Halil Kalay ödüle doymuyor
Pınar Akın'dan 3'üncü single
Hollywood yıldızları İzmir'e geliyor
Bez Bebek Dizisinin küçük yıldızı Yağmur büyüdü.
Türkiye’nin genç yıldızı Alper Erözer, yeni şarkısı Göz Göze yayınladı

Tarihi Kentler Birliği’nden Osmangazi’ye Anlamlı Ödül

Uluslararası hukuk ayaklar altına alındı

Hulusi Akar: Diyalog Diyenler 30 Sene Neredeydiler?

Osmangazi Araç Filosunu Yeniliyor

MARMARA'DA BALIKÇILARA GENİŞ KAPSAMLI DENETİM

Prof. Dr. Fuat Sezgin Merkez Kütüphanesi’nin ek binası tamamlandı

Kalite ve İnovasyon eğitimlerinde ilk aşama tamamlandı

BAYRAM COŞKUSU EVLERE TAŞINDI

YILDIRIM BELEDİYESİ, KORONAVİRÜS SALGINI TEDBİRLERİ KAPSAMINDA ERTELENEN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLAMA COŞKUSUNU SOKAKLARA TAŞIDI.

SOKAK BANDOSU GÖSTERİSİ VE BAYRAKLARLA BAYRAM COŞKUSUNU ÇOCUKLARA GÖTÜREREK MİNİKLERİ SEVİNCE BOĞAN YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI OKTAY YILMAZ, 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI’NIN GERÇEK SAHİPLERİ OLAN YARININ BÜYÜKLERİ ÇOCUKLARIN VE AİLELERİNİN BAYRAMINI KUTLADI.

YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI OKTAY YILMAZ: “GÖNÜL İSTERDİ Kİ BU BAYRAMI AÇIK ALANLARIMIZDA, MEYDANLARIMIZDA, PARKLARIMIZDA KUTLAYALIM. LAKİN KORONAVİRÜS SALGIN SÜRECİ KUTLAMALARI KISITLI TUTMAMIZA SEBEP OLDU. YİNE DE HİÇBİR ŞEY BİZİM NEŞEMİZİ, BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ ELİMİZDEN ALAMAZ.”

BAŞKAN YILMAZ: “HER NE KADAR BUGÜN ÇOCUKLARIMIZI MEYDANLARA DAVET EDEMESEK DE YAVRULARIMIZIN BAYRAM SEVİNCİNE ORTAK OLDUK. BU SÜREÇTEN SONRA SALGINI ATLATTIĞIMIZDA YILDIRIM’I ÇOK DAHA CANLI, ÇOCUKLARIMIZI ÇOK DAHA NEŞELİ YAPMAK İÇİN ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM EDECEĞİZ.”

 Tüm dünya çocuklarına armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda koronavirüs kutlamalara engel olamadı.

Dünyayı etkisi altına alan ve Türkiye’de de önemli sonuçlar doğuran koronavirüs nedeniyle bayram kutlamalarının ertelenmesi üzerine Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, tedbirler kapsamında sokağa çıkmaları kısıtlanan minikleri sevindirmek ve bir nebze de olsa mutlu etmek için ilçe sokaklarında sürpriz bayram kutlaması gerçekleştirdi. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 100. yıl dönümü ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları koronavirüs tedbirleri kapsamında ertelenirken, Yıldırım Belediyesi düzenlediği sokak bando gösterileriyle çocuklara bayram coşkusunu evlerinde yaşattı. Gerçekleşen sokak bando gösterisinde çocuk şarkıları ve marşlarla miniklerin bayram heyecanına katkıda bulunan Yıldırım Belediyesi, süslemeler, hediyeler ve bayraklarla çocuklara mutluluk götürdü. İlçede bulunan sitelerde düzenlenen törenlere katılan Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın gerçek sahipleri olan yarının büyükleri çocukların ve ailelerinin bayramını kutladı. Evlerinin balkonlarından ve pencerelerinden kutlama törenini izleyen ilçe sakinleri ve minikler, Başkan Yılmaz’ın işaretiyle ellerindeki Türk Bayrağı desenli balonları gökyüzüne bıraktı.

‘ÇOCUKLARIMIZIN MUTLULUĞU, BİZİM MUTLULUĞUMUZ’

Salgın nedeniyle çocukları bayram sevincinden mahrum etmemek için ertelenen bayram kutlamalarını kısıtlı tutup miniklere evlerinde sürpriz yaparak bayram kutlaması gerçekleştirdiklerini vurgulayan Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Sevgili çocuklar, değerli hemşehrilerim hepinizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nızı kutluyorum. Gönül isterdi ki bu bayramı açık alanlarımızda, meydanlarımızda, parklarımızda kutlayalım. Lakin bu koronavirüs salgın süreci kutlamaları kısıtlı tutmamıza sebep oldu. Yine de hiçbir şey bizim neşemizi, birlik ve beraberliğimizi elimizden alamaz. Çocuklarımızın mutluluğu, bizlerin mutlu olmasına vesiledir. Sağlık Bakanlığımızın açıklamalarından da görüyoruz ki tedbirlerimizi sürdürdüğümüz müddetçe bu durumu kısa sürede atlatacağız. İnşallah meydanlarımızda, parklarımızda, bahçelerimizde hep birlikte nice bayramlar kutlayacağız. Her ne kadar bugün çocuklarımızı meydanlara davet edemesek de biz gelerek yavrularımızın bayram sevincine ortak olduk. Bu süreçten sonra salgını atlattığımızda Yıldırım’ı çok daha canlı, çocuklarımızı çok daha neşeli yapmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bu vesile ile önümüzdeki gün kavuşacağımız Ramazan-ı Şerif’inizi de tebrik ediyorum. İnşallah Ramazan Bayramımızı da gerçek bir bayram tadında kutlarız” diye konuştu.