Bursa'da Helikopter Ambulans 78 Yaşındaki Hasta İçin Havalandı

Bursa'nın Harmancık İlçesi'nde rahatsızlanan hasta, olumsuz hava koşullarına rağmen helikopter ambulans ile Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi.

Bursa'da mübadele anısına fidan bağışı

Bursa'da mübadele anısına fidan bağışı

Uyku Sorunu yaşayanlar için öneriler

Evde nasıl yüz temizleme toniğini yapabilirim

Cilt Tipine Göre Tonik Seçimi Nasıl Yapılır

Elma sirkesi Cilde Faydalı mı ?

Kafein'in yan etkileri nelerdir

Hasar Görmüş Saçlar Nasıl Onarılır

Hamileyken Tüketmeniz Gereken 8 Yiyecek

Antik Roma mitolojisi hakkında merak edilenler

Romanların etimolojisi, yaşam tarzları ve tarihçesi

Antik Mısır Mitolojileri

Yunan Mitolojisi hakkında merak edilenler

Mitoloji efsanelerinden Orfeus

Mutlaka Görülmesi Gereken 10 Harika Arkeolojik Eser

Pusula hakkında merak edilenler

Sandra Bullock’un Yer Aldığı 5 Muhteşem Film

Anne Hathaway’ın En İyi 15 Filmi

Korku dolu sahneleriyle birbirinden korkunç 10 korku filmi

Pandemi nedeniyle hafta sonu kısıtlamasını evde geçirenlere özel 10 film önerisi

Netflix’te Yer Alan En İyi 10 İspanyol Dizisi

Oscar ödüllü oyuncuların arasında yer alan Kate Winslent’in birbirinden harika 10 Filmi

En iyi 5 Disney animasyon filmi

OSMANGAZİ BELEDİYESİ

BURSA BÖLGE

Bağışıklık sistemini güçlendiren yiyecekler hangileridir

Bağışıklık Sistemini Güçlendiren 12 Yiyecek

 Bağışıklık Sistemini Güçlendiren 12 Yiyecek

Vücudunuzu belirli yiyeceklerle beslemek bağışıklık sisteminizin güçlü kalmasına yardımcı olabilir . Soğuk algınlığı, grip ve diğer enfeksiyonları önlemenin yollarını arıyorsanız, ilk adımınız yerel markete gitmek olmalıdır. Yemeklerinizi bu 12 güçlü bağışıklık sistemi güçlendiriciyi içerecek şekilde planlayın.

1 Turunçgiller

Çoğu insan nezle olduktan sonra doğrudan C vitaminine yönelir. Çünkü bağışıklık sisteminizi geliştirmeye yardımcı olur. C vitamininin enfeksiyonlarla savaşmanın anahtarı olan beyaz kan hücrelerinin üretimini artırdığı düşünülmektedir. Neredeyse tüm narenciye meyveleri C vitamini bakımından yüksektir. Bu kadar çeşitlilikle, herhangi bir öğüne bu vitamini sıkmak kolaydır.

Popüler turunçgiller şunları içerir:

greyfurt

portakallar

Clementines

mandalina

Limonlar

misket limonu

2. Kırmızı dolmalık biber

Turunçgillerin herhangi bir meyve veya sebzeden en fazla C vitamini içerdiğini düşünüyorsanız, tekrar düşünün, kırmızı dolmalık biber neredeyse 3 kat daha fazla C vitamini içerir Aynı zamanda zengin bir beta karoten kaynağıdır . Bağışıklık sisteminizi güçlendirmenin yanı sıra, C vitamini sağlıklı cildi korumanıza yardımcı olabilir . Vücudunuzun A vitaminine dönüştürdüğü beta karoten, gözlerinizi ve cildinizi sağlıklı tutmaya yardımcı olur.

3. Brokoli

Brokoli , vitamin ve minerallerle aşırı yüklüdür. A, C ve E vitaminlerinin yanı sıra lif ve diğer birçok antioksidanla dolu olan brokoli, tabağınıza koyabileceğiniz en sağlıklı sebzelerden biridir. Gücünü sağlam tutmanın anahtarı, onu olabildiğince az pişirmektir - ya da daha iyisi, hiç değil.  buharda pişirmenin gıdada daha fazla besin maddesi tutmanın en iyi yolu olduğunu göstermiştir .

4. Sarımsak

Sarımsak, dünyadaki hemen hemen her mutfakta bulunur. Yiyeceklere biraz zing katar ve sağlığınız için olmazsa olmazdır. İlk uygarlıklar enfeksiyonlarla savaşmadaki değerini kabul etti. Sarımsak ayrıca arterlerin sertleşmesini yavaşlatabilir ve kan basıncını düşürmeye yardımcı olduğuna dair zayıf kanıtlar vardır. Sarımsağın bağışıklık artırıcı özellikleri , allisin gibi yüksek konsantrasyonda kükürt içeren bileşiklerden geliyor gibi görünüyor.

5. Zencefil

Zencefil, birçok kişinin hastalandıktan sonra başvurduğu başka bir maddedir. Zencefil, iltihaplanmayı azaltmaya yardımcı olabilir, bu da boğaz ağrısını ve iltihaplı hastalıkları azaltmaya yardımcı olabilir. Zencefil mide bulantısına da yardımcı olabilir.

6 Ispanak

Ispanak, listemizi sadece C vitamini açısından zengin olduğu için değil, aynı zamanda çok sayıda antioksidan ve beta karoten ile doludur, bu da her ikisi de bağışıklık sistemimizin enfeksiyonla mücadele yeteneğini artırabilir. Brokoliye benzer şekilde, ıspanak, besinlerini korumak için mümkün olduğunca az pişirildiğinde en sağlıklısıdır. Bununla birlikte, hafif pişirme, A vitamini emmeyi kolaylaştırır ve diğer besin maddelerinin bir antinutrient olan oksalik asitten salınmasına izin verir 

7. Yoğurt

Aromalı ve şeker yüklü türler yerine sade yoğurtlar almaya çalışın. Sade yoğurdu, sağlıklı meyveler ve onun yerine bir çiseleyen bal ile tatlandırabilirsiniz.. Yoğurt aynı zamanda harika bir D vitamini kaynağı olabilir , bu nedenle bu vitaminle güçlendirilmiş markaları seçmeye çalışın. D vitamini, bağışıklık sistemini düzenlemeye yardımcı olur ve vücudumuzun hastalıklara karşı doğal savunmasını güçlendirdiği düşünülmektedir.

8. Badem

Soğuk algınlığını önlemek ve bunlarla savaşmak söz konusu olduğunda, E vitamini arka planda C vitamini alma eğilimindedir. Bununla birlikte, bu güçlü antioksidan sağlıklı bir bağışıklık sisteminin anahtarıdır.Yağda çözünen bir vitamindir, yani yağ varlığının doğru şekilde emilmesini gerektirir. Badem gibi kuruyemişler vitaminle doludur ve aynı zamanda sağlıklı yağlara sahiptir.

9 . Zerdeçal

Zerdeçalın birçok körinin temel bileşeni olduğunu biliyor olabilirsiniz. Bu, acı baharat da her iki tedavisinde bir anti-inflamatuar olarak yıllardır kullanılmaktadır osteoartrit ve romatoid artrit. zerdeçalın kendine özgü rengini veren yüksek konsantrasyonlarda kurkumin, egzersize bağlı kas hasarını azaltmaya yardımcı olabileceğini gösteriyor.

10 Yeşil çay

Hem yeşil hem de siyah çaylar , bir tür antioksidan olan flavonoidlerle doludur. Nerede yeşil çay gerçekten öne çıkmaktadır gallate epigallokatekin kendi düzeylerine (EGCG), diğer bir güçlü antioksidan bulunuyor.Gelen çalışmalar , EGCG bağışıklık fonksiyonunu artırmak için gösterilmiştir. Siyah çayın geçirdiği fermantasyon süreci birçok EGCG'yi yok eder. Yeşil çay ise buharda pişirilir ve fermente edilmez, böylece EGCG korunur.

11. Kivi

Yeşil çay aynı zamanda amino asit L-theanine için iyi bir kaynaktır . L-theanine, T hücrelerinizde mikropla savaşan bileşiklerin üretimine yardımcı olabilir.Papayalar gibi kivi de folat, potasyum, K vitamini ve C vitamini dahil olmak üzere doğal olarak bir ton temel besinle doludur .C vitamini, beyaz kan hücrelerinin enfeksiyonla savaşmasını sağlarken, kivinin diğer besinleri vücudunuzun geri kalanının düzgün çalışmasını sağlar.

12. Kabuklu deniz ürünleri

Çinko, diğer birçok vitamin ve mineral kadar ilgi görmez, ancak vücudumuzun bağışıklık hücrelerimizin amaçlandığı gibi çalışabilmesi için ona ihtiyacı vardır. Çinko içeriği yüksek olan kabuklu deniz ürünleri çeşitleri şunlardır:

İstiridyeler

Yengeç

Istakoz

Midye