SEYAHAT

MAVİ BAYRAKTA DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜ TÜRKİYE’NİN ÖDÜLLÜ PLAJ SAYISI 486 OLDU

Toplumu Değiştirmeyi Hedefleyen Adam: Aamir Khan

MAGAZİN

Sibel Bilgiç ‘den muhteşem dönüş!

Hat Sanatı Dünyaya Tanıtılacak

DEVA PARTİSİNDE ÖRGÜTLENMEDE İKİNCİ AŞAMA

Koronavirüs salgınına rağmen, Deva Partisi kuruluşunun 2. ayında hızla örgütlenmeye devam ediyor. Bunun için web sitesini ana platform olarak kullanan Deva Partisi, şu anda ülke çapında toplamda on binlerce üye ve gönüllülük başvurusu almış durumda ve bu listeye her gün ortalama yüzlerce kişi ekleniyor. Bu üye ve gönüllülerle yürütülen çalışmalar sonucunda, Haziran ayında il ve ilçe bazında ilçe teşkilatları oluşturulmaya başlanacak.

Ankara, 15 Mayıs 2020. 11 Mart 2020 tarihinde kuruluş toplantısını gerçekleştiren Deva Partisi, ilk aşamada kurucuları arasından dijital ortamda gerçekleştirdiği bir toplantı ile genel merkez başkanlık kurulunu, genel merkez yönetim kurulu, merkez disiplin kurulu ve uyuşmazlık çözüm kurullarını oluşturdu, devamında ise il ve ilçe örgütlenmelerini tamamlamak üzere 18 bölge komisyonu kuruldu. Bu komisyonlarda parti il ve ilçe teşkilatlarında görev almak isteyenlerle ilgili değerlendirmeler yapılıyor.

Koronavirüs salgını dolayısıyla Deva Partisi bütün iletişimini dijitale, örgütlenme çalışmalarının ana eksenini de web sitesine taşımış durumda. Devapartisi.org web sitesinin standart görünümün arkasında kapsamlı bir belge yönetim sistemi ve bütün parti teşkilatları ile etkileşimi sağlayacak güçlü bir bilgi paylaşım platformu bulunuyor.

On binlerce üye ve gönüllü başvurusu; her gün yüzlerce yeni başvuru

Deva Partisi kurulduğu günden bu yana, web sitesi üzerinden on binlerce başvuru almış bulunuyor ve buna her gün yüzlerce yeni başvuru ekleniyor.

Kişiler devapartisi.org sitesinin e-demokrasi sekmesi üzerinden üyelik veya gönüllülük başvurusu yapabiliyor, arzu edenler de görüşlerini yine “Serbest Kürsü” sekmesinden herkese açık olarak Deva Partisi ile paylaşabiliyor.

Teşkilat İşleri Başkanı Ergün: “ Öncelikle gençleri ve kadınları bekliyoruz”

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Teşkilat İşleri Başkanı Nihat Ergün, halihazırda son süratle örgütlenme çalışması içinde bulunduklarını belirterek, bunun da temel ekseninin özellikle sosyal izolasyon kalkana kadar devapartisi.org web sitesi olduğunu söyledi.

Deva Partisinin Türkiye’de en yüksek genç (%20) ve kadın (%35) kotası olan bir parti olduğuna dikkat çeken Ergün, parti il ve ilçe yönetimlerinde de yarı yarıya ilk defa siyaset yapacak kişilere yer vereceklerini; bunun da ağırlıklı gençlerden kadınlardan oluşmasını arzu ettiklerini belirtti.

Ergün bunun dışında il, ilçe başkanlığı ve yönetim kurulu üyeliği gibi pozisyonlar için kişilerde aradıkları temel kriterleri evrensel değerlere göre iyi insan olmaları, her ne iş yapıyorsa en iyisini yapan kişiler ve demokratik ilke ve değerleri özümsemiş olmaları olarak açıkladı.