BURSALI TAKSİCİDEN İNSANLIK DERSİ…
Geçtiğimiz günlerde Bursa´nın bazı bölgelerde ulaşımda aksamalara neden olan kar yağışı, içleri ısıtacak bir insanlık dersine de sahne oldu. Dumlupınar Görükle Taksi şoförlerinden Güven Yılmaz, sadece taksicilere değil tüm insanlara örnek olacak bir davranış sergiledi.
Tarih: 11.1.2019 11:33:10

Kar yağışının yoğun yaşandığı 5 Ocak Cuma günü akşam saatlerinde , üniversite öğrencisi kızını Görükle´deki evine götürmek için eşiyle beraber yola çıkan emekli İngilizce Öğretmeni İlhan Ateş, Üniversite Metro İstasyonu´nda bir süreliğine durmak zorunda kaldı. Ateş, işini bitirip geri döndüğünde ise, yoğun kar yağışından dolayı, arabasını park ettiği yerden çıkaramadı. 1 saate yakın eşi ve kızıyla arabasını kurtarmak için çabalayan Ateş, ne yazık ki girişimlerinde başarılı olamadı.

Çabalarının başarısız olmasının ardından, en azından kızını vaktinde evine yetiştirmek isteyen İlhan Ateş´in yolu, o esnada Dumlupınar Görükle Taksi durağı şoförü Güven Yılmaz´la kesişti. Ateş ailesinin içinde bulunduğu durumu gören Yılmaz, mesaisine ara verip ara aileye yardım etti. Yılmaz´ın 2 saati aşkın özverili çabalarıyla, Ateş ailesinin arabası kurtarıldı.

Bu olaydan haberdar olan Bursa Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Hasan Topçu da, Güven Yılmaz´ı ve İlhan Ateş´i makamında kabul ederek, yaşananları tüm detaylarıyla dinledi. İlhan Ateş´e geçmiş olsun dileklerini sunan Topçu, yardımlarından dolayı da şoför Güven Yılmaz´ı tebrik etti.

“Şoförler sorumluluk taşıyor”

Şoförlerin görevlerinin sadece müşterilerine hizmet sunmak değil, zorda kalan vatandaşların da yardımına koşmak olduğunu söyleyen Topçu, “Vatandaşlar şoförlere ailelerini, çocuklarını, dostlarını emanet ediyor. Bizler de bunun bilinciyle çalışmalı ve bu sorumluluğu asla unutmamalıyız. Güven kardeşimizin yaptıklarını duyunca hepimiz gururlandık. Umarız ki böyle güzel haberleri her zaman duyarız” dedi.

“Güven, o gece bizim kahramanımızdı”

Ailesiyle birlikte arabalarını kurtarma çabalarının sonuçsuz kalmasının ardından, arabayı bulunduğu yerde bırakıp gitmeyi düşündükleri sırada taksici Güven Yılmaz ile karşılaştıklarını belirten İlhan Ateş de, “Güven kardeşimiz, mesai saatlerinde olmasına rağmen o soğuk havada bize hiç karşılık beklemeden yardım etti. Onun çabalarıyla arabamızı bulunduğu yerden çıkardık. Güven kardeşimize teşekkür ederiz. Güven, bizim için o gecenin kahramanıydı. Onu tanımaktan çok mutlu oldum. Böyle iyi kalpli insanların varlığı bizlere umut veriyor” diye konuştu.

“Her şey para değil”

Olay hakkında konuşan şoför Güven Yılmaz da, “Bu yardımı tamamen insanlık namına yaptım. Her şey para demek değil, önemli olan insan kazanmak. Zaten yardıma muhtaç olan bir aileden yararlanmak da bizlere yakışmazdı” ifadelerini kullandı.

Ziyaretin sonunda Bursa Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Hasan Topçu ve İlhan Ateş, şoför Güven Yılmaz´a olayın hatırası olarak, çeşitli hediyeler takdim etti. 

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: BURSALI TAKSİCİDEN İNSANLIK DERSİ
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
KEŞFET / EXPLORE
E Dergi Yıl 4 Sayı 43

/resimler/2019-2/21/1604285033937.jpg

-Her 4 Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor. (Sokakta her 4 kişiden 1 imza dağıtıyormuş düşünsenize) -Uyurken televizyon seyrederken yaktığımızdan daha fazla kalori yakıyoruz. (Demekli televizyonla uyutuluyoruz) -Bir karıncanın koku alma yet

İlginç Bilgiler 5