BAŞKAN DEMİRCAN RİZE VE GİRESUNLULARLA BULUŞTU
BEYOĞLU BELEDİYE BAŞKANI AHMET MİSBAH DEMİRCAN,
Tarih: 4.9.2018 11:35:12

“VATANDAŞLARIMIZIN YAŞADIĞI KÖYLERİNE KADAR GİDİP SILA-İ RAHİM YAPIYORUZ”

 

Anadolu ziyaretleri kapsamında Rize ve Giresun´u gezerek Beyoğlu´nda yaşayan vatandaşları memleketlerinde ziyaret eden Başkan Demircan, “Her yıl mutlaka vatandaşlarımızın yaşadığı vilayetlerden köylerine kadar gidip Sıla-i Rahim yapıyoruz. Onları orada ziyaret ediyoruz. Bu atmosfer onları çok mutlu ediyor.” dedi.

Anadolu ziyaretlerini sürdüren Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Beyoğlu´nda ikamet eden vatandaşları kendi topraklarında ziyaret etmeye devam ediyor. Her yıl Anadolu´nun farlı noktalarına ziyaretler gerçekleştiren Başkan Demircan´ın bu seferki adresi Rize ve Giresun oldu. İlçe ve köyleri tek tek gezerek vatandaşlarla sohbet eden Başkan Demircan´ı memleketlerinde karşısında gören vatandaşlar büyük mutluluk yaşadı. Üç gün süren ziyaretlere AK Parti Beyoğlu İlçe Başkanı Harun Muş da katıldı.

BEYOĞLULULARI MEMLEKETLERİNDE ZİYARET ETTİ

İlk olarak Memlekete Rize´ye giderek bu yıl 10.su düzenlenen Geleneksel Sütlüce (Aron) Şenliği´ne katılan Başkan Demircan, daha sonra Giresun´u ziyaret ederek Beyoğlu´nda yaşayan Giresunlularla memleketlerinde bir araya geldi. Giresun´un Çamoluk, Alucra ve Şebinkarahisar ilçelerine bağlı köyleri tek tek gezerek köylülerin evlerine misafir olan Başkan Demircan´a yöresel yemeklerden ikram edildi 

İNSANLAR MUHABBETİ, MİSAFİRİ EVDE AĞIRLADIKLARINDA HİSSEDİYORLAR

Geziden duyduğu mutluğu dile getiren Başkan Demircan, "İstanbul Türkiye´nin özeti. İstanbul´un özeti de Beyoğlu. Beyoğlu´na tarih boyunca Anadolu´muzun dört bir tarafından gelip yerleşmiş insanlarımız var. Biz de her yıl Beyoğlu´nda yaşayan vatandaşlarımızın memleketlerine, köylerine kadar gidip Sıla-i Rahim yapıyoruz. Bu atmosfer onları çok mutlu ediyor. Bu yılki Anadolu ziyaretlerimize Rize´den başladık ve Giresun´a geldik. Çok güzel ilgi oluyor. Çünkü insanlar muhabbeti, misafiri evde ağırladıklarında hissediyorlar ve köylerine gittiğinizde evlerinde sizi ağırlamış kadar mutlu oluyorlar.” dedi.
Kaynak:

231 Ağaçlık Koruluk Hizmete Girdi
231 Ağaçlık Koruluk Hizmete Girdi
İnegöl Belediyesi´nin Metalax firmasının katkılarıyla hayata geçirdiği 231 ağaçlık koruluk alan ve otoparkın yapımı tamamlanarak hizmete girdi.
‘Yeşil karne´ protokolü
‘Yeşil karne´ protokolü
BURSA - Bursa´daki öğrencilerin enerji verimliliği konusunda bilgilendirilmesini ve uygulamada başarılı okulların yılsonunda ‘Yeşil Karne ile´ ödüllendirilmesini içeren protokol, Büyükşehir Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalandı. İsrafın önlenmesi, doğal kaynakların daha verimli kullanılması, oluşan atık miktarının azaltılması, etkin toplama sisteminin kurulması ve atıkların geri dönüştürülmesi gibi konularda öğrencilerin bilinçlendirilmesini sağlayacak protokole, Büyükşehir Belediyesi adına Başkan Alinur Aktaş, İl Milli Eğitim Müdürlüğü adına da Müdür Sabahattin Dülger imza koydu.
Bursa´nın katma değeri artacak
Bursa´nın katma değeri artacak
BURSA – Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Hüdavendigar Mahallesi´nde hizmet veren Sigorta Taksi Durağını ziyaret ederek, taksici esnafla sohbet etti. Başkan Aktaş, Bursa´nın katma değerini artırmak istediklerini söyledi.
‘Beyaz esaret´ Büyükşehir´le son buluyor
‘Beyaz esaret´ Büyükşehir´le son buluyor
BURSA – Merkez dışında toplam 684 mahallede de karla mücadele çalışmalarını aralıksız sürdüren Bursa Büyükşehir Belediyesi, kar yağışının etkisini gösterdiği yüksek kesimlerdeki mahalle yollarını ulaşıma açık tutmak için yoğun mesai harcıyor.
E Dergi Yıl 4 Sayı 41

/resimler/2018-12/7/1848087972068.jpg

SOSYAL MEDYA

/resimler/2018-4/4/1940539792969.jpg /resimler/2018-4/4/1941516512767.jpg /resimler/2018-4/4/1942537920214.jpg/resimler/2018-4/4/1945514642501.jpg