BARIŞ VE KARDEŞLİK FUTBOL TURNUVASI ŞAMPİYONU ÜLKÜ MAHALLESİ
Mudanya Belediyesi´nin mahalleler arasındaki bağı güçlendirmek ve gençleri spora teşvik etmek için düzenlediği Mahalleler Arası Barış ve Kardeşlik Futbol Turnuvası final karşılaşmalarıyla son buldu. Turnuvada rakibi Bacalaspor´u 3-0 mağlup eden Ülkü Mahallesi, şampiyonluk sevincini horonla kutladı.
Tarih: 8.10.2018 09:21:45

Mudanya Belediyesi tarafından düzenlenen Mahalleler Arası Barış ve Kardeşlik Futbol Turnuvasıfinal karşılaşmalarıyla sona erdi. 14 mahalle takımının katıldığı turnuvanın şampiyonu, Ülkü Mahallesi oldu. Rakibi Bacalaspor´u (Yaylacık Mahallesi) 3-0 mağlup eden Ülkü Mahallesi, şampiyonluğu horonla kutladı. Mudanya İlçe Stadı´nda düzenlenen final maçının ardından kupa töreni gerçekleştirildi. Turnuvaya katılan tüm takımlara katılım belgesi verilirken, Turnuvada dördüncü Mirzaoba, üçüncü Has Mahallesi, ikinci Bacala oldu.

Şampiyon takım, kupa ve madalyalarını Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz´ın elinden aldı.

 

CENTİLMENLİK KUPASI KADIN TARAFTARLARA

Centilmenlik kupası ise, kadın taraftarlarının turnuvaya renk kattığı Bacalaspor´un oldu. Kupayı, Yaylacık Mahallesi kadınlarını temsilen Hatice Turan aldı. Başkan Hayri Türkyılmaz, tüm takımları tebrik ederken, “Turnuvalar önümüzdeki yıllarda da devam edecek. Barış ve kardeşlik  içerisinde duygularımızın geliştiği, dayanışmanın arttığı, herkesin birbirini sevdiği bir Mudanya yaratma yolunda sporda da attığımız adımlar sürecek. Kazanan barış ve kardeşlik oldu” dedi.

 

 
Kaynak:

KEŞFET / EXPLORE
E Dergi Yıl 4 Sayı 42

/resimler/2019-1/8/1618389474504.jpg