BAŞKAN DEMİRCAN RİZE VE GİRESUNLULARLA BULUŞTU
BEYOĞLU BELEDİYE BAŞKANI AHMET MİSBAH DEMİRCAN,
Tarih: 4.9.2018 11:35:12

“VATANDAŞLARIMIZIN YAŞADIĞI KÖYLERİNE KADAR GİDİP SILA-İ RAHİM YAPIYORUZ”

 

Anadolu ziyaretleri kapsamında Rize ve Giresun´u gezerek Beyoğlu´nda yaşayan vatandaşları memleketlerinde ziyaret eden Başkan Demircan, “Her yıl mutlaka vatandaşlarımızın yaşadığı vilayetlerden köylerine kadar gidip Sıla-i Rahim yapıyoruz. Onları orada ziyaret ediyoruz. Bu atmosfer onları çok mutlu ediyor.” dedi.

Anadolu ziyaretlerini sürdüren Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Beyoğlu´nda ikamet eden vatandaşları kendi topraklarında ziyaret etmeye devam ediyor. Her yıl Anadolu´nun farlı noktalarına ziyaretler gerçekleştiren Başkan Demircan´ın bu seferki adresi Rize ve Giresun oldu. İlçe ve köyleri tek tek gezerek vatandaşlarla sohbet eden Başkan Demircan´ı memleketlerinde karşısında gören vatandaşlar büyük mutluluk yaşadı. Üç gün süren ziyaretlere AK Parti Beyoğlu İlçe Başkanı Harun Muş da katıldı.

BEYOĞLULULARI MEMLEKETLERİNDE ZİYARET ETTİ

İlk olarak Memlekete Rize´ye giderek bu yıl 10.su düzenlenen Geleneksel Sütlüce (Aron) Şenliği´ne katılan Başkan Demircan, daha sonra Giresun´u ziyaret ederek Beyoğlu´nda yaşayan Giresunlularla memleketlerinde bir araya geldi. Giresun´un Çamoluk, Alucra ve Şebinkarahisar ilçelerine bağlı köyleri tek tek gezerek köylülerin evlerine misafir olan Başkan Demircan´a yöresel yemeklerden ikram edildi 

İNSANLAR MUHABBETİ, MİSAFİRİ EVDE AĞIRLADIKLARINDA HİSSEDİYORLAR

Geziden duyduğu mutluğu dile getiren Başkan Demircan, "İstanbul Türkiye´nin özeti. İstanbul´un özeti de Beyoğlu. Beyoğlu´na tarih boyunca Anadolu´muzun dört bir tarafından gelip yerleşmiş insanlarımız var. Biz de her yıl Beyoğlu´nda yaşayan vatandaşlarımızın memleketlerine, köylerine kadar gidip Sıla-i Rahim yapıyoruz. Bu atmosfer onları çok mutlu ediyor. Bu yılki Anadolu ziyaretlerimize Rize´den başladık ve Giresun´a geldik. Çok güzel ilgi oluyor. Çünkü insanlar muhabbeti, misafiri evde ağırladıklarında hissediyorlar ve köylerine gittiğinizde evlerinde sizi ağırlamış kadar mutlu oluyorlar.” dedi.
Kaynak:

KEŞFET / EXPLORE
E Dergi Yıl 4 Sayı 42

/resimler/2019-1/8/1618389474504.jpg