SEYAHAT

E-Devlet Üzerinden Turist Rehberi Ruhsatname Başvurusu ve Takip Hizmetleri

Sinemanın Fantastik Yüzü Tim Burton

MAGAZİN

EGE’NİN İKİ YAKASI BU KEZ PİYANONUN TUŞLARINDA BİRLEŞTİ

Ramazan Bayramı ve Peygamber Efendimizin Bayramı

Belediye başkanları Santa Clara İlçesinde daha fazla COVID-19 test yeri istiyorlar

15 şehirden liderler tarafından imzalanan mektup, test eksikliğiyle ilgili artan endişeyi dile getiriyor

Tüm bölge sakinlerinin koronavirüs sağlığı acil durumu hakkında önemli yerel bilgilere sahip olmaları için Palo Alto Online ödeme ölçerini kaldırdı ve web sitesine sınırsız erişim sağlıyor. Önemli çalışmalarımıza devam etmek için desteğinize ihtiyacımız var. Lütfen komşularınıza katılın ve bugün abone olun.

COVID-19 için yaygın test yapılmamasından ötürü hayal kırıklığına uğrayan Santa Clara İlçesindeki her şehirden belediye başkanı, bu hafta ilçe liderlerine yeni test sitelerinde yardımlarını sunan bir mektup imzaladı.

Santa Clara İlleri Kentler Birliği tarafından gönderilen mektup, yerel yetkililer arasında, ülkenin barınma kuralları gevşemeye başlamasına ve şehir liderlerinin yeniden açılma stratejileri oluşturmasına rağmen, test kapasitesindeki yavaş artışa ilişkin artan bir endişeyi yansıtmaktadır. İlçedeki testler büyük ölçüde semptomları olan kişiler, sağlık uzmanları ve diğer cephe çalışanları ile sınırlı kalmaktadır. Diğer yetki alanları testi genel nüfus için daha kullanılabilir hale getirmiş olsa bile (Los Angeles Çarşamba günü, bir teste ihtiyaç duyan herhangi bir kişinin ücretsiz olarak bir tane alabileceğini duyurdu), ilçe geçen ay günde yaklaşık 600 kişiyi test ediyor. yetkililerin ekonomiyi güvenli bir şekilde yeniden açmak için gerekli olduğuna inandıkları şey.

Rakamlar tırmanışı yavaşlatıyor. İlçenin kontrol paneline göre, ilçe, son yedi gün boyunca günlük ortalama 898 test gerçekleştirmişti; Nisan ayının ortasından, bazı günlerde 400'den az testin yapıldığı bir gelişme. Ancak şehir liderleri ve Denetim Kurulu'nun bazı üyeleri bu hafta çok daha fazlasının yapılması gerektiğini vurguladılar.

Palo Alto'dan Adrian Fine ve Margaret Abe-Koga da dahil olmak üzere 15 belediye başkanının imzaladığı mektubu, "İşlerimiz ve okullarımız, doğrudan kullanılabilirlik ve test miktarına bağlı görünen yeniden açılma planlarına dair bir kesinliğe sahip olmalı." görünümü bayrağı. "Ne kadar testin yeterli olduğu açık değil ve bu bizi ilgilendiriyor."

Denetim Kurulu, İlçe Yöneticisi Jeff Smith ve Sağlık Görevlisi Dr. Sara Cody'ye gönderilen mektup, ilçenin kapsamlı bir test sitesi listesi derlemesini ve yayınlamasını talep ediyor; daha fazla test sitesi oluşturmak için şehirlerle ortaklıklar oluşturmak; ve tüm hükümet, tıbbi ve gıda dağıtım işçilerinin hazır testlere sahip olduğundan emin olun.

Mektup aynı zamanda Gov. Gavin Newsom'un COVID-19 Test Görev Gücü'nden toplulukların ortaklıklar ve daha fazla test sitesi oluşturması yönündeki talebine de işaret etti.

Mektup, "Ama oraya nasıl ulaştığımız hakkında bilgi gelmeyecek," diyor. Diyerek şöyle devam etti: "Bir Santa Clara İlçesi Test Görev Gücü oluşturmak zaman alabilir. Test olmadan ... ilçemizi yeniden açmayız."

İlçe ve eyalet yetkilileri sürekli olarak, evde kalma kurallarının gevşetilmesinde ve ekonominin yeniden açılmasında test kapasitesinin kritik bir faktör olduğunu iddia etmişlerdir. Çarşamba günü Cody yerinde barınma kurallarını gevşetme kararlarını yönlendiren kilit göstergeleri listeledi. Bunlar arasında, ülkenin savunmasız nüfus içindeki veya yüksek riskli ortamlarda veya mesleklerdeki sakinlerini test etme ihtiyacını karşılama yeteneği de bulunmaktadır.

İlçe yetkilileri son toplantılarda, test etme yeteneklerinin reaktiflerin (testleri analiz etmek için kullanılan kimyasallar) ve anahtar ekipman eksiklikleri ile testlerin çoğunun hastaneler ve akademik kurumlar tarafından gerçekleştirildiğini belirtti. Onların kaba tahminleri, test kapasitesinin günde yaklaşık 4.000'e ulaşması gerektiğidir, ki Cody, nüfus başına günde 1000 kişi başına kabaca iki test anlamına gelir.

Smith, ilçenin Sağlık ve Hastane Komitesinin Çarşamba toplantısında, birçoğunun kontranın kontrolünün ötesinde olduğunu söylediği yaygın testlerin eksikliğine katkıda bulunan bir dizi faktörden bahsetti. Bunlar arasında reaktifte arz kıtlığı, testler için karmaşık onay süreci ve Hastalık Kontrol ve önleme Merkezlerinin başlangıçta sağladığı testlerin etkisiz olması bulunmaktadır. Smith, bu faktörlerin "bizi sekiz topun arkasına koyduğunu" söyledi.

"Ve sonra ülkenin çok daha kötü durumda olan birçok kısmı var, bu yüzden kapasiteyi emiyorlar," dedi Smith.

Buna rağmen, yavaş ilerleme hem ilçe yetkilileri hem de şehir liderleri için önemli bir endişe konusu olmaya devam etmektedir. Palo Alto'da, Konsey Üyesi Liz Kniss büyük ölçüde genişleyen testlerin önde gelen savunucusu oldu. Eski bir hemşire olan Kniss, son toplantılarda kentin ve ilçenin testi hızlandırmak için çok daha fazla şey yapması gerektiğini belirtti. O ve diğerleri, diğer şehirlerdeki örneklere ve daha geniş nüfuslar için mevcut olan ileriye dönük test istasyonlarının ilçelerine dikkat çekti;

Kniss, 20 Nisan Şehir Meclisi toplantısında, bugün testin özellikle ilçenin kuzey ucunda yetersiz bir şekilde yetersiz olduğunu savundu.

"Sadece yeterli test yapmadığımızı biliyorum," dedi Kniss. "Ve özellikle belirtileri olmayan insanları test etmeliyiz, özellikle de huzurevi ya da bakkal gibi bazı yerlerde işe giderseniz - düzenli olarak insanlarla yakın temas halinde olacağınız bir yer."

Palo Alto Şehir Müdürü Ed Shikada, 20 Nisan toplantısında, sürüş test siteleri kuran Fremont ve Hayward'dan farklı olarak, kentinin daha fazla test yapmak için "aktif oyuncu" olmayı seçmediğini söyledi. Ancak, bölge ile bir görüşme başlattı.

Shikada, "Şehirler için bir rol varsa, Palo Alto'da bizler herhangi bir uygun role katılmakla hazırız ve ilgileniyoruz." Dedi.

Semtinde Palo Alto bulunan ve Sağlık ve Hastane Komitesi'nde görevli olan Danışman Joe Simitian Çarşamba günkü toplantıda belediye başkanlarının imzaladığı mektubun "yerinde" olduğunu düşündüğünü söyledi. Ayrıca komiteyi, testi "dramatik olarak daha sağlam" hale getirmek istediğini söyledi.

"Test etme zamanı. Bence test etme zamanı geçti," dedi Simitian.

Simitian, Shikada ile olası bir ortaklık hakkında konuştuğunu ve aynı zamanda sadece ilçeyle ortak olmakla kalmayıp aynı zamanda test için fiziksel alan sağlama isteğini ifade eden El Camino Hastanesi CEO'su Dan Woods ile görüşmelerde bulunduğunu söyledi.

Simitian, Smith tarafından belirtilen sınırlamaları kabul ederken, ilçenin bunlara "basitçe kabul ettiğimiz engeller değil, üstesinden gelmemiz gereken zorluklar" olarak bakması gerektiğini söyledi.

Temel sorunlardan biri, federal, eyalet, ilçe veya şehir hükümeti düzeyindeki hiç kimsenin test için sorumluluk almamış olmasıdır. Yetkili, "test sayısını önemli ölçüde artırmak" için neler yapabileceğini görmek için adım atmalı ve inisiyatif almalıdır.

Simitian, "Bu noktada kontrolümüz olan birinin kapımızın önünde görünmesini ve çok sayıda test sunmaya başlamasını beklersek, bir süre bekleyebileceğimizi düşünüyorum." Dedi.