllarda Çekilen En Güzel 5 Aşk Filmi

IMDB Puanı Yüksek 10 Film (2)

Gerilim, gizem ve korku üçlüsünün vazgeçilmez filmleri

Müzikal Film Severler Buraya!

Sizi Geçmişe Götürecek 9 Çizgi Film

Gerçek Hayattan Uyarlanan Harika Filmler

Sizin İçin Derlediğimiz 5 Deneysel Film

HABER VİDEOSU

OSMANGAZİ BELEDİYESİ

BURSA BÖLGE

Yavru ‘Köpekler Donmaktan Kurtarıldı

Aksiyon Severlerin Mutlaka Okuması Gereken 5 Kitap Yorumlaması

Aksiyon Severlerin Mutlaka Okuması Gereken 5 Kitap Yorumlaması

John Verdon – Gözlerini Sımsıkı Kapat

Yazarın polisiye alanında yazmış olduğu tüm kitapları güzel, seri olarak okunursa daha bir anlamlı olur. Kitabın 1.serisinde olduğu gibi çılgın dedektifimiz Gurney iş başında. Kitabın kapağında Gözlerini Sımsıkı Kapat denilse de siz gözünüzü her ihtimale karşı dört açın. Kaçıracağınız ufak bir ipucu olaydan kopmanıza neden olabilir. John Verdon severleri mutlaka anlar, olayın işleniş tarzı ilk kitaptaki gibi. Kitabın başı betimlemelerle dolu serüven yolculuğunu, ortalarda yine heyecanı doruğa çıkıyor. Sonlarında ise her zaman ki gibi merak uyandırıyor. Manipülasyon dolu. Bakış açınızı değiştirecek türden bir kitap...

Ahmet Ümit – İstanbul Hatırası

Polisiye bir kitap olan İstanbul Hatırası, İstanbul' da tarihle polisiyenin birleştiği, sizi farklı zamanlara götüren muhteşem bir kitap. Dili, anlatımı klasik bir Ahmet Ümit kitabı. Kitapta İstanbul' da peş peşe işlenen yedi cinayet var ve her cinayetin sonunda bir ipucu var. Başkomiser Nevzat, Ali ve Zeynep bu ipucuları takip ederek katili bulmaya çalışıyorlar. Bir yandan İstanbul'un tarihi mekanlarını anlatması bir yandan da olay örgüsündeki gizem oldukça sürükleyici.

Agatha Christie – Roger Ackroyd Cinayeti

Herkesin kendi hâlinde olduğunu sandığımız bir taşra olan King's Abbot köyünde sıradan bir yaşam dönerken, Roger ackroyd ölümü ile köyün havası birden değişir. Emekli olup bu köye yerleşen Hercule Poirot istemeden bu olayın içine çekilir ve esrarengiz olaylar sırayla çözülür. Akıl almaz zekası ile bu olayların da her zaman olduğu gibi yine üstesinden gelecek. Herkesin şüpheli olduğu bu olayda, yine büyük sürpriz ile maceraya hazırlıklı olun.

Patrick Süskind – Koku

Koku’nun hikayesi 18. Yüzyıl Fransa’sında geçmektedir. Jean Baptiste Grenouille kokulara karşı dayanılmaz şekilde zaafı olan bir adamdır. Kendine ait bir kokusu olmadığını fark ettiği gün dehşete düşer. Ve bunu fark ettiği andan itibaren mükemmel kokuya ulaşabilmek için insanların kokularını çalmaya hatta bunun için cinayetler işlemeye başlar.( Daha fazla spoiler duymadan bu muhteşem kitabı bir an önce okumaya başlayın)

Dan Brown – Da Vinci Şifresi

Kitabın kalınlığından korkmayın eminiz elinize aldığınız zaman bir solukta bitireceksiniz! Da Vinci Şifresi akıcı bir dil ile yazılmış olan polisiye türünde romandır. Tüm beklentilerinizi karşılamasının yanı sıra sanat, tarih, din gibi farklı alanlarda verdiği bilgilerle ufkunuzu genişletip sizi konuyla ilgili araştırmalara sevk edecek türden bir kitap. *Okurken kendinizi kitabın içinde bulacaksınız bizden söylemesi…

Dilara Kaygısız / Mora Dergisi-İçerik Editörü