SEYAHAT

MAVİ BAYRAKTA DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜ TÜRKİYE’NİN ÖDÜLLÜ PLAJ SAYISI 486 OLDU

Toplumu Değiştirmeyi Hedefleyen Adam: Aamir Khan

MAGAZİN

Sibel Bilgiç ‘den muhteşem dönüş!

Hat Sanatı Dünyaya Tanıtılacak

Dekonfinasyon: iyimser fakat uyanık Fransız

Sekiz hafta hapis yattıktan sonra, çoğumuz eski hayatlarımıza geri dönmedik. Ancak umutlar açılıyor.

Sıcak havalar, plajlar ve ormanlar yeni açıldı, yaz tatili için umut vaat ediyor ... Sekiz hafta boyunca örtbas edildikten sonra, Fransızların bu ilk "sınırsız" hafta sonu ile mücadele etmesi iyimserlikle. Salgın karşısında uyanıklık olsa bile: 9 yaşında bir çocuğun, koronavirüs ile temas halinde olan genç hastalarda Kawasaki hastalığına yakın bir formdan muzdarip olduğu bildirildi. Marsilya'da, bu türün ilk ölümü Fransa'da.

Okulun kademeli olarak yeniden başlaması büyük hıçkırık olmadan yapıldı ve toplu taşımada maskenin takılmasına genellikle saygı duyuluyor. Le Figaro ve France Info için bir Odoxa-Dentsu Danışmanlık anketine göre, neredeyse tüm Fransızlar (% 95) bariyer jestlerine saygı duymalarını sağlıyor. Öte yandan, seyahatleri evden 100 kilometreye sınırlamak veya bar ve restoranları kapalı tutmak yarısından biraz fazlası tarafından onaylanıyor ...

Birkaç Fransız, hapsedilmeden önce hayatlarına devam etti. Üçte ikisi, evlerini daha sık ya da daha uzun süre terk etmediklerini ve ailelerini ya da arkadaşlarını tekrar görmediklerini itiraf ediyor.

Birkaç Fransız, hapsedilmeden önce hayatlarına devam etti. Üçte ikisi, evlerini daha sık ya da daha uzun süre terk etmediklerini ve ailelerini ya da arkadaşlarını tekrar görmediklerini itiraf ediyor. On kişiden yedisi işyerine veya gıda dışı işletmelere dönmedi. Haziran'a kadar böyle mi duracaklar? Bazı insanlar zaten sevdiklerini veya ikinci evlerini bulmak için birkaç strateji geliştiriyorlar.

11 Mayıs'tan itibaren Clara, erkek arkadaşını görmek için üç bölümü geçerek Lyon'a gitti ... ve tesadüfen büyükbabası. Paris'teki bir iş avukatı Me Geoffroy de Vries, "Birkaç işten, iş seyahatlerini haklı göstermek isteyen girişimcilerden sorularım vardı. Özellikle bir şirketin satın alınması üzerinde çalışıyorum. Mart ayının sonundan bu yana, sözleşme imzalama toplantısı aydan aya, şimdi Haziran sonuna kadar ertelendi: bunun on beş kişiyi bir araya getirmenin zamanı olmadığı düşünülüyordu. Ve sonra bazıları gelmek için birkaç yüz kilometre yol kat etmek zorunda; bu imzanın hala ertelenebileceğine inanan bir polis memuruyla karşılaşabilirler… ”.

 

Ayrıca okuyun: Coronavirus: İkinci dalganın karanlık senaryosu Macron'u endişelendiriyor


Kamusal alanda ondan fazla insanın toplanması yasak. Ancak bu, bireyin evinde, gerekli tüm "sağduyu" ile gerçekleşebilecek özel olaylarla ilgili değildir ... Dekonfinasyon 2 Haziran'da yeni bir adım atabilirken, hükümet düzenli olarak " uygarlık "ve" sorumluluk ". Sıhhi kurallara uymayan kalabalığın görüntüleri, 11 Mayıs'tan itibaren alkolün yasaklandığı Paris bankalarında veya Kutsal Kalbin merdivenlerinde, görünümünü rahatlatacak bir "gevşeme" korkusu yarattı. olası bir ikinci dalga. Önümüzdeki birkaç gün dikkatle incelendi On dört güne kadar gidebilen hastalığın kuluçka süresini ve semptomların ortaya çıkmasından önce geçen süreyi dikkate alarak, bu dekonfinasyonun salgının geri tepmesi ile kafiyeli olup olmadığını söylemek için henüz çok erken. daha ciddi. Bununla birlikte, SARS-CoV-2 dolaşımının tüm epidemiyolojik göstergeleri Fransa anakarasında yavaş yavaş azaldığından, kontrol altına almanın yadsınamaz olumlu etkileri olduğunu biliyoruz. Sağlık Genel Müdürlüğüne göre, yoğun bakım ünitelerinde bakım gören hasta sayısı 8 Nisan'da kaydedilen 7.148 zirvesinden çok daha fazla, Perşembe günü 2.299'a düştü. Virolog ve Bilim Konseyi üyesi Bruno Lina Perşembe günü RTL'de Fransızların yaptığı "ustaca çaba" nın altını çizdi: "Biraz daha hafif olan hijyen ve mesafeyi azaltma önlemlerini uygulamaya devam edersek, dedi ki, kişi iyimser kalabilir, ancak makul bir şekilde. " Önümüzdeki günlerde birkaç gösterge incelenecek: SOS Doktorlarının kullanımı, Samu ve şüpheli Covid-19 için acil durum ziyaretlerindeki artış. İlk uyarı sinyalleri olacaklar. Çünkü her şeye rağmen virüs Fransa'da hala dolaşıyor: Perşembe günü 622 yeni teyit edilmiş koronavirüs vakası kaydedildi.