BAŞKAN TÜRKYILMAZ´DAN ANITLAR KURULU´NA “HAL KAHVELERİ” ÇAĞRISI
BAŞKAN TÜRKYILMAZ´DAN ANITLAR KURULU´NA “HAL KAHVELERİ” ÇAĞRISI
Tarih: 10.8.2018 14:12:06

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, “proje demokrasisi” yöntemiyle hayata geçirilecek olan Hal Kahveleri Yenileme Projesi´ne bir an önce başlayabilmek için Anıtlar Kurulu´ndan onay beklediklerini söyledi.

 

Mudanya´nın geleceğini şekillendirecek çalışmalarda “proje demokrasisi” geleneğini sürdüren Mudanya Belediyesi´nin esnafla birlikte karar verdiği Hal Kahveleri Yenileme Projesi, Anıtlar Kurulu´ndan onay bekliyor. Hal Kahveleri ile ilgili hazırlanmış olan projeyi 20 Mart 2018 tarihinde Anıtlar Kurulu´na ilettiklerini kaydeden Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Kurul´dan onay alır almaz esnafın beklediği projeye başlayarak, kısa sürede hizmete sunacaklarını belirtti. Başkan Türkyılmaz, “Belediye personeli tarafından çizilen projemizle 5 ay önce onay için başvuru yaptık. Mudanyalıların bir araya gelip sosyalleştiği, çayını kahvesini içip sohbet ettiği, ilçemizin simgelerinden biri haline gelen Hal Kahveleri´ni bir an önce yeni görünümüne kavuşturmak istiyoruz. Projemize göre Hal Kahveleri´nin çatı onarımı yapılacak, üzeri kapatılacak. Bölgeye 7-24 güvenlik için kamera sistemi yerleştirilecek. Engelli girişine uygun hale getirilecek, aydınlatma, elektrik, doğalgaz sistemleri modern hale getirilecek. Kahvelerin bitişiğinde bulunan Hal Cami´sinin önüne vatandaşların ibadetlerini rahat yapabilmeleri için üstü kapalı bir alan yapılacak, tuvaletler yenilenecek” diye konuştu.

 

Kaynak:

DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
KEŞFET / EXPLORE
E Dergi Yıl 4 Sayı 43

/resimler/2019-2/21/1604285033937.jpg

-Kelebekler ayaklarıyla tat alırlar. -Kadınlar erkeklere oranla 2 kat fazla göz kırpar.(Çok yalan söyledikleri için olmasın) -İnsan vücudundaki en güçlü kas dildir. -Gözleri açık tutarak hapşırmak imkansızdır. (Bir rivayete görede gözleri açık hapşırı

İlginç Bilgiler 2