Bursa Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurul Kararı

Koronavirüs  salgınının seyri ve toplum sağlığı açısından oluşturduğu risk göz önünde bulundurularak Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu

Osmangazi, Yeni Parklar İle Nefes Alıyor

Bursa’nın Yeşiline Osmangazi Katkısı

Yıldırım Siyaset Akademisi'nin İlk Kursiyerlerine Sertifikaları Verildi

Yıldırım Belediyesi, sosyal medya platformları üzerinden gerçekleştirilen Siyaset Akademisi-Uluslararası İlişkiler Okulu, ilk mezunlarını verdi

Kardeş Belediye'den Yıldırım'a Ziyaret

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, kardeş şehri olan Bulgaristan’ın Belediye Başkanı Necmi Ali ve beraberindekileri ağırladı.

T2’de çalışmanın gecesi gündüzü yok

Raylı sistemi kentin kuzeyi ile buluşturacak T2 tramvay hattının T1 hattına entegrasyonu çalışmaları gece gündüz demeden aralıksız sürüyor.

Metro durakları enerji istasyonuna dönüyor

Bursa’da yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanarak enerji verimliliğini sağlamak için birbirinden farklı yatırımları devreye alan Büyükşehir Belediyesi

İNEGÖL BELEDİYESİ 2. ÖDÜLLÜ BİLGİ YARIŞMASI BAŞLIYOR

İnegöl Belediyesi Başkan Alper Taban ile dijitalleşme adına ciddi atılımlar gerçekleştirirken, herkesin hafta sonu evde kaldığı pandemi dönemini de sosyal medya etkinlikleri ile hareketlendirmeye devam ediyor.

Osmangazi’de Metruk Bina Temizliği

Osmangazi Belediyesi, İbrahimpaşa Mahallesi’nde can ve mal güvenliği açısından tehlike arz eden metruk binayı yıktı.

İnegöl Belediyesi çatı arasındaki kaçak yapıyı yıktı

Kaçak yapıyla mücadelede taviz vermeyen İnegöl Belediyesi, Cumhuriyet Mahallesinde tespit edilen çatı arasındaki kaçak yapıyı yıktı.

Bursa Nilüfer'de su kesintisi

NİLÜFER'DE SU KESİNTİSİ

Bursa Tabip Odası Çevre Ödülü Kirazlıyayla köylülerine

Bursa Tabip Odası, 14 Mart Tıp Haftası etkinlikleri kapsamında her yıl verdiği Çevre Ödülü’nü bu yıl Kirazlıyayla Yenişehir’e bağlı

KOLTUK DİKİŞ ELEMANI KURSUNDA EĞİTİM BAŞLADI

İnegöl Belediyesi’nin mobilya sanayisinde yaşanan dikiş elemanı açığına katkıda bulunmak ve iş arayan bayanlara yeni nitelikler kazandırarak istihdam edilmelerini sağlamak adına düzenlediği 192 saatlik Koltuk Dikiş Elemanı Kursu b

Yıldırım Müzik Akademisi Yasir'e Işık Oldu

Görme engelli Yasir Bülbül, Yıldırım Belediyesi Müzik Akademisi sayesinde 2 ay gibi kısa sürede org çalmayı öğrendi ve hayata yeniden bağlandı.

Müzeler eğitim üssü oluyor

Başkan Alinur Aktaş yaptığı açıklamada belediye müzelerinin günümüzde teknolojik unsurlarla donatılarak faaliyetlerini sürdürdüğünü ifade etti

OSMEK’te Tuvaller Göz Dolduruyor

Kanser Tedavisi Sonrası OSMEK İle Terapi

Nadir hastalık sahibi bireyler, yıllık hane gelirlerinin %30’unu tedaviye harcıyorlar 

Mutlu Olmak Sizi Nasıl Daha Sağlıklı Yapar?

Doğum Sonrası Depresyona Ne Sebep Olur?

Metabolizmanızı Güçlendirmenin 10 Kolay Yolu

Kahve’nin Metabolizmanıza Etkileri Neler?

Kilo vermek isteyenler için yaşam tarzı değişiklikleri

Boyun ve Omuzlarınızdaki Strese Bağlı Gerginliği Azaltmanın 5 Yolu

Tarihin en yıkıcı ve en ölümcül kasırgası

Samuel Colt Kimdir?

Dünya’daki insanlar tarafından yapılan en büyük yapı

İlk En Büyük Uzay Teleskobu

Rudolf Diesel Kimdir?

Dünyanın 5 Doğal Harikası

Orta Çağdan kalma tarihi eserleri ile ünlü şehir Dubrovnik

İzleyenler üzerinde etki bırakan en iyi psikolojik filmler

Tüm zamanların en iyi fantastik filmleri

Usta Oyuncu James McAvoy’un sevilen 5 filmi

Netflix’te izlenebilecek 10 popüler dizi

Efsane Aktör Samuel L. Jackson Filmleri

Polisiye Film Severlerin Mutlaka İzlemesi Gereken 5 Film

Tom Hanks’ın Yer Aldığı Sevilen Filmler

OSMANGAZİ BELEDİYESİ

BURSA BÖLGE

Osmangazi, Yeni Parklar İle Nefes Alıyor

Dünyanın en acımasız ve çok korkulan korsanı

Korsanlık Tarihinin en çok korkulan korsanı

Tüm mürettebatın saygıyla önünde eğildiği ve bu saygıdan daha fazlası olan korkuyla kazanılan bir sadakat. Edward Teach tam da böyle korkulan bir korsandı yapmış olduklarından korkan tüm mürettebat ona kaptan Karasakal olarak lakap takmıştı. Denizlerde bu isimle ün salmış olan kaptan İngiliz olmasına rağmen en çok İngilizlerin baş belası olmuştur. Gençlik yılları hakkında pek bir bilgiye rastlanmamaktadır. 1716'da New Providence'in karayipler adasında çalışan Benjamin Hornigold'un tayfasına katıldığı bilinmektedir.n Kaptan Edward’ın filosu büyük bir tayfadan oluşmaktadır. Bu filoların en büyük gemisi olan Queen Anne's Revenge kaptanın en güçlü gemisiydi. 40 toplu bu büyük gemi karşılaştığı diğer gemilerin yanında heybetiyle karşı konulamaz bir güçteydi. Uzun süre yapmış olduğu korsanlık sonrasından İngiltere yönetimi bir af çıkararak korsanların affedeceğini duyurdu ve bu aftan yararlanan Edward daha sonra vazgeçip denizlere geri dönmüştür. Kaptan Edward saldırılarına devam ederken kellesine konan ödülü öğrenmiş ve artık kaptan için sıkıntılı günlerin başladığını hissettirmiştir. 

Kellesine konan ödülün birçok avcısı vardı ve bu ödülün peşinden koşan almak isteyen bir teğmen aylar boyunca kara sakalı takip etti. Teğmen Maynard her an fırsat kolluyordu, uzun süren yolculuklar ve takip onu ne kadar yıpratsa da vazgeçmedi en sonunda aylardır bulamadığı fırsatı kaptan ve mürettebatın bir kutlama sırasında elde  etti.Kaptan Büyük gemisinden uzakta başka bir gemide 25 kişi ile birlikte kutlama yaparken Teğmen Maynard’ın saldırısıyla karşı karşıya kaldı. Karasakal teğmenin gemiye adım attığı anda teğmeni kolundan yaralaması  bir  olmuştur.  Silahını yere düşüren teğmen hemen kılıcına sarılarak kara sakalla uzun süren bir savaşın sürecini başlatmış oldular. Topların gemileri parçaladığı yaralanan   tayfaların çığlıkları denizin sonsuzluğa karışıyordu. Uzun süren bir savaşın ardından Karasakal boynundan ve yüzünden toplam kırk kesikle yere düştü.  Bir zamanlar korkular salan ölümler kusan gemisinde hayatını almış olduğu yaralar sonrasında kaybetti. Karasakal öldükten sonra tüm tayfa artık savaşmanın bir anlamı olmadığını ve yenileceklerini anlamasıyla teslim olmaları bir olmuştur. Aylar boyunca takip ve yaşanılan onca şeyden sonra teğmen tüm hırsını alamayıp Kaptan Edwar Teach’nın kellesini geminin en  önüne koyarak büyük bir sevinçle İngiliz topraklarına gei dönmüştür. 

Kaptan Edward Teach birçok filme ve kitaba konu olmuştur bunlardan bazıları ise

Ünlü film serisi; Karayip Korsanlarının, 2011 yapımı Karayip Korsanları: Gizemli Denizlerde filminde kötü karakter olarak yer almış, 1718'deki çatışmada ölmediği gösterilmiştir. Bu filmde Ian McShane tarafından canlandırılmıştır. Peter Pan romanında da Kaptan Hook'un daha önce onun marinel başılığını yaptığı anlatılmaktadır. Ayrıca Peter Pan'ın geçmişini anlatan Pan filminde de kötü adam olarak yer almış ve Varolmayan Ülke'yi ele geçirip, peri tozunun gücünü ele geçirip, ölümsüz olmaya çalışmıştır. Bu filmde onu ünlü oyuncu Hugh Jackman canlandırmıştır. 2011-2018 arasında yayınlanan, peri masalı karakterlerini konu alan Bir Varmış,Bir Yokmuş (Once Upon A Time) adlı dizide o da yer almış ve aktör Charles Mesure tarafından canlandırılmıştır.

Define Adası'nın öncülü olan ,1710'larda geçen, TV dizisi Black Sails'in üçüncü sezonundan itibaren ana karakterlerden biri olarak yer almıştır. Burada da aktör Ray Stevenson tarafından canlandırılmaktadır.