Evsiz kadına Büyükşehir sahip çıktı

Zabıta ekipleri, korona virüs testi yaptırdıkları kadını sığınma evine yerleştirdi.

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMINI KUTLADI

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 101. kuruluş yıldönümünü yaşadığımız bu anlamlı günde tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.

Bursa il emniyet müdürlüğü

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce düzenlenen operasyonda 36şahıs yakalandı

Bursa Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurul Kararı

Koronavirüs (Covid­19) salgınının ülkemizdeki seyrinin değerlendirildiği 13 Nisan 2021 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısında alınan “kısmi kapanma

KAFELER SOKAĞI ESNAFININ YÜZÜ GÜLÜYOR

TARİHİ YEŞİL SEMTİNDE BULUNAN AKDEMİR SOKAK ESNAFINDAN BAŞKAN YILMAZ'A TEŞEKKÜR

YOL BAKIM VE ONARIM

Bölge Trafik Şube Müdürlüğümüz sorumluluk güzergahı olan Gebze – Orhangazi – İzmir (İzmit Körfez Geçişi ve bağlantı Yolları

YILDIRIM’DAN KANSER HASTASI ÇOCUKLARA KUTU KUTU MUTLULUK

YILDIRIM’DAN GÖNÜLLERE DOKUNAN PROJE

MİMARLAR, SİNAN’IN YAPITLARINI İNCELEDİ

KANUNİ’NİN VİZYONU YÜKSEK OLMASA SÜLEYMANİYE OLMAZDI

İNEGÖL AKILLI PARKLARLA DONATILIYOR

Teknoloji merkezli hayata geçirdiği uygulamalarla yeni nesil belediyecilik örneği sunan İnegöl Belediyesi, Akıllı Park uygulamalarıyla çocuk oyun alanlarını daha güvenli hale getiriyor.

BAŞKAN ALPER TABAN MAKAMINI DEVRETTİ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramlarında geleneksel hale gelen, çocukların temsili olarak yönetici koltuğuna oturmaları töreninde Belediye Başkanı Alper Taban

BURSA VALİSİ YAKUP CANBOLAT 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMINI KUTLADI

BURSA VALİSİ YAKUP CANBOLAT 'IN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI’NIN 101. YILDÖNÜMÜ MESAJI

Büyükşehir yasaklarda yine sahada

Bursa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Bakanlığı ekipleri, sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanacağı 23-24-25 Nisan tarihlerinde de şerit genişletme çalışmaları ile sahada olacak.

Tiyatrodan çocuklara özel bayram oyunu

Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun bayram için özel olarak hazırladığı, ‘Mevsimlerin Şarkısı’ adlı oyunla keyifli vakit geçirecek.

Büyükşehir’de koltuk çocukların

Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Ahmet Yıldız, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Sakarya Ortaokulu öğrencilerini ağırladı.

Cumhurbaşkanı kararıyla süreç hızlanıyor

Tarihi Çarşı ve Hanlar Bölgesi için verilen Cumhurbaşkanı Erdoğan imzalı acele kamulaştırma kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.

Kekemeliğin Azalmasına Yardımcı Olabilecek İpuçları

Saç Nasıl Güçlendirilir?

Diş Anksiyetesinin Belirtileri

Göz Seğirmesi Neden Olur?

Ağladığımızda Gözlerimiz Neden Yanıyor ve Gözyaşı Nedir?

Erkeklerde Depresyonun Belirtileri Nelerdir?

Telefonunuzu Koyu Mod’da Kullanmanın Göz Sağlığı İçin Faydaları

Bilim Tarihinin Karanlık Sayfası

Avcı takımyıldızında bulunan karanlık bulutsu

Norveç-Svalbard

Sonsuz maymun teoremi nedir?

En Büyük Deniz Felaketlerinden Biri

Uzaya Gönderilen İlk İnsan

Halley kuyruklu yıldızı

Hafta sonu tatilinde izleyebileceğiniz film serisi

Sonunda şok olacağınız dizi ve filmler

Başrolde Dwayne Johnson’ın Olduğu Film Black Adam Konusu

Martin Lawrence’ın En Çok İzlenen Filmleri

Netflix’in Better than Us Dizisi Konusu

Son Yıllarda Popüler Olan Polisiye Filmleri

Gerçek  Olamaz filminin dünya prömiyeri 43. Moskova Uluslararası Film Festivali’nde yapılacak

OSMANGAZİ BELEDİYESİ

BURSA BÖLGE

Osmangazi erguvan çiçekleri ile renklenecek

Bakan Ersoy, TİKA’nın restore ettiği Gjirokastra Öğrenci Yurdu’nun açılışına katıldı

Bakan Ersoy, TİKA’nın restore ettiği Gjirokastra Öğrenci Yurdu’nun açılışına katıldı

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Arnavutluk’un Gjirokastra kentinde Türkiye İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından restore edilen Gjirokastra Öğrenci Yurdu’nun açılış törenine katıldı.
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, iki günlük ziyaret kapsamında geldiği Arnavutluk’ta ziyaretlerinde devam ediyor. Ersoy, Gjirokastra kentindeki Gjirokastra Çarşı Camii’nde Arnavutluk Başbakanı Edi Rama ile görüşmesinin ardından TİKA tarafından restore edilen Gjirokastra Öğrenci Yurdu’nun açılış törenine katıldı.
Törene Bakan Ersoy’un yanı sıra Arnavutluk Kültür Bakanı Elva Margariti, Arnavutluk Çevre ve Turizm Bakanı Blendi Klosi, Gjirokastra Belediye Başkanı Flamur Golemi, Türkiye’nin Tiran Büyükelçisi Murat Ahmet Yörük ve TİKA Başkan Yardımcısı Mahmut Çevik katıldı.

TİKA ARNAVUTLUK’TA 532 PROJEYİ HAYATA GEÇİRDİ
Bakan Ersoy törende yaptığı konuşmada, iki ülkenin çok köklü tarih ve kültür bağları paylaştığını ve dolayısıyla derin bir gönül birlikteliğine sahip olduğunu ifade ederek, Arnavutluk’ta bulunmaktan büyük memnuniyet duyduğunu dile getirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Türk milletinin sevgi ve selamlarını getirdiğini belirten Bakan Ersoy, 2001’de imzalanan İş Birliği Protokolü gereğince açılan TİKA Arnavutluk Koordinasyon Ofisi ülkede çalışmalarına başlattığını ve şimdiye kadar 532 projeyi hayata geçirdiğini ifade etti.
TİKA projeleri hakkında bilgi veren Bakan Ersoy, 2004 yılından itibaren bu kurum çatısı altında faaliyetlerini daha da yoğunlaştırdıklarını, sağlık sektöründe hastane ve sağlık ocağı tadilatı, donanım desteği ve tıbbi analiz laboratuvarlarının kurulmasına yönelik 52 proje, aynı süreçte üretim sektöründe 38 projeyi, sosyal altyapılar ve hizmetler alanında ise 265 projeyi gerçekleştirdiklerini açıkladı.

“ARNAVUTLUK 2 BİNDEN FAZLA KÜLTÜREL ANITI TOPRAKLARINDA BARINDIRMAKTADIR”
OECD raporlarına göre Arnavutluk 2 binden fazla kültürel anıtı topraklarında barındırdığını belirten Bakan Ersoy, "Böylesi bir potansiyele sahipken şüphesiz ki kültür turizmi noktasında konulan hedefler de büyüktür. Bizler de zengin medeniyet mirasının turizme kazandırılarak ülkenin ve halkın refahına katkı sunması için gerçekleştirilen çalışmaları takdirle karşılıyor ve destekliyoruz” ifadelerini kullandı.

“BAŞBAKAN RAMA SANATÇI KÖKENLİ BİR DEVLET ADAMI”
“Başbakan Sayın Edi Rama gibi sanatçı kökenli bir devlet adamının ve değerli mevkidaşlarımın bu alandaki hassas yaklaşımları ise iş birliğimizi daha da anlamlı kılmaktadır” diyen Ersoy, “Ortak mirasımıza sahip çıkılması ve Arnavutluk’ta kültür turizminin gelişmesine katkı sağlanması amacıyla bugüne kadar Gjirokastra’da, Tiran’da, Elbasan’da kapsamlı restorasyon çalışmaları yaptık” ifadelerini kullandı.
“7 camii ile birlikte Halveti Tekkesi’nin bakım, onarım ve yenileme işlemlerini tamamladık” diyen Ersoy, “Unesco Dünya Miras Listesinde bulunan Gjirokastra Kalesi ve Pazar Camii ile Saat Kulesi’nin restorasyonları da bitirilmiş ve kültür turizmine kazandırılmıştır. Devam etmekte olan Tiran Ethem Bey Camii Restorasyonunu da inşallah bu yılın ilk yarısında bitirmeyi öngörüyoruz” dedi.

“EĞİTİM ALANINDA TOPLAMDA 124 PROJEYİ HAYATA GEÇİRDİK”
Çocukların ve gençlerin eğitimini çok önemsediklerini ifade eden Bakan Ersoy, Arnavutluk’ta eğitim alanında toplamda 124 projeyi hayata geçirildiğini belirtti. Ersoy, “Arnavutluk’un bu alandaki kalkınma hamlelerine fiziki altyapıların iyileştirilmesi, genç nesillerin kaliteli eğitim ve barınma olanaklarına erişim sağlayabilmeleri hedefleriyle destek olmayı sürdürüyoruz” dedi.
“Zira iyi yetişmiş, donanımlı, ülkesini seven, değerlerine sahip çıkan, bilgi, anlayış ve hoşgörü temelinde küresel düşünebilen nesiller yetiştikçe dünyanın iyi ve güzele doğru farklılaşacağına inancımız tamdır” diyen Ersoy, “Arnavutluk da yetişmekte olan yeni kuşaklarıyla bu dünyada hak ettiği yeri alacaktır” ifadelerini kullandı.
Ersoy, açılışını yapmakta oldukları Gjirokastra Erkek Öğrenci Yurdu’nun Tadilatı ve Donanım Projesi’ni de bu kapsamda değerlendirdiklerin belirtti.

“ÜLKELERİMİZİN GÜÇLÜ VE TAM BAĞIMSIZ YARINLARINA YATIRIM OLACAKTIR”
“Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları ile Tiran ve Elbasan’da olduğu gibi bir kez daha gençlerimize hizmet götürmek için kollarımızı sıvamıştık” ifadelerini kullanan Ersoy, “Çok şükür layıkıyla tamamladık ve bugün resmi açılışını gerçekleştiriyoruz. Çocuklarımıza eğitim hayatlarının verimli geçmesi adına sunacağımız her imkân muhakkak ki ülkelerimizin güçlü ve tam bağımsız yarınlarına yatırım olacaktır. Emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum” dedi.

“GÖNÜL BAĞIMIZI SOMUT ESER VE HİZMETLERLE TAÇLANDIRACAĞIZ”
“Başta Başkan Sayın İlir Meta olmak üzere, Sayın Başbakana, Sayın Kültür Bakanına ve Sayın Turizm ve Çevre Bakanına yürütülen ortak çalışmalar sebebiyle teşekkür ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde ikili ilişkilerin her alanda daha da gelişerek güçlenmesi için desteklerimizi ve iş birliğimizi sürdüreceğiz” ifadelerini kullanan Bakan Ersoy, “Gönül bağımızı somut eser ve hizmetlerle taçlandıracağız. İki kardeş halkın geleceğe güçlü ve güvenle yürüyüşü sadece ülkelerimizin değil Balkan coğrafyasının da refah ve huzuruna önemli katkılar sağlayacaktır” dedi.

“TÜRKİYE’NİN BU ŞEHİR İÇİN YAPTIKLARI UNUTULMAYACAK”
Törende konuşan Bakan Margariti ise, Türkiye’nin Arnavutluk’a özellikle deprem zamanında ve bilhassa eğitim alanında yaptığı yardımlarından dolayı teşekkür etti. Bakan Ersoy kendi şehrinde ağırlamaktan çok memnun olduklarını ifade eden Bakan Margariti, Türkiye’nin bu şehir için yaptığı restorasyonların unutulmayacağını da dile getirdi.
(Malik Hasa/İHA)