Galatasaray davasında taraflar uzlaşamadı

Eski İngiliz istihbarat subayın ölümüne ilişin soruşturmada yeni gelişme

"Türkiye’de diyabet ortalamanın çok üzerinde"

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Dünya Dini Liderlerinin 2. Bakü Zirvesi’ne katıldı

Can Öncü: "Valencia benim için yeniden başlangıç noktası olacak"

Çanakkale’de 39 mülteci yakalandı

Çocuklarda zeka gelişimi için omega 3 şart

11.11.2019 saat 11.11’de ilk fidanı Cumhurbaşkanı Erdoğan toprakla buluşturdu

Bülent Arınç’ın damadından “delil yetersizliğinden beraat” kararına itiraz

Cumhurbaşkanlığı’ndan ABD ziyareti açıklaması

Bakan Kurum: "Yaklaşık 16 milyarlık yatırım yaptık”

“Türkiye gibi DEAŞ ile mücadele eden ikinci bir ülke yok”

Bakan Akar, Katar Genelkurmay Başkanı Al-Ghanim ile bir araya geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Bağdadi’nin hanımını yakaladık”Bursagaz’ın güvenli doğalgaz kullanımına ilişkin bilinçlendirme kampanyası başladı

Bursagaz’ın güvenli doğalgaz kullanımına ilişkin bilinçlendirme kampanyası başladı

SOCAR Türkiye’nin iştiraki Bursagaz, ‘Güvenli Doğalgaz Kullanım Kampanyası’nda yeni dönemi başlattı. Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursagaz tarafından yürütülen ‘Güvenli Doğalgaz Kullanım Kampanyası’nın yeni döneminde doğalgaz kullanımında üç noktaya dikkat çekilerek; havalandırma menfezlerinin kesinlikle kapatılmaması, cihaz ve baca bakımlarının düzenli olarak yaptırılması ve Bursagaz’ın onayı olmaksızın tesisata müdahale edilmemesi konusunda uyarı yapıldı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın da katıldığı ‘Güvenli Doğalgaz Kullanım Kampanyası’nın tanıtım toplantısında konuşan Bursagaz Genel Müdürü Bora Çermikli,  Türkiye’nin doğalgaz dağıtım alanındaki en büyük üçüncü şirket olduklarını anımsatarak, abone sayılarının 1 milyonu aştığını söyledi. Çermikli, “Haziran 2019 itibarıyla Türkiye’nin en büyük doğrudan dış yatırımcısı SOCAR Türkiye’nin çatısı altında faaliyetlerine başlayan Bursagaz’da yeni bir dönem başladı. Bu dev grubun doğalgazın üretim, iletim ve dağıtım alanındaki büyük tecrübesi, bundan sonra attığımız her adımda kendini gösterecek, farkımızı ortaya koyacak” diye konuştu.

YILDA 300 BİN ZİYARETÇİ BEKLENİYOR

Bursagaz olarak sürdürülebilir ve güvenli gaz arzı sağlama hedefi ile çalışırken tüketicileri doğalgaz kullanımı konusunda bilgilendirmeyi de çok önemsediklerini kaydeden Çermikli şöyle devam etti: “Bursa Büyükşehir Belediyesi ile birlikte sürdürdüğümüz kampanyanın yeni dönemi için yine bir aradayız. ‘Ailenizin Güvenliği Sizin Elinizde’ sloganıyla düzenlediğimiz bu kampanyamızı, kentimizin değerli kurum ve kuruluşlarının desteğiyle sürdürüyoruz. Bu yıl kampanya çerçevesinde Türkiye’de doğalgaz sektöründe ilk olacak yeni bir projeyi devreye almanın mutluluğunu yaşıyoruz. Aralık ayında hayata geçirmeyi planladığımız ‘Deneyerek Öğreniyoruz’ projesi ile evlerde doğalgazın kullanıldığı alanları içeren bir maket hazırlıyoruz. Böylece çocuklar, doğalgazın güvenli şekilde kullanımını deneyerek öğrenme fırsatı bulacak. Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’nde kurulumu devam eden bu maket için, 150 bini 4-18 yaş arası çocuklar ve gençler  olmak üzere yılda ortalama 300 bin ziyaretçi bekliyoruz. Daha önce okullarda yaptığımız eğitimlerle her yıl 5 bine yakın öğrenciye ulaşan kampanyamızın, bu proje ile erişeceği öğrenci sayısı da ortalama 30 katına çıkacak. Bu sayede çocuklarımız evlerinde birer güvenli doğalgaz elçisi olacak.”