SEYAHAT

E-Devlet Üzerinden Turist Rehberi Ruhsatname Başvurusu ve Takip Hizmetleri

Sinemanın Fantastik Yüzü Tim Burton

MAGAZİN

EGE’NİN İKİ YAKASI BU KEZ PİYANONUN TUŞLARINDA BİRLEŞTİ

Ramazan Bayramı ve Peygamber Efendimizin Bayramı

BERBER VE KUAFÖRLERE ‘YILDIRIM’ DESTEK

KORONAVİRÜS İLE MÜCADELE KAPSAMINDA İLÇEDE SEFERBERLİK İLAN EDEN VE 7 GÜN 24 SAAT ARALIKSIZ ÇALIŞMALARINI SÜRDÜREN YILDIRIM BELEDİYESİ, 11 MAYIS’TA HİZMET VERMEYE BAŞLAYACAK BERBER VE KUAFÖRLERDE DEZENFEKTE ÇALIŞMASI GERÇEKLEŞTİRİYOR.

YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI OKTAY YILMAZ: “ESNAFIMIZ İŞYERLERİNİ AÇMADAN ÖNCE, ONLARA DESTEK OLMAK AMACIYLA HEM KENDİLERİNİN HEM DE HEMŞEHRİLERİMİZİN SAĞLIĞINI KORUMAK İÇİN DÜKKANLARINDA DEZENFEKSİYON ÇALIŞMASI YAPIYOR, KENDİLERİNE DEZENFEKSİYON KİTİ VE MASKE HEDİYE EDİYORUZ.”

BAŞKAN YILMAZ: “BERBER VE KUAFÖRLERİMİZE İŞ RASTLIĞI DİLİYORUM.”

 Yıldırım’da yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında ilk günden itibaren sıkı önlemler alan ve ilçe genelinde hummalı bir çalışma yürüten Yıldırım Belediyesi, 11 Mayıs’ta yeniden hizmet vermeye başlayacak berber ve kuaför salonlarını dezenfekte etmeye başladı.

Koronavirüs tehdidini yok etme adına sistemli bir şekilde çalışmalarını sürdüren Yıldırım Belediyesi, 11 Mayıs’ta kapılarını belirlenen kurallar dahilinde vatandaşlara yeniden açmaya hazırlanan berber ve kuaför salonlarını dezenfekte ediyor. Bu kapsamda ilçede bulunan 484 berber ve kuaför salonunda dezenfekte çalışması başlatan Yıldırım Belediyesi Veterinerlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, koronavirüse karşı etkili özel olarak hazırlanan solisyon ve materyallerle işyerlerini baştan aşağı dezenfekte ederek hijyenik hale getiriyor. Gerçekleştirilen çalışmaların ardından ise işletme sahibine maske ve dezenfeksiyon kiti veriliyor.

‘ESNAFIMIZIN YANINDAYIZ’

Hastalık riskine karşı mücadelede Yıldırımlıların güvenliğini ön planda tuttuklarını belirten Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Hemşehrilerimizin sağlığını tehdit eden tehlikelere karşı önlemlerimizi alarak bulaş riskini en aza indirmek için çalışmalarımıza yoğun bir şekilde devam ediyoruz. Koronavirüs tedbirleri kapsamında 16 Mart’tan bu yana kapalı olan berber ve kuaförlerimiz, 11 Mayıs’tan itibaren yeniden hizmet vermeye başlayacak. Biz de Yıldırım Belediyesi olarak esnafımız işyerlerini açmadan önce, onlara destek olmak amacıyla dükkanlarında dezenfeksiyon çalışması yapıyor, kendilerine dezenfeksiyon kiti ve maske hediye ediyoruz. Biz esnafımıza her türlü desteği sağlamaya devam edeceğiz. Onlardan da istirhamımız, belirlenen kurallara ve tedbirlere en üst seviyede uyarak hizmet vermeleri. Bu zorlu süreci hep birlikte atlatacağız. Berber ve kuaförlerimize iş rastlığı diliyorum” diye konuştu. Öte yandan Bursa Berberler Odası Başkanı Mustafa Ocak ise, Yıldırım Belediyesi’nin çalışmalardan dolayı duydukları memnuniyeti dile getirerek, “Bu tehlikeyi ulus olarak hep birlikte kısa sürede atlatacağız. Ben, her zaman yanımızda olarak bize güç katan ve esnafımız için oluşturduğu imkanlarla desteklerini esirgemeyen Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz’a şahsım ve esnaf arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.