İran’da protestolarda 12 kişi hayatını kaybetti

Lider Sivasspor’da Kayseri mesaisi devam ediyor

Rasulayn’da mayın temizleme çalışmaları sürüyor

15 katlı apartmanda yangın paniği

HDP önündeki ailelerin evlat nöbeti 78’inci günde

“Arkadaşlarıma talimat verdim, anaokulu öğrencisine anlatır gibi anlatacaklar”

“Sigaradan günde 300 kişi ölüyor, buna karşı tedbir almak vazifemiz”

Bahçeli’den Yıldız Kenter için taziye mesajı

İçişleri Bakanı Yardımcısı Ersoy ve Jandarma Genel Komutanı Çetin Bitlis’te

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Trump’a izlettiği video

"Lindsay Graham’a gerekenleri söyledim, dersini aldı"

11.11.2019 saat 11.11’de ilk fidanı Cumhurbaşkanı Erdoğan toprakla buluşturdu

Bülent Arınç’ın damadından “delil yetersizliğinden beraat” kararına itiraz

Cumhurbaşkanlığı’ndan ABD ziyareti açıklaması“Daha Yaşanabilir Bir Orhangazi Çalıştayı” yapıldı

AYDIN; HEDEFİMİZ DAHA YAŞANABİLİR BİR ORHANGAZİ

Orhangazi Belediyesi’nin de ortağı olduğu Bursa Kent Konseyi Koza Grubu tarafından düzenlenen ve bir çok akademisyenin yanı sıra ilçenin tüm dinamiklerinin katıldığı daha yaşanabilir Bir Orhangazi Çalıştayı Nadır Sosyal Tesislerinde yapıldı.

 

Orhangazi’nin bölge ve Türkiye içindeki yerini sağlamlaştıracak gelecek vizyonunun oluşturulması için ilçenin tüm paydaşlarının katılımı ile Orhangazi Belediyesi’nin de ortağı olduğu, Bursa Kent Konseyi Koza Çalışma grubu tarafından organize edilen “Daha Yaşanabilir Bir Orhangazi Çalıştayı” Orhangazi Nadır Tesislerinde yapıldı.

 

BEKİR AYDIN; HEDEFİMİZ DAHA YAŞANABİLİR BİR ORHANGAZİ

Çalıştaya katılan Belediye Başkanı Bekir Aydın, “Bugün Orhangazi’mizin mevcut ya da olası sorunlarına çözüm üretmek ve dolayısıyla da şehrimizin ülke ve bölge içerisindeki yerini sağlamlaştıracak gelecek vizyonunun oluşturulması için buradayız. Çalıştayda mevcut imkanlarımızı daha iyi nasıl kullanılabilirliğin, daha yaşanabilir bir Orhangazi’nin nasıl oluşturulabileceğinin cevaplarını arayacağız” dedi.

 

AKADEMİSYENLER VE STK’LAR KATILDI

Kent Konseyi Koza Grubu tarafından organize edilen Orhangazi Çalıştayına Orhangazi dışından bir çok akademisyenin yanı sıra Orhangazi’deki meslek odaları, Sivil toplum kuruluş temsilcileri, bürokratlar ve ilçenin diğer dinamikleri katıldı. “Daha Yaşanabilir Bir Orhangazi” ana başlığı altında yer alacak olan “Doğal Çevre, Tarihi Kültürel Mirasın Korunması”,  “Turizm, Ticaret ve Hizmetler”, “Sanayi ve Maden”, “Ulaşım ve Lojistik”, “Konut ve Yaşam Kalitesi”, “Tarım ve Orman, Yerel Kalkınma”,  gibi alt başlıklarında, 6 ayrı bölümde (Yerel/Merkezi Yönetim, Uygulayıcılar/Kamu Kurum ve Kuruluşları, Sivil Toplum Örgütleri ve Odalar, Özel Sektör Temsilcileri, Uzmanlar/Akademisyenler) olmak üzere eş zamanlı yuvarlak masa toplantıları yapıldı. Toplantı sonucunda, Orhangazi’nin 6 başlık altında belirlenen konularda güçlü, zayıf yönlerinin tesbiti, katılımcıların kendi kurumsal deneyimleri üzerinden ortak çözüm yollarının belirlenmesi ve zaman, sorumluluk alanları ile kaynaklar ele alındı.

 

RAPOR HAZIRLANACAK

Orhangazi Çalıştayı ile ilgili ise yapılan toplantılar sonrasında ilçenin belirlenen 6 konudaki güçlü ve zayıf yanları, avantajları, dezavantajları gibi konular raporlaştırılacak ve ilgili kurumlarla da paylaşılacak.