SEYAHAT

Ege’nin En Güzel Altı Köyü

Toplumu Değiştirmeyi Hedefleyen Adam: Aamir Khan

MAGAZİN

Yeni Albüm ile Yurt Dışına Açılıyorum... İddialıyım.

Hat Sanatı Dünyaya Tanıtılacak

EĞİTİM BİR-SEN BURSA’DAN BAYRAM MESAJI

Eğitim Bir-Sen Bursa 1 No’lu Şube Başkanı Ramazan Acar, Ramazan Bayramı vesilesiyle mesaj yayımladı. Başkan Acar, nice bayramlarda kavuşmak ümidiyle bu bayramda evlerde kalınmasının gerektiğini belirtti. Kovid19 Salgın hastalığının kontrol altına alındığı bu dönemde, panik havasının dağıldığını ama tedbirlerin devam ettiğini önemle ifade etti.

                    Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennem azabından kurtuluş olan Ramazan ayının hatimesi, bereketi ve mükâfatı olan bir bayramı daha idrak etmenin sevincini yaşadıklarını söyleyen Eğitim Bir-Sen Bursa 1 No’lu Şube Başkanı Ramazan Acar, “Rabbimden, tuttuğumuz oruçlarımızı, yaptığımız ibadetleri, verdiğimiz sadakaları benliğimizin arınmasına, gönüllerimizin saadet, nefsimizin sükûn bulmasına vesile olmasını diliyoruz. Hakka yönelmenin, sabretmenin, şükretmenin, kötülükten kaçınmanın, iyilik ikliminde geçen bu zamanın bereketi ve rahmetine her daim muhtacız. Ramazan ayı, gelişiyle birlikte hayatımızdaki birçok değeri ihya ediyor, bazı güzel alışkanlıkları; sosyal yardımlaşma, dayanışma, sahiplenme ve birlikte var olma duygumuzu canlı ve diri tutuyor” dedi.

  “SEVGİMİZ, BİRLİKTELİĞİMİZ, KARDEŞLİĞİMİZ MESAFELERE ENGEL DEĞİL”

                   Covid-19 salgını sebebiyle Ramazan Bayramı’nı evlerde geçirecek olsak da kardeşliğin, birlik ve beraberliğin mesafelerle engellenemeyecek nitelikte, gönülden gönüle ulaşan bir bağ olduğuna önemle dikkat çeken  Acar, “Bu mübarek günlerde her ne kadar yan yana gelemezsek de, kucaklaşamazsak da, büyüklerimizin ellerinden, küçüklerimizin gözlerinden öpmekten mahrum kalıyor olsak da eve sığdırdığımız bu mahzun bayramımızın müjdeli günlerin habercisi olmasını temenni ediyor; paylaşmanın, yardımlaşarak dayanışmanın, vererek arınmanın hazzını yaşadığımız bu mübarek günlerin tacı Ramazan Bayramımız mübarek olsun, milletimize ve İslam âlemine hayırlar getirmesini diliyoruz” diyerek sözlerini sonlandırdı.