SEYAHAT

MAVİ BAYRAKTA DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜ TÜRKİYE’NİN ÖDÜLLÜ PLAJ SAYISI 486 OLDU

Toplumu Değiştirmeyi Hedefleyen Adam: Aamir Khan

MAGAZİN

Sibel Bilgiç ‘den muhteşem dönüş!

Hat Sanatı Dünyaya Tanıtılacak

Black Mirror Bandersnatch İncelemesi

Black Mirror 2011’den bu yana Netfilx’te yayınlanan İngiliz Bilim Kurgu dizisi. Yılbaşına özel çıkardıkları “Bendersnatch” filmi ile farklı bir konuya ve film izleme tekniğine başvurdular. İnteraktif film tekniği ile hazırlanmış yapım oldukça ilgi çekici bir konuya sahip.

Filmin konusundan bahsetmemiz gerekirse, Stefan Butler isminde oyun tasarımı ile uğraşan bir gencin yaşamını konu alıyor. “Kendi maceranı seç” kategorisinde olan Bendersnatch isimli kitabı oyun dünyasına aktarmaya çalışan genci ve kararlarını interaktif bir şekilde biz yönetiyoruz. İnsanların seçimlerine göre farklı sonlara çıkan filmde Stefan’ın oyun tasarlama sürecini ve akıl sağlığıyla ilgili gidişatına yön veriyoruz.

Black Mirror dizisinde her bölüm için farklı senaryo ve yönetmen belirleniyor. Normalde dizinin her bölümü ortama 1 saat sürüyor. Yılbaşında yayınladıkları Bandersnatch filmi ise her sonu görmek isterseniz toplam 5 saat sürüyor. Senaryosu Charlie Brooker tarafından yazılan filmin yönetmenliğini David Slade üstlenmekte.