Bursa Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurul Kararı

Koronavirüs  salgınının seyri ve toplum sağlığı açısından oluşturduğu risk göz önünde bulundurularak Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu

Osmangazi, Yeni Parklar İle Nefes Alıyor

Bursa’nın Yeşiline Osmangazi Katkısı

Yıldırım Siyaset Akademisi'nin İlk Kursiyerlerine Sertifikaları Verildi

Yıldırım Belediyesi, sosyal medya platformları üzerinden gerçekleştirilen Siyaset Akademisi-Uluslararası İlişkiler Okulu, ilk mezunlarını verdi

Kardeş Belediye'den Yıldırım'a Ziyaret

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, kardeş şehri olan Bulgaristan’ın Belediye Başkanı Necmi Ali ve beraberindekileri ağırladı.

T2’de çalışmanın gecesi gündüzü yok

Raylı sistemi kentin kuzeyi ile buluşturacak T2 tramvay hattının T1 hattına entegrasyonu çalışmaları gece gündüz demeden aralıksız sürüyor.

Metro durakları enerji istasyonuna dönüyor

Bursa’da yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanarak enerji verimliliğini sağlamak için birbirinden farklı yatırımları devreye alan Büyükşehir Belediyesi

İNEGÖL BELEDİYESİ 2. ÖDÜLLÜ BİLGİ YARIŞMASI BAŞLIYOR

İnegöl Belediyesi Başkan Alper Taban ile dijitalleşme adına ciddi atılımlar gerçekleştirirken, herkesin hafta sonu evde kaldığı pandemi dönemini de sosyal medya etkinlikleri ile hareketlendirmeye devam ediyor.

Osmangazi’de Metruk Bina Temizliği

Osmangazi Belediyesi, İbrahimpaşa Mahallesi’nde can ve mal güvenliği açısından tehlike arz eden metruk binayı yıktı.

İnegöl Belediyesi çatı arasındaki kaçak yapıyı yıktı

Kaçak yapıyla mücadelede taviz vermeyen İnegöl Belediyesi, Cumhuriyet Mahallesinde tespit edilen çatı arasındaki kaçak yapıyı yıktı.

Bursa Nilüfer'de su kesintisi

NİLÜFER'DE SU KESİNTİSİ

Bursa Tabip Odası Çevre Ödülü Kirazlıyayla köylülerine

Bursa Tabip Odası, 14 Mart Tıp Haftası etkinlikleri kapsamında her yıl verdiği Çevre Ödülü’nü bu yıl Kirazlıyayla Yenişehir’e bağlı

KOLTUK DİKİŞ ELEMANI KURSUNDA EĞİTİM BAŞLADI

İnegöl Belediyesi’nin mobilya sanayisinde yaşanan dikiş elemanı açığına katkıda bulunmak ve iş arayan bayanlara yeni nitelikler kazandırarak istihdam edilmelerini sağlamak adına düzenlediği 192 saatlik Koltuk Dikiş Elemanı Kursu b

Yıldırım Müzik Akademisi Yasir'e Işık Oldu

Görme engelli Yasir Bülbül, Yıldırım Belediyesi Müzik Akademisi sayesinde 2 ay gibi kısa sürede org çalmayı öğrendi ve hayata yeniden bağlandı.

Müzeler eğitim üssü oluyor

Başkan Alinur Aktaş yaptığı açıklamada belediye müzelerinin günümüzde teknolojik unsurlarla donatılarak faaliyetlerini sürdürdüğünü ifade etti

OSMEK’te Tuvaller Göz Dolduruyor

Kanser Tedavisi Sonrası OSMEK İle Terapi

Nadir hastalık sahibi bireyler, yıllık hane gelirlerinin %30’unu tedaviye harcıyorlar 

Mutlu Olmak Sizi Nasıl Daha Sağlıklı Yapar?

Doğum Sonrası Depresyona Ne Sebep Olur?

Metabolizmanızı Güçlendirmenin 10 Kolay Yolu

Kahve’nin Metabolizmanıza Etkileri Neler?

Kilo vermek isteyenler için yaşam tarzı değişiklikleri

Boyun ve Omuzlarınızdaki Strese Bağlı Gerginliği Azaltmanın 5 Yolu

Tarihin en yıkıcı ve en ölümcül kasırgası

Samuel Colt Kimdir?

Dünya’daki insanlar tarafından yapılan en büyük yapı

İlk En Büyük Uzay Teleskobu

Rudolf Diesel Kimdir?

Dünyanın 5 Doğal Harikası

Orta Çağdan kalma tarihi eserleri ile ünlü şehir Dubrovnik

İzleyenler üzerinde etki bırakan en iyi psikolojik filmler

Tüm zamanların en iyi fantastik filmleri

Usta Oyuncu James McAvoy’un sevilen 5 filmi

Netflix’te izlenebilecek 10 popüler dizi

Efsane Aktör Samuel L. Jackson Filmleri

Polisiye Film Severlerin Mutlaka İzlemesi Gereken 5 Film

Tom Hanks’ın Yer Aldığı Sevilen Filmler

OSMANGAZİ BELEDİYESİ

BURSA BÖLGE

Osmangazi, Yeni Parklar İle Nefes Alıyor

Birbirinden Harika Popüler Film Serileri

Birbirinden Harika Popüler Film Serileri

X-Men

X-Men, Stan Lee ve Jack Kirby tarafından yaratılan ve Marvel Comics tarafından yayınlanan bir dizi çizgi roman serisinde yer alan, aynı adlı kurgusal süper kahraman ekibine dayanan bir Amerikan süper kahraman film serisidir. 20th Century Fox, 1994 yılında karakterlerin film haklarını aldı ve sayısız taslaktan sonra Bryan Singer,2000 yılında vizyona giren ilk filmi ve devamı olan X2'yi (2003)yönetmesi için tutuldu; orijinal üçlemenin üçüncü bölümü ise, X-Men: The Last Stand (2006), Brett Ratner tarafından yönetildi.

Her film bir öncekini geride bıraktıktan sonra, üç Wolverine filmi (2009-2017), dört X-Men: Beginnings filmi (2011-2019) ve iki Deadpool filmi (2016-2018) dahil olmak üzere birkaç yan film gösterime girdi. 

2. Transformers

Transformers, 1980'lerde başlayan film Amerikan bilim kurgu aksiyon filmidir. Michael Bay ilk beş filmi yönetti: Transformers (2007), Revenge of the Fallen (2009), Dark of the Moon (2011), Age of Extinction (2014) ve The Last Knight (2017). Travis Knight'ın yönettiği ve yapımcılığını Bay'in üstlendiği Bumblebee adlı bir yan film 21 Aralık 2018'de gösterime girdi. Dizi dağıtımı: Paramount Pictures ve DreamWorks Pictures’e aittir.

3. Toy Story

Toy Story, 1995yılında Pixar Animation Studios tarafından üretilen ve Walt Disney Pictures tarafından yayınlanan aynı adlı animasyon filminin piyasaya sürülmesiyle başlayan bir Disney medya filmidir. Seri, insanlar tarafından bilinmeyen tüm oyuncakların gizlice canlı olduğu antropomorfik konsepte dayanıyor ve filmler, Sheriff Woody adlı klasik bir kovboy bebeği ve esas olarak seslendirilen Buzz Lightyear adlı modern bir uzay adamı aksiyon figürünün yer aldığı çeşitli oyuncak grubuna odaklanıyor.

4. John Wick

John Wick, senarist Derek Kolstad tarafından yaratılan ve Summit Entertainment'a ait bir Amerikan aksiyon-gerilim filmidir. Keanu Reeves, yakın zamanda ölen karısı tarafından kendisine verilen köpeğin öldürülmesinden intikam almak isteyen emekli bir kiralık katil olan John Wick'i canlandırıyor. Film, 2014'te John Wick'in piyasaya sürülmesiyle başladı ve ardından iki devam filmi, 11 Şubat 2017'de John Wick: Chapter 2 ve 17 Mayıs 2019'da John Wick: Chapter 3 - Parabellum. Üç film de kritik ve ticari başarılar olarak kabul edildi, dünya çapında 587 milyon dolardan fazla toplu brüt biriktiriyor. Dördüncü film, John Wick: Chapter 4 ön üretim aşamasındadır ve 27 Mayıs 2022'de yayınlanma tarihine sahiptir.

5. Hobbit

Hobbitler ilk olarak 1937 çocuk romanı Hobbit'te ortaya çıktı. Bu romanın hobbiti, bir ejderhanın yer aldığı beklenmedik bir maceraya atılan ana karakter Bilbo Baggins'dir. Devam filminde Yüzüklerin Efendisi, hobbitler Frodo Baggins, Sam Gamgee, Pippin Took ve Merry Brandybuck birincil karakterler. Aynı kurgusal dünya olan Orta Dünya'da geçen The Silmarillion ve Unfinished Tales'de hobbitlerden kısaca bahsedilir.

6. Mad Max

Mad Max, George Miller ve Byron Kennedy tarafından oluşturulan bir Avustralya kıyamet sonrası aksiyon filmidir. 1979'da Mad Max ile başladı ve ardından üç film izledi: Mad Max 2, Mad Max Beyond Thunderdome (1985) ve Mad Max: Fury Road (2015). Mel Gibson ilk üç filmde oynadı ve Tom Hardy dördüncü filmde Max rolünü devraldı.Film, savaş ve kritik kaynak kıtlığı nedeniyle toplumsal çöküş yaşayan gelecekteki bir Avustralya'da polis memuru olan Max Rockatansky'nin maceralarını konu alıyor.

7. Harry Potter

Harry Potter, İngiliz yazar J.K. Rowling tarafından yedi kitap halinde yazılan fantastik roman serisi ve bu kitaplardan uyarlanan film serisidir. Dünya çapında elde ettiği başarı ve yakaladığı satış rakamlarıyla çığır açmayı başarmış ve edebiyat tarihine geçmiştir.

Dilara Kaygısız / Mora Dergisi-İçerik Editörü