Belediye’den Öğretmenler Gününe Özel Sergi

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, ’24 Kasım Öğretmenler Gününü Kutladı

Bursa Büyükşehir Belediyesinden dolandırıcılık uyarısı

LİMAK ENERJİ MÜKEMMELLİK YOLCULUĞUNU BİR ÖDÜLLE DAHA TAÇLANDIRDI

Bursa’da ‘Mars 2050’ sergisi

Sinir krizi geçiren genç kız, polisi alarma geçirdi

Ana Kucağı ile eğitimde fırsat eşitliği

Başkan Alper Taban Öğretmenlerle Bir Araya Geldi

Ulaşımda hijyenle koruma kalkanı

İnegöl sanayiinde sorunsuz altyapı

Denizlispor, 4. turunda sahasında, Turgutluspor’a 2-1 yenildi

Denizlispor, 4. turunda sahasında, Turgutluspor’a 2-1 yenildi

UEFA’dan Halis Özkahya’ya görev

UEFA’dan Halis Özkahya’ya görev

Misli.com 3. Lig: Karşıyaka: 1 – Arhavispor: 0

Misli.com 3. Lig: Karşıyaka: 1 – Arhavispor: 0

Musa Aydın korona virüse yakalandı

Musa Aydın korona virüse yakalandı

Avrupa’da Covid-19’a bağlı can kayıpları çığ gibi artıyor

Polonya’da bugün 32 bin 773 korona virüs vakası açıklandı

Avustralya’nın Victoria eyaletinde vaka sayısı sıfırlandı

Tırnak Mantarından Kurtulmanın yolları

Soğuk algınlığınızı evde tedavi etmenin yolları

Saç maskelerinde hangi bileşenler işe yarar

Kan Akışını ve Dolaşımı Arttıran En İyi 5 Yiyecek

En İyi 5 Romantik Film Önerisi (part 2)
Karayip Korsanları haricinde Johnny Depp hayranlarının mutlaka izlemesi geren 10 Johnny Depp filmi
CONSTANTİNE filminin devamı hakkında gelişmeler
Mora Dergisinden En iyi 5 romantik film önerisi
Film izlemenin keyfini Adrien Brody ile çıkarmak isteyenler için birbirinden harika Adrien Brody filmleri

Bilim Destekli Doğal Olarak Kilo Vermenin 10 Kolay Yolu

Bilim Destekli Doğal Olarak Kilo Vermenin 10 Kolay Yolu

Bilim Destekli Doğal Olarak Kilo Vermenin 10 Kolay Yolu 

1. Diyetinize Protein Ekleyin

Kilo vermeye gelince, protein besinlerin kralıdır. Vücudunuz, yediğiniz proteini sindirirken ve metabolize ederken kalori yakar, bu nedenle yüksek proteinli bir diyet metabolizmayı 80-100'e kadar hızlandırabilir.

Yüksek proteinli bir diyet, kendinizi daha tok hissetmenize ve iştahınızı azaltmanıza da yardımcı olabilir. Aslında, bazı araştırmalar, insanların yüksek proteinli bir diyetle günde 400'ün üzerinde daha az kalori yediğini gösteriyor. Yüksek proteinli bir kahvaltı yemek kadar basit bir şeyin bile (yumurta gibi) güçlü bir etkisi olabilir.

2. İşlenmiş Gıdalardan Kaçının

İşlenmiş gıdalar genellikle ilave şeker, ilave yağ ve kalori bakımından yüksektir. Dahası, işlenmiş gıdalar, mümkün olduğunca çok yemenizi sağlamak için tasarlanmıştır. İşlenmemiş gıdalardan çok daha fazla bağımlılık benzeri yemeye neden olurlar.

3. İlave Şeker Alımınızı Sınırlayın

Çok fazla ilave şeker yemek , kalp hastalığı, tip 2 diyabet ve kanser gibi dünyanın önde gelen bazı hastalıklarıyla bağlantılıdır.

Şeker , içerik listelerinde pek çok isimle geçtiğinden , bir ürünün gerçekte ne kadar şeker içerdiğini anlamak çok zor olabilir. İlave şeker alımınızı en aza indirmek, diyetinizi iyileştirmenin harika bir yoludur.

4. Su İçin

Yemeklerden önce su içmek, özellikle orta yaşlı ve yaşlı insanlar için kalori alımının azalmasına neden olabilir. Su, kalorisi ve şekeri yüksek olan diğer içeceklerin yerini aldığında kilo vermek için özellikle iyidir

5. Rafine Karbonhidrat Alımınızı Sınırlayın

Rafine karbonhidratlar , faydalı besin maddelerinin ve liflerinin çoğunu rafine etme süreci, kolayca sindirilen karbonhidratlardan başka bir şey bırakmaz, bu da aşırı yeme ve hastalık riskini artırabilir.Rafine karbonhidratların ana besin kaynakları beyaz un, beyaz ekmek, beyaz pirinç, gazlı içecekler, hamur işleri, atıştırmalıklar, tatlılar, makarna, kahvaltılık tahıllar ve ilave şekerdir.

6. Aralıklı Hızlı

Aralıklı oruç , oruç tutma ve yemek yeme dönemleri arasında geçiş yapan bir yeme şeklidir. Aralıklı oruç tutmanın 5: 2 diyeti , 16: 8 yöntemi ve ye-dur-ye yöntemi dahil olmak üzere birkaç farklı yolu vardır . Genel olarak, bu yöntemler, yeme dönemlerinde bilinçli olarak kalori kısıtlamanıza gerek kalmadan genel olarak daha az kalori almanızı sağlar.

7. Yeşil Çay

Yeşil çay, antioksidanlarla dolu doğal bir içecektir. Yeşil çay içmek, artan yağ yakımı ve kilo kaybı gibi birçok fayda ile bağlantılıdır.

8. Daha Fazla Meyve ve Sebze Tüketin

Meyveler ve sebzeler son derece sağlıklı, kilo vermeye yardımcı gıdalardır. Su, besin maddeleri ve lif bakımından yüksek olmalarına ek olarak, genellikle çok düşük enerji yoğunluğuna sahiptirler. Bu, çok fazla kalori tüketmeden büyük porsiyon yemeyi mümkün kılar. Çok sayıda araştırma, daha fazla meyve ve sebze yiyen insanların daha az kilolu olduğunu göstermiştir

9. Daha Küçük Tabaklar Kullanın

Bazı araştırmalar, daha küçük tabak kullanmanın daha az yemenize yardımcı olduğunu, çünkü porsiyon boyutlarını görme şeklinizi değiştirdiğini göstermiştir. İnsanlar tabak boyutuna bakılmaksızın tabaklarını aynı şekilde dolduruyor gibi görünüyorlar, bu yüzden daha büyük tabaklara küçük tabaklara göre daha fazla yiyecek koyuyorlar. Daha küçük tabaklar kullanmak, ne kadar yemek yediğinizi azaltırken, size daha fazla yemek yediğiniz hissini verir.

10. Daha Yavaş Yiyin

Çok hızlı yerseniz, vücudunuz tok olduğunuzu fark etmeden önce çok fazla kalori yiyebilirsiniz. Daha yavaş çiğnemek, daha az kalori almanıza ve kilo kaybıyla bağlantılı hormon üretimini artırmanıza yardımcı olabilir.