SEYAHAT

Ege’nin En Güzel Altı Köyü

Toplumu Değiştirmeyi Hedefleyen Adam: Aamir Khan

MAGAZİN

Yeni Albüm ile Yurt Dışına Açılıyorum... İddialıyım.

Hat Sanatı Dünyaya Tanıtılacak

Din Görevlileri Maaşlarıyla Yardım Kampanyasına Katıldılar

Ülkemizde korona virüsü vakalarının görülmesinin hemen ardından, Bursa İl Müftülüğü, personelinin katılımıyla yardım kampanyası başlattı. Bu kampanyada din görevlileri kendi maaşlarından 253.737tl bağışta bulundular. Bağışın bir kısmı mahallinde ihtiyaç sahiplerine dağıtılırken, geri kalan 211.737tl daha sonra Cumhurbaşkanımızın başlattığı “Biz Bize Yeteriz Türkiye” kampanyası çerçevesinde açılan ilgili hesaplara aktarılmıştır.

Konuyla ilgili Bursa İl Müftüsü İzani Turan, “Salgının başladığı ilk günlerden itibaren din görevlilerimiz, valilik ve kaymakamlıkların Vefa Sosyal Destek programları dahilinde ve görev yaptıkları mahallelerde kapı kapı dolaşarak yardım kampanyalarına katıldılar. Kendi maaşlarından da kampanyalara katkı sağlayarak üzerlerine düşen sosyal sorumluluklarını yerine getirmeye gayret ettiler. Bundan sonraki süreçte de personelimiz devletimizin başlattığı yardım kampanyalarına katılmaya devam edeceklerdir” ifadelerini kullandı.

İl Müftülüğünün başlatmış olduğu yardım kampanyasında destek verilen gruplar arasında, Bursa’da eğitim gören, bu süreçte memleketlerine geri dönemeyen ve herhangi bir burs geliri olmayan yabancı öğrenciler de yer almıştır.