SEYAHAT

BODRUM KALESİ'NİN İKİNCİ ETABI DA ZİYARETİ AÇILDI

PAUSE FİLMİNİN ÇEKİMLERİ 7 KITADA, 7 ÜLKEDE YAPILDI

MAGAZİN

Hollywood’da Nihat Odabaşı Rüzgarı!

Hattuşa (Boğazköy) - Hitit Başkenti (Çorum)

CUMA NAMAZI İÇİN MASKELER HAZIR

İnegöl Belediyesi, yarın kılınacak ilk Cuma namazı öncesi merkez ve kırsal mahalle camilerine 17 bin 200 adet maske teslim etti.

Koronavirüs salgını nedeniyle ülkemizde 10 haftadır ibadete kapalı olan camiler, 29 Mayıs 2020 Cuma (yarın) itibariyle yine kısıtlamalı olarak açılıyor. İnegöl’de belirli kurallar çerçevesinde ilk etapta sadece Cuma namazı, öğlen ve ikindi namazının kılınacağı 54 cami Diyanet İşleri Tarafından belirlenerek açıklandı.

Camilerin belli olmasının ardından bahçelerde kılınacak Cuma namazı öncesi İnegöl Belediyesi detaylı bir dezenfekte ve temizlik çalışması başlattı. Tedbirler kapsamında camilerde abdest alınmayacak, maske takılacak, evden seccade ile gelinecek, sosyal mesafeye dikkat edilecek ve tokalaşma yapılmayacak. İnegöl Belediyesi, maske konusunda da bir dizi tedbir aldı. Cemaatin maskesiz namaz kılmaması adına yapılan organizasyonla, merkezdeki 54 cami ile Cerrahi, Yeniceköy, Kurşunlu ve Tahtaköprü mahallelerindeki camilere ulaştırılmak üzere İnegöl Müftülüğüne 8100 adet maske teslim edildi. Kırsal mahallelerdeki 91 cami için de İnegöl Muhtarlar Derneğine muhtarlara teslim edilmek üzere 9100 adet maske teslim edildi.

Maskelerin yarın Cuma namazı öncesi camilerdeki din görevlilerinin organizasyonuyla maskesi olmayan cemaate dağıtılacağı ifade edildi.