SEYAHAT

İkinci Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi - Edirne

Sessiz Filmin Ustası Charlie Chaplin

MAGAZİN

Şarkıcı Harun Sürek, ABD'li yıldız Mariah Carey‘in teklifini değerlendirdi

Ramazan Bayramı ve Peygamber Efendimizin Bayramı

Al Pacino'nun En İyi 10 Filmi

SİNEMA DÜNYASININ DEV OYUNCUSU OLAN AL PACİNO'NUN EN İYİ 10 FİLMİ

1 Yaralı Yüz
1983 Yapımı olan Filmin yönetmen koltuğunda  Brian DePalma yer alırken oyuncu kadrosunda      
Al Pacino, Steven Bauer, Michelle Pfeiffer, Mary Elizabeth Mastrantonio, Robert Loggia, Paul Shenar,F. Murray Abraham yer almaktadır. Film Türkiye sinemalarında vizyona girdiğinde yanlış bir tercüme ile Sicilyalı olarak girmiştir ve bu isimle filmin içeriği ile ilişkili herhangi bir bağlantı yoktur bu hata daha sonra düzeltilmiştir. Film IMDb'de dünyanın gelmiş geçmiş en iyi 250 filmi arasında 112. sırada yer almaktadır.

2 Kadın kokusu 
1992 yılı yapımı olan film Al Pacino’ya en iyi erkek oyuncu Oscar ödülünü kazandırmıştır.  Alpacinı bu filimde kör bir emekli subayını canlandırmaktadır.  Filmin yönetmenliğini Martin Brest yapmıştır ve oyuncu kadrosunda ise     Al Pacino, Chris O'Donnell, James Rebhorn,Gabrielle  Anwar, Philip Seymour Hoffman, Todd Louiso yer almaktadır. 

,

3 Baba  1 2 3
Sinema dünyasında bir kült fil seri olan baba Al Pacino’nun ve Marlon Brando’nun müthiş oyunculuğu ile sinema tarihine oyunculuklarıyla hafızalara kazınmıştır. 

4) Serpico 
ABD ve İtalya ortak yapımı olan filmde yozlaşmış  New York polis teşkilatında dürüst bir polis memurunun hikayesi anlatılmaktadır. Polis teşkilatı içerisinde bulunan bu yozlaşmış durumdan hiç haz duymayan Serpico  rüşvet ve bunun benzeri durumları kabullenemez ve bu teşkilatta bir süre sonra yalnız kalacaktır Filmin yönetmenliğini Sidney Lumet yapmıştır Oyuncu Kadrosunda ise Al Pacino, John Randolph, Tony Roberts’i görmekteyiz.

5 Şeytanın Avukatı 
Şeytanın avuklatı adlı kitaptan uyarlanan Filmin Başrollerinde Al Pacino ve Keanu Reeves’i görmekteyiz Film başarılı bir avukat olan Kevin Lomax(Keanu Reeves)'ın, zengin iş adamı John Milton ile tanıştıktan sonra garipleşen hayatını konu alır. Filmin Yönetmen koltuğunda Taylor Hackford’u görmekteyiz.

6  Carlito’nun Yolu 
Brian DePalmanın yönettiği 1993 yılı yapımı olan filmin senaryosunu David Koepp yazmıştır. Başrol oyuncusu Al Pacino’nun yanı sıra oyuncu kadrosunda Sean Penn’ide görmekteyiz. 
Carlito işlediği suşların sonucunda cezaevinden çıktıktan sonra  artık eskisi gibi belalı işlerle uğraşmayıp  daha düzenli  ve yasal bir hayat sürmek ister. Gelişen durumlarda sonra  Al Pacino’nun ( Carlito)  bu hayali gerçekleşemeyecektir. 

7 Büyük Hesaplaşma 
1995 Warner Bros yapımı olan filmin yönetmek koltuğunda Micheal Mann’ı görmekteyiz oyuncu kadrosu tam bir şampiyonlar ligi gibi  karşımızda  durmakta oyuncu kadrosuna göz attığımızda Al Pacino, Lt. Vincent Hanna, Robert De Niro, Neil McCauley, Val Kilmer, Chris Shiherlis,Jon Voight, Nate, Tom Sizemore, Michael Cheritto, Diane Venora, Justine Hanna, Amy Brenneman, Eady, Ashley Judd, Charlene Shiherlis Mykelti Williamson, Drucker, Wes Studi, Detective Sammy Casals, Ted Levine, Detective Mike Bosko, Dennis Haysbert, Donald Breedan, William Fichtner, Roger Van Zant, Natalie Portman, Lauren Gustafson, Tom Noonan, Kelso, Kevin Gage, Waingro, Hank Azaria, Alan Marciano, Danny Trejo, Trejo, Henry Rollins, Hugh Benny, Jerry Trimble, Danny Schwartz, Ricky Harris, Albert Torena, Tone Lōc, Richard Torena, Jeremy Piven, Dr. Bob, Xander Berkeley, Ralph yer almaktadır.

8 Köstebek 
Köstebek Al Pacino ve Johnny Depp'in başrol oynadığı, yönetmenliğini Mike Newell'in üstlendiği 1997 yapımı suç ve dram filmidir Filmin oyuncu kadrosun da Johnny Depp, Al Pacino, Michael Madsen, Anne Heche,Bruno Kirby yer almaktadır. 

9 Çaylak
Baş rollerinde Al Pacino, Colin Farrell ve Bridget Moynahan’ı gördüğümüz filmin yönetmen koltuğunda Roger Donaldson yer almaktadır. 

10 Köpeklerin Günü

 Martin Bregman ile Frank Pierson tarafından yazılmış ve üretilen, Sidney Lumet'ında yönettiği 1975 tarihli bir suç dram filmi. filmin yıldızları Al Pacino, John Cazale, Charles Durning, Chris Sarandon, Penny Allen, James Broderick, Lance Henriksen, ve Carol Kane'dir.