Belediye Başkanı Refik Yılmaz Engelliler Gününde Müjdeyi verdi:
“GEMLİK´E MODERN REHABİLİTASYON MERKEZİ YAPILACAK”
Tarih: 4.12.2018 15:42:41

CEMAL KIRGIZ

3 Aralık Dünya Engelliler Gününde, ilçedeki Rehabilitasyon Okullarındaki öğrencileri ve aileleri gelenekselleşen yemekte ağırlayan Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Türkiye´de sadece Antalya´da bulunan modern rehabilitasyon merkezi temellerinin Gemlik´te atılacağını söyledi. Ömer Kahraman Ek Hizmet Binası Düğün Salonunda organize edilen yemekte konuşan Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Kumla Mahallesi yolunda deniz manzaralı 20 dönümlük arazinin projesinin hazırlandığını, arsa tahsisinin de yapıldığını müjdeledi. Refik Yılmaz, dev yatırımın Marmara Bölgesi başta olmak üzere Türkiye´nin en büyük ve en modern rehabilitasyon merkezi olacağını vurguladı.

   Kent Konseyi Başkanı Mukaddes Serim, Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Ahmet Gazi Memiş ile birlikte engelli öğrencileri yemekte ağırlayan Belediye Başkanı Refik Yılmaz, aileler ve öğrencilerle yakından ilgilendi. Engelli çocukların Allah´ın bizlere emaneti olduğunu belirten Refik Yılmaz, başta aileler olmak üzere bu çocuklara gözü gibi bakan öğretmenlere teşekkür etti. Engellilere yönelik belediye çalışmalarını da anlatan Refik Yılmaz, Cihatlı Mahallesi Toplu Konut projesi birinci etabında olduğu gibi ikinci etap kuralarında da engelli vatandaşlara yüzde on oranında hak verildiğini bir kez daha anımsattı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum´un programına göre ikinci etap kuraların çekiminin kısa sürede yapılacağını açıklayan Refik Yılmaz, proje ve yatırımların engelli vatandaşlara yönelik olarak da devam edeceğini kaydetti.

   Kumla Mahallesi üzerinde 20 dönümlük hazine arazisinin Bakanlıktan tahsisinin yapıldığını ve modern rehabilitasyon projesinin de hazırlandığını ifade eden Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, “Tütrkiye´nin ve Marmara Bölgesinin en modern engelliler okulu ve rehabilitasyon merkezini biz yapacağız. Çalışmalarımız devam ediyor. Bu modern ve dev tesisin temelini inşallah 2019 yılı içinde birlikte atacağız” dedi.

   Roman Kültürü Araştırma ve Yaşatma Derneği ekibinin müzik gösterimi ile başlayan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Geleneksel Yemek programı, engelliler okullarının gösterimleriyle renklendi.

  

Kaynak:

KEŞFET / EXPLORE
E Dergi Yıl 4 Sayı 42

/resimler/2019-1/8/1618389474504.jpg