BUİKAD KIR ÇİÇEKLERİ İÇİN KOŞTU
Bu yıl 5.kez gerçekleşen ‘Eker I Run´ koşusunda BUİKAD, 4.kez yer alarak farkındalığı arttırmak için koştu.
Tarih: 9.10.2018 18:28:39

 

Geçtiğimiz yıllarda yüzlerce gönüllü koşucu ile, 8 iyilik koşusunda 9 farklı STK için toplamda 65.000 TL bağış toplayan BUİKAD bu kez KIR ÇİÇEKLERİ için ter döktü.

Çağdaş Eğitim Kooperatifi´nin; Anadolu bozkırında kendiliğinden açıp sönen hiçbir kırçiçeği kalmasın sloganı ile başlatılan,  Kır Çiçekleri´ projesi yararına koşan 29 gönüllü üye toplamda 3 kız öğrencinin okumasını sağlayacak bağış elde etti.

Koşu alanında BUİKAD üyelerine destek veren Çağdaş Eğitim Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı        ..............       Kır Çiçekleri projesi kız çocuklarına eğitim olanağı sunmasının yanı sıra, “kişisel gelişimlerine katkı sağlamak ve topluma kazandırmak”, “kendileriyle, toplumla barışık olmalarını sağlamak”, “Cumhuriyet´in değerlerini ve kazanımlarını sahiplenmek”, “Çağdaş Türk kadını olarak ayakları üzerinde durabilmelerini sağlamak” gibi hedeflerini vurguladı.

MAVİ KAPAKLAR ‘KIR ÇİÇEKLERİ´ İÇİN TOPLANACAK

Yanı sıra BUİKAD bu projeye destek olmak için üyelerinden Yasemin Akpınar´ın destekleri ile mavi kapak toplama kapmanyasını da aynı gün başlattı. Bu projeye ilk destek Nilüfer Belediyesi´nden geldi. Nilüfer Belediyesi tarafından sağlanan atıklar Çağdaş Eğitim Kooperatifi´nin ‘Kır Çiçekleri´ projesine bağışlandı. Projeye verdiği destekten dolayı Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ve Başkan Yardımcısı Adil Kayaoğlu´nu ziyaret eden, BUİKAD Yönetim Kurulu ve Çağdaş Eğitim Kooperatifi Buğra Küçükkayalar projeye destek veren Nilüfer Belediyesi ve BUİKAD üyesi Yasemin Akpınar´a teşekkür plaketlerini takdim etti. 

 

 

 

 

 

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: BUİKAD ÇİÇEKLERİ İÇİN KOŞTU
KEŞFET / EXPLORE
E Dergi Yıl 4 Sayı 42

/resimler/2019-1/8/1618389474504.jpg