yurt genelinde hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre

KIŞ SPOR OKULLARI YENİDEN BAŞLIYOR

İnegöl Belediyesi’nin Belediyespor organizasyonuyla düzenlediği kış spor okulları, kontrollü normalleşme süreciyle birlikte yeniden başlıyor.

DEPREMİN AŞISI YOK

Tüm dünyayı alarma geçiren COVID-19 hastalığına karşı bilinçli şekilde mücadele devam ederken

Online eğitim gören öğrencilere fiziksel aktivite önerileri

Yaklaşık bir yıldır içinde bulunduğumuz pandemi şartlarından dolayı uzaktan eğitim gören çocuklar eve kapanmak zorunda kaldı

Bursa’dan İGA’ya kesintisiz ulaşım

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşım şirketi Burulaş’ın BBBUS Otobüs seferleri

Bursa Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurul Kararı

Koronavirüs salgınıyla mücadele virüsün yayılım hızını düşürmek amacıyla alınan tedbirler kapsamında İçişleri Bakanlığı

Koronavirüs Bilim Kurulu toplanıyor

Koronavirüs Bilim Kurulu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında saat 17:00’de toplanacak

Bursa'da nesli tükenmekte olan su samuru ölü bulundu

Bursa’da, nesli tükenme tehlikesi altında olan su samuru, vatandaşlar tarafından ölü bulundu.

Yurtta hava durumu

Bugün hava nasıl

Dr. Mustafa Esgin TBMM'de Konuştu

Ak Parti Bursa Milletvekili Dr. Mustafa Esgin Aşı ve Şehir hastanelerle ile ilgili Muhalefete cevap verdi

Özlüce Günlüğü: 2 Mart 2021

Ligin 25. haftasında deplasmandaB. Boluspor ile karşılaşacak takımımız bu maçın hazırlıklarına Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri

Adalet davamızın pusulası insandır

Adalet davamızın pusulası insandır, insan onurudur, insanın sahip olduğu tüm haklarıyla hayatını sürdürebilmesidir

Şanlı bayrağımız Siirt'ten yola çıktı

Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu, "Anadolu Gönül Yolu 81 Genç 81 Bayrak" etkinliği kapsamında Çanakkale

Başkan Aktaş 6,7 ile sallandı

Bursa’da deprem farkındalığı oluşturmak için kurulan simülasyon tırında 6,7’lik Van depremini birebir yaşayan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, ‘çök kapan tutun’ yöntemini uyguladı.

BURKÜP’te Tolga Tunalıgil dönemi

Bursaspor’un önemli hareketlerinden BURKÜP’ün gerçekleşen genel kuruluna tek aday olarak giren Tolga Tunalıgil başkanlığa seçildi.

Kalabalık Korkusu ile Nasıl Yaşanır?

Saçınızı ne sıklıkta yıkamalısınız

Saçlarınızın kırılmasına sebep olan şeyler

Mutlu Olmak Sizi Nasıl Daha Sağlıklı Yapar?

Doğum Sonrası Depresyona Ne Sebep Olur?

Metabolizmanızı Güçlendirmenin 10 Kolay Yolu

Kahve’nin Metabolizmanıza Etkileri Neler?

Google’nin ortaya çıkış hikayesi

   Muhteşem manzarada balık avı

Modern fiziğin babası Galileo Galilei Kimdir?

Sebebi Hala Bilinmeyen Reichstag Yangını

Tarihin en yıkıcı ve en ölümcül kasırgası

Samuel Colt Kimdir?

Dünya’daki insanlar tarafından yapılan en büyük yapı

Gözünüzü kırpmadan izleyeceğiniz aksiyon filmleri

İki Kere Oscar Ödülü Kazanan Oyuncu Kevin Spacey Filmleri

İzleyiciye en çok merak uyandıran bilim-kurgu filmleri

Netflix’te mart ayında izleyiciyle buluşanlar

Julianne Moore’ın rol aldığı en iyi 3 film

İzleyenler üzerinde etki bırakan en iyi psikolojik filmler

Tüm zamanların en iyi fantastik filmleri

OSMANGAZİ BELEDİYESİ

BURSA BÖLGE

Osmangazi, Yeni Parklar İle Nefes Alıyor

Anne Hathaway’ın En İyi 15 Filmi

Mutlaka izlenmesi gereken Anne Hathaway filmleri

Anne Hathaway’ın Oyunculuk Kariyerine Başladığı Günden Günümüze Kadar En İyi 15 Filmi

Mutlaka izlenmesi gereken Anne Hathaway filmleri

1.Acemi Prenses

Mia Thermopolis 15 yaşında bir kızdır ve San Fransisco’da ressam olan annesi Helen ile birlikte yaşamaktadır. En iyi arkadaşları Lilly Moscovitz'tir. Lilly’nın ağabeyi Michael de Mia'ya ilgi duymaktadır. Başka arkadasi olmayan Mia bir süre önce ölmüş olan babasının kimliğinden habersizdir.

2. Kırmızı Başlıklı Kız

Hepimiz Kırmızı Başlıklı Kız'ın hikâyesini biliriz. Küçük Kırmızı Başlıklı Kız büyükannesine giderken yolda kurtla karşılaşır. Ama bu animasyon hikâyede durum biraz farklı günümüz toplumsal ve kültürel değerlerine uyarlanmış. Hiçbir şey göründüğü gibi değildir anlayışına biraz da Sherlock Holmes havası katmış bir uyarlama denebilir.

3. Şeytan Marka Giyer

New York'ta sıradan bir hayat yaşayan gazeteci Andrea Sachs, her genç kızın hayali olan bir işe girer. Bu işte bir yıl çalışabilirse, istediği gazetede iş bulabilecektir. Ancak patronu Miranda Priestly, acımasız ve çok katı bir kadındır. Andrea çok çalışır ve tüm hayatını işinde başarılı olmak adına değiştirir. Bu durum zamanla erkek arkadaşı ve dostları ile arasının açılmasına neden olacaktır.

4. Akıllı Ol

KAOS adlı suç örgütü dünyayı ele geçirme planları yapmaktadır ve Maxwell Smart ABD casus teşkilatı'nda bir analizttir. ABD casus teşkilatı Control'un kumanda merkezi saldırıya uğrayıp, ajanların kimlikleri ortaya çıkar. Teşkilat'ın Amiri her zaman bir ajan olmanın hayallerini kuran Maxwell Smart'ı terfi ettirerek KAOS'un planlarını çökertmekle görevlendirir. En iyi ajan olan Ajan 23 ile çalışmayı isteyen Smart kimliği açığa çıkmayan tek ajanla, deneyimli ve tecrübeli Ajan 99 ile çalışmak zorunda kalır. Çok az deneyimi olan Smart'ın KAOS'u yok etmesi gerekmektedir.

5. Rachel Evleniyor

Uyuşturucu yüzünden rehabilitasyonda olan Kym kız kardeşi Rachel'ın düğünü için evine geri dönmüştür. Kym'in eve dönüşü gerginliklere sebep olacaktır.

6. Gelinlerin Savaşı

Manhattan'da yaşayan öğretmen Emma ve avukat Liv çocukluktan beri en yakın arkadaşlardır. Erkek arkadaşları aynı gün evlenme teklif etmişlerdir. İkisi de düğünlerini Plaza Hotel'de Marion St.Claire düğün planlama şirketiyle yapmak istemişlerdir. Marion'ın sekreteri yanlışlıkla ikisinin de düğününü aynı güne koymuştur. Ama sadece tek düğün yapılabilecektir. İkisi de düğünlerinden vazgeçmez ve birbirlerinin düğünlerini sabote etmeye çalışarak düşman olurlar.

7. Sevgililer Günü

Film, Los Angeles'ta, Sevgililer Günü'nde on farklı hikâyenin birbirleriyle kesişmesi anlatılıyor.

8. Alis Harikalar Diyarında

İlginç bir rüyanın tekrar etmesinden dolayı bunalımda ve sevgili babasının kaybının yasında olan on dokuz yaşındaki Alice Kingsleigh, Lord Ascot'un malikanesinde verilen bahçe partisine katılır ve burada, çevresindekilerin ondan beklediklerinden sıkılmaktayken Hamish Ascot'tan istenmeyen bir evlilik teklifiyle karşılaşır. Ne yanıt vereceğini bilemezken mavi yelekli bir tavşanı takip eder ve kazara büyük bir tavşan deliğine düşer.

9. Kara Şövalye Yükseliyor

Bane bir nükleer fizikçiyi havadaki bir uçaktan kaçırır. Harvey’in ölümünden sonra Dent yasası çıkmış ve organize suçla savaş son bulmuştur. Harvey bir kahraman olarak anılmaktadır. Batman 9 yıldır ortalıkta yoktur. Kendini salmış, belinden sakat olmasına rağmen düzgün tedavi bile olmamıştır. Yaşlı bir adam gibi bastonla gezmektedir. Selina Kyle Bruce un evinden annesine ait kolyeyi çalar. Ama bu görüntüde böyledir. Asıl amacı Bruce Wayne in parmak izini çalmaktır.

10. Sefiller

Jean Valjean, bir somun ekmek çaldığı için hapse girmiş bir Fransız’dır. Şartlı tahliyesini Müfettiş Javert  kollamaktadır. Bu kovalama her iki adamın da hayatının büyük bölümünde sürer. Yirmi senelik kaçış sonrasında, Valjean kendisini 1832 Paris Temmuz ayaklanmasının içinde bulur.

11. Yıldızlararası

Yakın bir gelecekte, tahıl ürünlerinin ölmesine neden olan bir küf yüzünden medeniyet gerileyerek tarım toplumu seviyesine düşmüştür. Dul bir mühendis ve eski bir NASA pilotu olan Joseph Cooper ailesi ile birlikte bir tarla işletmektedir. O artık bir çiftçidir. 15 yaşında bir oğlu ve 10 yaşında bir kızı vardır. Bir toz fırtınasından sonra, Murphy'nin yatak odasının zemininde açıklanamayacak şekilde garip toz desenleri belirir; anomaliyi bir hayalete bağlar. Cooper sonunda modellerin yerçekimi değişimlerinden kaynaklandığını ve bunların ikili kodda coğrafi koordinatları temsil ettiğini çıkarır.

12. Stajyer

70 yaşlarında dul bir adam olan Ben Whittaker emekli olmanın aslında sandığı gibi her şeyin paramparça olması demek olmadığını keşfeder. Oyuna geri dönmek için bir fırsat kollayan Whittaker, Jules Ostin tarafından kurulan ve işletilen bir moda firmasında yaşlı bir stajyer olarak işe başlar.

13. Alis Harikalar Diyarında: Aynanın İçinden

Alis, son birkaç yılını babasının adımlarını takip ederek açık denizlerde seyahat ederek geçirir. Çin'den Londra'ya döndüğünde Lord Ascot'un öldüğünü ve evlenmeyi reddettiği Hamish'in şirketin başına geçtiğini öğrenir. Hamish, Alis'ten evine karşılık gemiyi satmasını ister. Kararsız kalan Alis kaçarken Absolem ile karşılaşır ve onu takip ederek sihirli bir aynanın içinden geçer.

14. Ocean's 8

Danny Ocean'ın kız kardeşi Debbie, New York City'de düzenlenecek olan MET Ball gala gecesini soymayı planlar ve bunun için de Lou, Rose, Daphne Kluger, Nine Ball, Tammy, Amita ve Constance  ile bir suçlu çetesi kurar.

15. The Witches

7 yaşındaki bir çocuk cadıların gerçek olduğunu ve onlarla savaşmak zorunda olduğunu fark eder. Babaannesi ile cadılarla savaşan çocuk, cadılarla girdiği savaştan galip gelmek için elinden geleni yapmaya çalışır.

Dilara Kaygısız / Mora Dergisi-İçerik Editörü