Fenerbahçe, Yeni Malatyaspor maçı hazırlıklarını sürdürdü

Aksaray’da yoğun sis trafiği olumsuz etkiliyor

2020 CEV Şampiyonlar Ligi: Eczacıbaşı VitrA: 3 - Fenerbahçe Opet: 2

Antalya’da patenci çocuğa, otobüs şoföründen tokatlı dayak

İçişleri Bakanlığı: "Hollanda uyruklu 2 YTS ülkelerine sınır dışı edilmiştir"

2020 Merkezi Yönetim bütçe görüşmeleri

Ayşenur’un intiharına neden olan amcasının oğlu yakalandı

MHP lideri Bahçeli’den EYT açıklaması

Bahçeli’den Yıldız Kenter için taziye mesajı

İçişleri Bakanı Yardımcısı Ersoy ve Jandarma Genel Komutanı Çetin Bitlis’te

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Trump’a izlettiği video

"Lindsay Graham’a gerekenleri söyledim, dersini aldı"

11.11.2019 saat 11.11’de ilk fidanı Cumhurbaşkanı Erdoğan toprakla buluşturdu

Bülent Arınç’ın damadından “delil yetersizliğinden beraat” kararına itirazÇavuşoğlu: “Soydaşlarımızın haklarının takipçisi olacağız”

Çavuşoğlu: “Soydaşlarımızın haklarının takipçisi olacağız”

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Soydaşlarımızın uluslararası hukuktan ve ikili anlaşmalardan kaynaklanan haklarının takipçisi olacağız” dedi.


Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Düsseldorf’taki Avrupa Başkonsoloslar Toplantısı’nda önemli açıklamalarda bulundu. Çavuşoğlu, “Vatandaşlarımızla her zaman el ele olduk her fırsatta bir araya geldik. Makamlarımızda oturarak vatandaşlarımızın dertlerini öğrenmemiz, onlara devletin ve Türkiye’nin şefkatini hissettirmemiz mümkün değildir. Vatandaşımız neredeyse oraya gideceğiz. Camide toplanıyorsa camide, dernekte toplanıyorsa dernekte, iş yerine gideceğiz, evine gideceğiz, çayını içeceğiz. Dolayısıyla her fırsatta ve her platformda lütfen vatandaşlarımızla bir araya gelin. Sadece vatandaşlarımızla değil soydaşlarımız ve akraba topluluklarımıza da ülkemizin desteğini lütfen hissettirin. Vatandaşlarımız ve soydaşlarımız asla yalnız değildir. Dünyanın neresinde olursa olsun soydaşlarımızın uluslararası hukuktan ve ikili anlaşmalardan kaynaklanan haklarının takipçisi olacağız” dedi.


Çavuşoğlu, "Türkiye Cumhuriyetinin başkonsolosları olarak vatandaşlarımızın hak ve çıkarlarının korunması, onlara devletimizin ilgi ve desteğinin her an gösterilmesi öncelikli görevinizdir. Vatandaşlarımızın taleplerinin ve ihtiyaçlarını karşılanması öncelikli hedefiniz olsun. Vatandaşa hizmetin asla mesaisi olmaz. Akşam, tatil, mesai bitimi demeden vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamamız gerekiyor" ifadelerini kullandı.


(İHA)

Haber Kaynak : ihlas haber ajansı