BUTGEM ‘İNSAN ODAKLI´ ADIMLARINI SÜRDÜRÜYOR
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Eğitim Vakfı bünyesinde faaliyet gösteren ve yılda 3.000´den fazla kişiyi meslek sahibi yapan BUTGEM (Bursa Teknoloji ve Tasarım Geliştirme Merkezi), iş dünyasının ihtiyaçlarına yönelik üst düzey profesyonel eğitimler hazırladı.
Tarih: 11.2.2019 16:25:43

Bursa iş dünyasının ihracatının ve rekabetçiliğinin artırılması noktasında model projelere imza atan BTSO, mesleki eğitime yönelik çalışmalarını da sürdürüyor. Mesleki yeterlilikte marka olan MESYEB´den hizmet sektörünün nitelikli istihdamına katkı sağlayan BTSO Mutfak Akademi´ye kadar birçok projeye imza atan BTSO, BUTGEM bünyesinde gerçekleştirdiği eğitimlerle de iş dünyasına güç katıyor. Her yıl 3 bine yakın gence meslek edindirme ve geliştirme kurslarıyla hizmet veren BUTGEM yeni bir eğitim programına start verdi.

 

200 KİŞİ FAYDALANACAK

BTSO liderliğinde şimdiye kadar düzenlediği 900´e yakın eğitim programıyla mesleki eğitimde önemli bir tecrübeye sahip olan BUTGEM, yeni profesyonel eğitimler için duyuruya çıktı. 10´ar kişilik sınıflar halinde kurgulanan eğitim programları için yaş sınırı yok. Üst düzey eğitimlerden 200´e yakın kursiyerin faydalanması hedefleniyor. Uzman kadrosu ve son teknoloji ile donatılmış dersliklerde yapılacak meslek geliştirme eğitimleri için başvurular, DOSAB´da yer alan BUTGEM binasında şahsen gerçekleştirilecek.

 

İŞTE O EĞİTİMLER

Kar amacı güdülmeden gerçekleştirilecek profesyonel eğitimlerin kategorileri de belirlendi. Tekstil sektörüne yönelik üst düzey eğitimler; ‘Tekstil Desen Tasarımı´, ‘Dokuma Kumaş Gramaj ve Maliyet Hesapları´, ‘Dokuma Kumaş Yorumlama´, ‘İplik Kriterleri ve Analizi´ eğitimlerinden oluştu. BUTGEM´de IBM Catia Program Eğitimi hafta içi ve hafta sonu şeklinde kurgulanırken; merkezde Solidworks-‘Solidcam Program´, ‘Otomasyon Sistemleri (PIC 1200)´ ‘Android İle Mobil Programlama´, ‘3B Görselleştirme ve 3 DS Max´ eğitimleri de yapılacak. Profesyonel eğitimler kapsamında ayrıca 4 ayrı dönem olarak İngilizce kursları da planlanıyor.

Kaynak:

KEŞFET / EXPLORE
E Dergi Yıl 4 Sayı 42

/resimler/2019-1/8/1618389474504.jpg