Osmangazi’den 70 ülkeye bilim, kültür ve kardeşlik

Bugün 7 kıtada, yüzlerce ülkeye gerçekleştirdiği ihracat başarısı ile tanınan Bursa, çok anlamlı ve değerli bir mirası da dünyaya ulaştırıyor.

Bursa'da 4 araç birbirine girdi

Bursa’da 4 aracın karıştığı kazada ortalık savaş alanına döndü.

Son 24 saatte korona virüsten 341 kişi hayatını kaybetti

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 341 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, 55 bin 149 yeni vaka sayısının olduğu açıkladı.

İL VE İLÇELERİMİZDE AKŞAM HAVA DURUMU

Bölge genelinin çok bulutlu ve sağanak yağışlı olarak geçeceği; yağışların Eskişehir ve Kütahya çevrelerinde gece saatlerinde etkisini kaybedeceği, Bursa ve Bilecik çevrelerinde ise (Bu gece ve yarın) aralıklarla devam edeceği tah

BAŞKAN USTA GÜNE ESNAF ZİYARETLERİ İLE BAŞLIYOR

İznik Belediye Başkanı Kağan Mehmet Usta esnaf ziyaretlerine aralıksız devam ediyor.

Eğitimden üretime BUSMEK farkı

Bursa’da 2006 yılında faaliyete başlayan Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Merkezi

Panayır’da Yollar Sıcak Asfaltla Buluşuyor

Osmangazi’de Asfalt Mesaisi Sürüyor

İNEGÖL BELEDİYESİ’NDEN ASKIDA 20 BİN PİDE

ASKIDA PİDE VE ZİMEM DEFTERİ GELENEKLERİ İNEGÖL’DE SÜRÜYOR

YILDIRIM’DAN KAPI KAPI SICAK YEMEK DAĞITIMI

Sosyal belediyecilik çalışmalarına Ramazan ayında da devam eden Yıldırım Belediyesi, her gün bin kişiye 4 çeşit sıcak yemek dağıtımı gerçekleştiriyor.

Bursa Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurul Kararı

Koronavirüs (Covid­19) salgınıyla mücadele kapsamında, toplum sağlığını korumak

Bakan Lütfi Elvan: "İlk çeyrekte yüzde 5 civarında bir büyüme öngörüyoruz"

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, "İlk çeyrekte yüzde 5 civarında bir büyüme öngörüyoruz, ikinci çeyrekte de baz etkisiyle çift rakamlı bir büyüme söz konusu olacak.

BEDİUZZAMAN HAZRETLERİNİN SON VARİS TALEBESİ HÜSNÜ BAYRAMOĞLU VEFAT ETTİ.

1949 yılında, daha çocuk yaşta, Üstad Bediuzzaman Hazretlerinin hizmetine giren ve vefatına kadar da yanında sadakatla hizmetine devam etti

Otobanda hafriyat kamyonuna minibüs arkadan çarptı: 1 yaralı

Bursa-İstanbul-İzmir otoyolunda hafriyat yüklü kamyona minibüs çarptı.

YILDIRIM BELEDİYESİ GENÇLERİ ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIYOR

Yıldırım Belediyesi’nin desteğiyle gençler istediği üniversiteyi kazanacak, hayal ettiği bölümde okuyabilecek.

Metruk binalar huzur ve güvenlik için yıkılıyor

Osmangazi Belediyesi, Zafer Mahallesi'nde madde bağımlıları tarafından kullanıldığı belirlenen metruk binayı yıktı.

Saç Nasıl Güçlendirilir?

Diş Anksiyetesinin Belirtileri

Göz Seğirmesi Neden Olur?

Ağladığımızda Gözlerimiz Neden Yanıyor ve Gözyaşı Nedir?

Erkeklerde Depresyonun Belirtileri Nelerdir?

Telefonunuzu Koyu Mod’da Kullanmanın Göz Sağlığı İçin Faydaları

Erken Yaşlanmayı En Aza İndiren İpuçları

Norveç-Svalbard

Sonsuz maymun teoremi nedir?

En Büyük Deniz Felaketlerinden Biri

Uzaya Gönderilen İlk İnsan

Halley kuyruklu yıldızı

Pakistan’ın ulusal anıt ve miras müzesi

Çin Mitolojisine Göre Pan Gu Efsanesi

The Simpsonlar Dizisi Hakkında Bilgiler

Mutlaka İzlenmesi Gereken 12 Gençlik Dizi ve Filmleri

Dylan O'Brien’nin Baş Rolde Olduğu Film

Usta Oyuncu Haluk Bilginer’in Rol Aldığı Bazı Filmler

Bilim Kurgu Severlerin Dikkatini Çekebilecek 10 Dizi

Bugün Ne İzlesek Diyenlere Film Önerileri

Konusu Uzayda Geçen Filmler

OSMANGAZİ BELEDİYESİ

BURSA BÖLGE

Osmangazi Hizmet Filosu 57 Yeni Araçlarla Güçlendi

Dövüş Sahneleri İle Efsaneleşen Rocky Film Serisi Hangi Sırayla İzlenir

Rocky Film Serisi

1.Rocky

Film, Amerika'lı bir işçinin iş dışı zamanlarında yerel bir kulüpte boks yaparken keşfedilerek kısa zaman içinde dünya şampiyonluğuna kadar giden yolda başından geçenleri konu alan film, aynı zamanda Rocky'nin Adrian'la olan aşkını ve antrenörü Mickey ile olan baba/oğul yakınlığındaki ilişkisini de seyirciye sunuyor.

2. Rocky II

Adı sanı duyulmamış amatör boksör Rocky Balboa, Dünya Ağırsiklet Güreş Şampiyonu Apollo Creed'i devirerek herkesi şaşkınlığa sürüklemiş, iyi paralar kazanmakla birlikte, adının da duyulmasını sağlamıştır.

Maçın fırtınalarının ardından kendisini konforlu aile yaşantısına veren Rocky, Creed'in yeni bir maç teklifini öğrenir emekliye ayrıldığını söyleyerek kabul etmez ancak baskılara dayanamayıp reddemez, ve yüzyılın rövanşı için geri sayım başlar..

3. Rocky III

Rocky, Apollo Creed'i yenmesinden sonra büyük bir ün kazanır. Bütün dövüşlerde şampiyonluğunu korumayı başarır. Şöhreti ve serveti artar ve hatta bu sayede dünya güreş şampiyonu Thunderlips'e karşı yardım amaçlı gösteri maçına da çıkar.

4. Rocky IV

Filmde Rocky Balboa, Clubber Lang ile ikinci kez dövüşüp ve rövanşı aldıktan sonra boks'tan emekli olmuştur ve ailesi ile birlikte daha sakin bir hayat yaşamaktadır. Ancak Sovyetler Birliği'nin en iyi boksörü ve en iyi atleti Ivan Drago, Balboa ile dövüşmek için meydan okur. Rocky Balboa'nın en iyi arkadaşı Apollo Creed onun yerine mücadele etmeye karar verir ve Drago ile maç sırasında öldürülür. Rocky arkadaşının intikamını almak ve ülkesinin onurunu savunmak için Rusya'da Drago ile mücadele etmeye karar verir.

5. Rocky V

Rocky Balboa'nın Moskova'daki Ivan Drago'ya karşı kazandığı zaferden bir hafta sonra, eşi Adrian, kayınbiraderi Paulie ve antrenörü Tony "Duke" Evers, ABD'ye dönerek başta Rocky'nin oğlu Robert, çoşkulu halk ve yetkililer tarafından karşılanırlar. Bir basın toplantısında, boks organizatörü George Washington Duke, şimdi en çok oy alan rakip boksör Union Cane ile dövüşmek için Rocky'yi ikna etmeye çalışır. Rocky teklifi reddeder ama Duke başka bir yol bulmaya karar verir. Maçtan beyninde aldığı ağır darbeler sonucu ağır bir hasarla çıkmıştır ve karısı Adrian'ın isteği ile de ringlere dönme konusunda isteksizdir.

6. Rocky Balboa

Film, Philadelphia'da yaşayan dul, bokstan emekli olmuş, ve adını ölen eşinden almış "Adrian's" adlı yerel bir İtalyan restoranının sahibi ve işletmecisi olarak artık yaşlanmış bir Balboa'yı anlatıyor.

7. Creed

Adonis Johnson Creed, Apollo Creed'in gayrimeşru bir ilişkiden olan oğludur ve annesi ona henüz hamileyken babası öldüğü için ve birkaç yıl sonra da annesi öldüğü için 13 yaşına kadar yetiştirme yurdu ve ıslah evinde büyümüştür. Bundan sonra Apollo Creed'in eşi Mary Anne, 1998 yılında onu ıslah evinde ziyaret etmiş ve sahiplenmiştir. 17 yıl sonra, 2015 yılında, profesyonel boksör olma hayalini sürdürürken bir menkul kıymetler firmasında terfi etmiş fakat kendi isteği ile istifa etmiştir.

Adonis, babasının eski arkadaşı ve rakibi, eski ağır siklet şampiyonu Rocky Balboa ile temasa geçmek umuduyla Philadelphia'ya gider. Balboa ilerleyen yaşına rağmen boks için isteksizdir ancak sonunda onu çalıştırmayı kabul eder.

8. Cred II

Adonis Creed, Rocky Balboa'nın himayesi altında boks kariyerine devam etmektedir. Şampiyonluğa kadar yükselen Adonis, karşısında beklenmedik bir rakip bulur: Babası Apollo Creed'in katili Ivan Drago'nun tıpkı kendisi gibi boksör olan oğlu Viktor Drago.

Oyuncular

Sylvester Stallone           

Talia Shire          

Burt Young        

Carl Weathers 

Burgess Meredith          

Dilara Kaygısız / Mora Dergisi-İçerik Editörü