Şehre değer katan personele ödül

Şehre değer katan personele ödül

ORHANGAZİ'DE BUZLANMAYA KARŞI TUZLAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Araç sürücülerimiz gizli buzlanmaya dikkat etsinler

YILDIRIM'DA SU KESİNTİSİ

Bursa Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü Kanalizasyon Dairesi Başkanlığı

Üniversite memnuniyet oranları yükseliyor

Öte yandan Kalite Koordinatörlüğü verilerine göre; ankete katılım sayısı 20 ay içerisinde 753’den 3693’e çıktı.

İGF Genel Başkanı Mesut Demir: “İnternet Yasası acilen çıkmalı”

İGF Genel Başkanı Mesut Demir DRT'ye konuk oldu

Bursa 112 Filosu Güçleniyor!

Sağlık Bakanlığı tarafından, Bursa İl Sağlık Müdürlüğü’ne 4’ü 4X4 olmak üzere 10 ambulans daha verildi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Avrupa’daki Türk gençlerle buluştu

Dijital medya okuryazarlığı, dijital faşizmin panzehiri

Türkiye'de aşılananların sayısı 1 milyonu geçti

Bakan Koca, İl Sağlık Müdürleriyle Görüştü

Evde nasıl yüz temizleme toniğini yapabilirim

Cilt Tipine Göre Tonik Seçimi Nasıl Yapılır

Elma sirkesi Cilde Faydalı mı ?

Kafein'in yan etkileri nelerdir

Hasar Görmüş Saçlar Nasıl Onarılır

Antik Mısır Mitolojileri

Yunan Mitolojisi hakkında merak edilenler

Mitoloji efsanelerinden Orfeus

Mutlaka Görülmesi Gereken 10 Harika Arkeolojik Eser

Pusula hakkında merak edilenler

Yarımada Üzerinde Bulunan Tarihi Kale

Kenya’da Kadınların Şiddetten Kaçarak Kurduğu Bir Köy

Dillerden Düşmeyen Oyunculuğuyla En İyi 20 Brad Pitt Filmi

Arkeoloji meraklılarının izleyebileceği en iyi film önerileri

Pilotluğa merakı olan herkesin izlemesi gereken harika bir film önerisi

Tarih filmleri kategorisinde yer alan en iyi tarih filmleri

Gerçek Bir Suç Öyküsüne Dayanan Netflix Mini Dizisi

Morgan Freeman’ın En İyi 20 Filmi Listesi

Birbirinden Harika Popüler Film Serileri

HABER VİDEOSU

OSMANGAZİ BELEDİYESİ

BURSA BÖLGE

Bilim Kurgu filmleri sevenlerin izleyebileceği 10 uzay konulu bilim kurgu filmi

Bilim Kurgu filmleri sevenlerin izleyebileceği 10 Bilim kurgu Filmi

Bilim Kurgu filmleri sevenlerin izleyebileceği 10 Bilim kurgu Filmi

Gattaca

Aynı zamanda bilim kurgu filmlerinin yazarı olarak ta bilinen Andrew Niccol Filmin yönetmenliğini yaparak harika bir bilim kurgu filmini sinemaseverler ile buluşturmuştur. Filmin oyuncu kadrosunda Ethan Hawke, Uma Thurman  Jude Law. Loren Dean, Ernest Borgnine, Gore Vidal ve Alan Arkin yer almıştır. 21. yüzyılda Dünya'da genetik mühendisliği çok ilerlemiştir ve bilimsel olarak kusursuz insanlar yaratılmaya çalışılmaktadır. Özel görevler için yetiştirilen yeni süper insan ırkı yüzünden, normal yollardan dünyaya gelmiş insanlar işsiz kalmakta ve ikinci plana itilmektedir. Hayatın her aşamasında DNAların kimlik görevini üstlendiği bu dönemde, kan, saç ve idrar gibi insandan direkt olarak alınmış maddeler belirli makinelere konularak, insanların hayatın çeşitli konumlarındaki geçerliliği ölçülmektedir. DNA'ları yetersiz (invalid) olarak görülen bazı insanlar, toplum içerisinde bir alt sınıf oluşturmaktadır.

Contact

Carl Sagan’ın romanından esinlenilerek beyaz perdeye aktarılan filmin yönetmenliğini Robert Zemeckis yapmıştır. Filmin oyuncu kadrosunda Dr. Eleanor Ann "Ellie" Arroway rolüyle Jodie Foster, Palmer Joss rolüyle Matthew McConaughey, Ulusal Güvenlik Müşaviri Michael Kitz rolüyle James Woods ve Dr. David Drumlin rolüyle Tom Skerritt oynamıştır. Arroway, Vega yıldızından gelen bir sinyal keşfeder. Bu sinyal çözüldüğünde, yüksek teknolojili bir araç tasarım şablonu ortaya çıkmıştır. Bir truva atı ya da uzaklara gidilmesine olanak verecek bir uzay gemisi olma ihtimalleri dünya çapında tartışıldıktan sonra ABD hükûmeti aracı üretmeye karar verir.

Yer çekimi

Yerçekimi filminin yönetmen koltuğunda Alfonso Cuarón yer alırken oyuncu kadrosunda Sandra Bullock ve George Clooney’i görmekteyiz. Film uzaydaki görevlerini gerçekleştirirken uzay gemilerinin hasar görmesi sonucu iki astronotun hayatta kalma mücadelesini konu alıyor.

Apollo 13

Apollo 13, 1970' teki başarısız olan Ay görevini dramatize eden bir filmdir. Film, Jim Lovell ve Jeffrey Kluger tarafından, William Broyles Jr. ve Al Reinert yazar ekibinin Lost Moon adlı kitabından sinemaya uyarlanmıştır. Tom Hanks, Kevin Bacon, Bill Paxton, Gary Sinise, Ed Harris ve Kathleen Quinlan gibi yıldızların rol aldığı filmi Ron Howard yönetmiştir.970 yılındaki başarısız olan ay görevini konu eden film olarak bildiğimiz  filmin yönetmen koltuğunda Ron Howard yer alırken oyuncu kadrosunda ise William Broyles Jr. ve Al Reinert yazar ekibinin Lost Moon adlı kitabından sinemaya uyarlanmıştır. Tom Hanks, Kevin Bacon, Bill Paxton, Gary Sinise, Ed Harris ve Kathleen Quinlan yer almıştır. Aynı ekipte olan Jim Lovell (Tom Hanks), Ken Mattingly (Gary Sinise) ve Fred Haise (Bill Paxton) Apollo 13 görevi için altı ay süren bir hazırlık döneminden geçerler. Kalkıştan iki gün önce Ken Mattingly kızamık hastalığına yakalandığı teşhisiyle ekipten alınır ve yerine başka bir ekipten Jack Swigert atanır. Apollo 13 fırlatıldıktan sonra daha Ay yörüngesine girmeden bir elektrik arızası yüzünden zorlu anlar yaşar. Ekip, uzay mekiğinde oksijensiz kalma tehlikesiyle Dünya' ya geri dönmeye karar verir fakat uzay mekiği çok büyük hasar görmüştür ve enerjisiz kalmıştır. Houston çalışanları (Nasa komuta merkezi) kısıtlı enerji ile ekibi geri döndürmek için aralıksız olarak çalışmalarını sürdürür.

Doğru Şeyler 

Philip Kaufman tarafından yazılan ve yönetilen 1983 tarihli Amerikan epik tarihsel drama filmidir . Filmin  başrollerinde Sam Shepard , Ed Harris , Scott Glenn , Fred Ward , Dennis Quaid ve Barbara Hershey vardır. 

Gizli Sayılar

Film Uzay Yarışı'nı kazanmak için NASA'ya yardım eden Afro-Amerikan matematikçi kadınların hikâyesini anlatmaktadır. Katherine G. Johnson (Taraji P. Henson), Dorothy Vaughan (Octavia Spencer) ve Mary Jackson (Janelle Monáe) tarihin anlatılmayan hikâyetlerinden birine sahiptir. 3 siyahi kökenli kadın NASA'da büyük işlere imza atmaktadırlar. Uzay bilimlerinin derinliklerindeki sorunları müthiş zekalarıyla çözmeye çalışan bu kadınlar gelmiş geçmiş en önemli NASA operasyonlarından birinde de büyük rol oynayacaklardır. Dünya yörüngesine çıkan ilk Amerikalı astronot John Glenn'in bütün dünyayı heyecana boğan operasyonlarındaki her adımı bu 3 zeki bilim kadınının yardımlarıyla olacaktır. Filmin yönetmenliğini heodore Melfi üstlenirken oyuncu kadrosunda Taraji P. Henson, Octavia Spencer, Janelle Monáe, Kevin Costner, Kirsten Dunst, Jim Parsons yer almaktadır.

Yıldızlara Doğru

20 yıl önce uzayda hayat aramak için çıktığı görevde kaybolan babasını galakside aramaya başlayan Roy (Brad Pitt), kayıp babasını bulmak ve Dünya'daki hayatı tehdit eden bir gizemi çözmek için Güneş Sistemi'nin dışına yolculuk ediyor. Roy'un bu yolculuğu, insanın varlığının doğasına ve insanın kâinattaki meydan okuyan sırları ortaya çıkarıyor. . Brad Pitt, Tommy Lee Jones, Ruth Negga, Liv Tyler ve Donald Sutherland'ın oynadığı filmin yönetmenliğini  James Gray yapmıştır.

Marslı

 Ridley Scott tarafından yönetilen 2015 yapımı bilimkurgu türündeki ABD filmin oyuncu kadrosunda Jessica Chastain, Michael Peña, Kristen Wiig, Jeff Daniels, Kate Mara ve Donald Glover yer almaktadır. 2035 yılında Ares III mürettebatı Mars yüzeyine sefer düzenlemektedir. Güneş zamanı ile 31 gün sürmesi gereken seferin 18. gününde çıkan şiddetli toz fırtınası astronotları görevi iptal etmeye ve geri dönmeye zorlar. Ares III görev komutanı Melissa Lewis (Jessica Chastain) acil durum kalkışının hazırlanmasını emrederek görevi iptal eder. Tahliye sırasında kuvvetli fırtına birincil iletişim anteninin parçasını kırarak astronot Mark Watney'in (Matt Damon) karnına şiddetli bir şekilde çarparak uzay giysisini de deler ve onu uzağa fırlatarak kaybolmasına neden oldur. Öldüğünü düşünen ekip arkadaşları onu bırakıp Dünya'ya döner. NASA müdürü Theodore Sandres (Jeff Daniels) Mark Watney'in enkazda kalarak öldüğüyle ilgili bir basın toplantısı düzenler.

Ay’da ilk İnsan

Damien Chazelle tarafından yönetilen ve Josh Singer tarafından yazılan filmin oyuncu kadrosunda Ryan Gosling, Claire Foy, Jason Clarke, Kyle Chandler, Corey Stoll, Christopher Abbott, Ciarán Hinds yer almaktadır.

Gün ışığı

anny Boyle’nin yönetmenliğinde çeilen filmin ıyuncu kadrosunda Rose Byrne, Cillian Murphy Michelle Yeoh, Hiroyuki Sanada, Chris Evans, Cliff Curtis, Troy Garity Benedict Wong, Mark Strong yer almaktadır.  Güneş ışınlarının Dünya'yı ısıtmakta yetersiz kaldığı uzak bir çağdayız. Dünya kritik seviyelere düşmüş ve bu konuya çözüm bulmak amacıyla iki uzay gemisi güneş'e yollanmıştır. Bunlar güneşde yol açacakları patlamalarla bir nevi ateşi körükleyecek ve yeniden dünyayı eski güzel ışıklı ve sıcak günlerine döndüreceklerdirA cak ilk gemi görevi başaramadan yok olur. İkinci gemide olaylar gelişir. Güneşe yaklaşıldığı sırada herkes bunun bir son görev olduğu, yani dönüşü olmadığı bilincindedir. O sırada ilk gemiden alınan sinyaller görevin yönünü değiştirir. İlk gemi bulunup onun da patlayıcılarının kullanılmasının daha iyi olacağı düşünülür. Bu arada gemide çıkan bazı arızalar ve tamiratları filme çeşni katmaktadırlar.