BURSA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
Bursa Emniyet Müdürlüğü
Tarih: 14.9.2018 11:54:21

İçişleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından trafik kazalarının azaltılması amacıyla hazırlanan 100 Günlük Trafik Eylem Planı çerçevesinde 05 Eylül-13 Eylül tarihleri arasında Bursa il merkezinde yer alan Nilüfer, Yıldırım ve Osmangazi ilçelerinde, 6.710, dış ilçelerde 6.870 olmak üzere toplam 13.580 öğretmene trafik eğitimi verildi.

Söz konusu eğitimlere katılan öğretmenlere; trafiğin tanımı ve unsurları, trafikte insanların oynadığı roller, trafik güvenliği, trafik güvenliğinde temel davranış şekilleri, trafik kazaları, trafikte kural İhlallerine uygulanan cezai işlemler, güvenli sürüş, emniyet kemeri, tehlikeli şerit değiştirme ve trafikte saygı konuları anlatıldı. Gerçekleştirilen bu eğitimlerle toplumda trafik ile ilgili farkındalığın artırılması, sorumluluk bilincinin oluşturularak yarınlarımız için güvenli trafik ortamının sağlanması amaçlanmaktadır.

Okul Geçit Görevlileri Projesi kapsamında, İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ve Okul Aile Birliği koordinesinde belirlenecek öğretmen, öğrenci ve velilere eğitim verilerek okul geçit görevlileri tespit edilecek ve Kırmızı Düdük Projesi kapsamında Okul Geçit Görevlilerine tişört, şapka ve kırmızı düdük dağıtılacaktır. Okul geçit görevlilerinin tespit ettiği kural ihlalinde bulunan araç plakalarına ve sürücülerine Trafik Denetleme Şube Müdürlüğümüzce gerekli maddelerden cezai işlem uygulanacaktır.

Ayrıca, 10 Eylül -10 Ekim tarihleri arasında servis şoförlerine, Servis Şoförleri Demeği organizesinde Servis Araçları Yönetmeliği ve Genel Trafik Eğitimi konularında eğitim verilecektir.

Trafik Dedektifleri Projesi kapsamında, 2018-2019 eğitim öğretim yılı içerisinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde belirlenen okullarda öğrencilere yönelik Genel Trafik Eğitimi verilecektir.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: BURSA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
E Dergi Yıl 4 Sayı 42

/resimler/2019-1/8/1618389474504.jpg