SEYAHAT

MAVİ BAYRAKTA DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜ TÜRKİYE’NİN ÖDÜLLÜ PLAJ SAYISI 486 OLDU

Toplumu Değiştirmeyi Hedefleyen Adam: Aamir Khan

MAGAZİN

EGE’NİN İKİ YAKASI BU KEZ PİYANONUN TUŞLARINDA BİRLEŞTİ

Hat Sanatı Dünyaya Tanıtılacak

BAŞKAN YILMAZ’DAN PAZARDA KORONAVİRÜS DENETİMİ

YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI OKTAY YILMAZ, KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ KAPSAMINDA SİNANDEDE SEMT PAZARI İLE TEMENYERİ KAPALI PAZARYERİNDE ALINAN ÖNLEMLERİ DENETLEDİ.

BAŞKAN OKTAY YILMAZ: “ALIŞVERİŞ YAPAN VATANDAŞLARIMIZA VE ESNAFIMIZA PAZAR GİRİŞLERİNDE ÜCRETSİZ MASKE VE ELDİVEN DAĞITARAK KORONAVİRÜSE KARŞI ALDIĞIMIZ TEDBİRLERİMİZİ SÜRDÜRÜYORUZ.”

Yıldırım Belediyesi, tüm dünyayı tehdit eden ve birçok ülkede binlerce kişinin ölümüne neden olan koronavirüs (Covid-19) ile mücadele kapsamında tedbir ve önlem çalışmalarını hızla sürdürüyor.

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Bursa Seyyar Pazarcılar Odası Başkanı Ahmet Refik Aksu ile Sinandede Semt Pazarı ve Temenyeri Kapalı Pazaryeri’ne giderek koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan önlemleri yerinde incelemek için pazarda denetime çıktı. Esnafla görüşerek hayırlı kazançlar dileyen Başkan Yılmaz, vatandaşların ve pazar esnafının da kurallara uyup uymadığını kontrol etti. Pazaryerlerinde kurulan tüm tezgahları dolaşarak pazarcı esnafından özellikle hijyen konusunda dikkat etmelerini isteyen Başkan Yılmaz, vatandaşlara pazarlarda alınan önlemler hakkında bilgi verdi. Vatandaşların alışveriş yaparken sosyal mesafe kuralına dikkat etmeleri gerektiğini vurgulayan Başkan Yılmaz, eldiven ve maske kullanmaları konusunda da Yıldırımlılara uyarılarda bulundu.

‘ALIŞVERİŞİ GEÇ SAATE BIRAKMAYALIM’

Hastalık riskine karşı mücadelede vatandaşların ve esnafın sağlık güvenliğini ön planda tuttuklarını dile getiren Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Yıldırım Belediyesi olarak pazar yerlerinin temizliği ve dezenfekte çalışmalarını yürütürken, pazar alanlarının giriş ve çıkış noktalarına hem ilçe sakinlerimizin hem de esnafımızın faydalanması açısından el dezenfekte noktaları oluşturuyoruz. Alışveriş yapan vatandaşlarımıza ve esnafımıza da pazar girişlerinde ücretsiz maske ve eldiven dağıtarak koronavirüse karşı aldığımız tedbirlerimizi sürdürüyoruz. Bizler kurum olarak üzerimize düşen çalışmaları yerine getirirken, hemşehrilerimiz de aynı duyarlılığı göstererek, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, Hükümetimizin, Bakanlıklarımızın ve Koronavirüs Mücadele Bilim Kurulu’nun uyarılarına harfiyen riayet etmelerini rica ediyorum. Ben, hemşehrilerimizden alışverişlerini erken saatte tamamlayarak geç saate bırakmamalarını rica ediyorum. Çünkü pazarın son saatlerine bıraktığımızda yoğunluğun arttığını gözlemliyoruz, bizlerde bu yoğunluğu azaltmak istiyoruz. Yıldırımlı vatandaşlarımızdan bu konuda hassasiyet göstermelerini temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.