Emine Erdoğan’dan Barış Pınarı Harekatı açıklaması

Emine Erdoğan’dan Barış Pınarı Harekatı açıklaması

İstanbul Yerel Yönetimler Sıfır Atık Kongresi ve Sergisi’nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Barış Pınarı Harekatı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Emine Erdoğan, “Barış Pınarı Harekatı sırasında şehit düşen Mehmetçiğimize Rabbim’den rahmet niyaz ediyorum. Sivil kayıplarımızı da minnetle ve rahmetle anıyorum. Allah ordumuzun yardımcısı olsun, bölgemizi huzura kavuşturacak bir zafer nasip etsin” dedi.


Yıldız Teknik Üniversitesinin Esenler Belediyesi ile ortaklaşa düzenlediği İstanbul Yerel Yönetimler Sıfır Atık Kongresi ve Sergisi yoğun katılımla düzenlendi. Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü Davutpaşa Kongre Merkezi’nde gerçekleşen programa Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, akademisyenler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Program protokol konuşmalarıyla başlarken Emine Erdoğan ve Bakan Kurum Türkiye’nin güney sınırında gerçekleştirilen Barış Pınarı Harekatı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Emine Erdoğan ve Kurum, şehit ailelerine baş sağlığı dilerken Mehmetçiğin zaferle döneceğine inaçlarının tam olduğunu belirtti. Ardından israfın önlenmesi, atığın azaltılması ve atıkların dönüştürülmesini kapsayan Sıfır Atık Projesi’nin önemine dikkat çekildi. Bu kapsamda projeyle sağlanan kazanımlar anlatılırken uygulanacak yeni projeler hakkında bilgi verildi.“ALLAH ORDUMUZUN YARDIMCISI OLSUN”


Konuşmasına Barış Pınarı Harekatı şehitlerinin ailelerine baş sağlığı dileyerek başlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, “Barış Pınarı Harekatı sırasında şehit düşen Mehmetçiğimize Rabbim’den rahmet niyaz ediyorum. Sivil kayıplarımızı da minnetle ve rahmetle anıyorum. Tüm milletimize başsağlığı diliyorum. Allah ordumuzun yardımcısı olsun, bölgemizi huzura kavuşturacak bir zafer nasip etsin. 2017’de başlatmış olduğumuz Sıfır Atık hareketi bugün çığ gibi büyüyor. Sıfır Atık Yönetmeliği ile, 2020 yılının ilk yarısında tüm kamu kurumlarını sisteme entegre etmiş olacağız. İkinci yarısında ise, 250 binden fazla nüfusu olan ilçe belediyeleri, organize sanayi bölgeleri gibi büyük ölçekli yerler, sıfır atık yönetim sistemine dahil edilmiş olacaklar. Ülke çapında toplanan atık miktarı ve diğer çalışmalarla ilgili envanter oluşturulması için de Sıfır Atık Bilgi Sistemi devreye girmiştir. Bugüne kadar 22 bin 913 kurum ve kuruluş bu sisteme entegre oldu, veri girişi yapmaya başladı.1 Ocak 2019 itibariyle plastik poşetlerin ücretli hale getirilmesi, poşet tüketimini yüzde 78 oranında azalttı. 2021’i hedefleyerek üzerinde çalıştığımız depozito uygulaması ise, geri dönüşümde bizi hayli ileriye taşıyacak. Sıfır Atık Projesinin bir diğer ayağı olan Sıfır Atık Mavi’nin startını Haziran ayında verdik. Tüm yurtta deniz temizliği seferberliği başlattık. Bu çerçevede 122 bin 193 metreküp deniz çöpü toplandı” dedi.“ŞANLI ORDUMUZ BAŞARIYLA ÇIKACAK VE BÖLGEYE HUZURU GETİRECEKTİR”


Barış Pınarı Harekatı ile ilgili konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Bugün üçüncü gününe girdiğimiz sayın Cumhurbaşkanımızın emirleriyle saat 16.00’dan itibaren hem hava, hem kara unsurlarımızla Fırat’ın doğusunda 30 kilometrelik bir derinlikte barışı getirmek üzere başlamış olduğumuz Barış Pınarı Harekatının bölgeye inşallah huzur, mutluluk ve barış getirmesini temenni ediyorum. Diğer operasyonlarda da göstermiş olduğumuz başarıyla birlikte burada güvenli bir koridor oluşturarak 1 milyon Suriyeli kardeşimizin vatan topraklarına dönmelerini sağlayacak bu operasyonu hem bölgesel hem de ülkemizin istiklali, istikbali açısından çok önemsiyorum. Şanlı ordumuz diğer operasyonlarda olduğu gibi bu operasyondan da başarıyla çıkacak ve bölgeye huzuru getirecektir. Hain terör örgütü dün Şanlıurfa Akçakale ve Ceylanpınar ilçelerimizi hedef aldılar. 1 askerimiz dokuz aylık bir bebeğimiz 5 sivilimiz şehit oldular. Bebek katili diye onlara boşuna söylemiyoruz. 9 aylık çocuğu annesinden uzaklaştırdılar ama bugüne kadar olduğu gibi şanlı ordumuz onlara gereken cevabı net bir şekilde verecektir. Bizim daha önce hendek çukur olayları nedeniyle yapmış olduğumuz konutlarımıza havan atıyorlar. Onlar ne atarlarsa atsın biz yine yenisi yapacağız orayı güvenli bölge haline getireceğiz” dedi.“İHALESİNİ YAPTIK, ÖNÜMÜZDEKİ YILIN YARISINA KADAR BU PROJEYİ GERÇEKLEŞTİRMİŞ OLACAĞIZ”


Sıfır Atık Projesinin kazanımlarına dikkat çeken ve Yıldız Teknik Üniversitesi’nde oluşturulacak Millet bahçesi ile ilgili bilgi veren Bakan Kurum, “İstanbulumuza iki tane atık getirme merkezi kuracağız. Önümüzdeki yıl itibariyle biri Anadolu biri Avrupa yakasında olmak üzere. Yine Kocaeli büyükşehir belediyemiz ile birlikte bir atık getirme merkezi kuracağız. Bunların hepsini önümüzdeki yıl itibariyle tamamlamış ve vatandaşlarımıza hizmete açmış olacağız. 2020 Ocak itibariyle de artık Sıfır Atık Belgesi vereceğiz. Bu uygulamaya geçmiş hastaneler, avmler, belediyelere kategorilere göre belge vereceğiz. O belge, o tesisin çevreye ve doğaya olan hassasiyetini de göstermiş olacak. Türkiye’de ilk defa bir üniversitenin içinde gençlerimizin vakit geçirebileceği çok önemli bir millet bahçesini inşa ediyoruz. İhalesini yaptık, inşallah önümüzdeki yılın yarısına kadar o millet bahçesini bitirmek suretiyle de bu projeyi gerçekleştirmiş olacağız” diye konuştu.“ALLAH ORDUMUZU MUZAFFER EYLESİN”


Mehmetçiğin harekattan zaferle döneceğini ifade eden Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, "Hepimizin yüreğinin her bir zerresinin attığı Suriye sınırından gelecek haberlerle bir taraftan da Mehmetçiğimizin zaferi için yaptığımız dualarla geçirdiğimiz günler vesilesiyle ordumuza Rabbimizden muzafferiyet diliyorum. Allah ordumuzu muzaffer eylesin ve şehitlerimizi Allah rahmet eylesin. Çocuklarımızın geleceği açısından önemli olan ve doğayı bir felaketin eşiğinden kurtaracak olan sıfır atık ile ilgili dikkati çekmek üzere organize edilen bu kongrede her birimiz sıfırın atığın ne ifade ettiğini görmeye çalışacağız” dedi.


(Hasibe Karadağ - Tunacan Atalay/İHA)

Haber Kaynak : ihlas haber ajansı

Eşinden boşanmasını paraşütle atlayarak kutladı

Aydın: "Bursa tarım fuarının ekonomiye güç katacağına inanıyoruz"

Payitaht Çarşı’nın otomobil talihlileri belli oldu

BUÜ, uluslararasılaşma hedefine emin adımlarla ilerliyor

Bursaspor taraftarından Mehmetçiğe destek

Bursa'daki defne üretimi 10 yılda 10 kat arttı

Otomobil hırsızı yakayı ele verdi

Köyde esrarengiz olay, 150 kuzu telef oldu

Dündar: “Belediyeler Arasında Bilgi ve Tecrübe Paylaşımında Bulunuyoruz”

Genç kız yanan evini söndürmek isterken yanarak ağır yaralandı

Sosyal bilgiler dersini Solotürk'ün muhteşem gösteriyle işlediler

Ucuz mobilya ile çocuğunuzu zehirlemeyin

BBP Genel Başkan Yardımcısı Alfatlı’dan Aktaş’a ziyaret

BTSO’nun vizyon projesi GUHEM’e ziyaret

Bursa'da 83 Yaşındaki dede Askere gitmek istedi.

Belediye başkanı makamında Mehmetçik için fetih suresi okudu

Merhum Şükrü Şankaya ismi verilen okulda anıldı

"Şimdi desinler cepheye gitmeye hazırım"

Bursa’dan Bosna’daki gazilere ve engellilere tekerlekli sandalye desteği

OSMANGAZİ VE GÜRSU’DA SU KESİNTİSİ

TARIM VE ORMAN BAKANI BEKİR PAKDEMİRLİ KARACABEY'İ ZİYARET ETTİ

Yolcu dolu minibüs önce kamyonete ardından duvara çaptı: 2 yaralı

Fırat’ın batısında operasyon hazırlıkları tamamlandı

Galatasaray, Passolig’de 1 milyonu geçti

Bakan Varank açıkladı: “4 bin 500 TL burs verilecek “

Sanayi üretimi aylık yüzde 2,8 geriledi

Mısır’daki tarihi kilise alev alev yandı

Tarım- ÜFE Eylül ayında yüzde 1,59 arttı

Meyve ve sebze sektörüne 640 milyon liralık yatırım

Borsa haftaya düşüşle başladı

Bağdat’ta mühimmat deposunda patlama: 6 yaralı

Sivasspor stres attı

İstanbul’daki ana darbe davalarında sona gelindi

Haftalık ortalama 47,9 saat çalışıyoruz

Ciltteki yaşlanmaya dikkat

Türkiye’nin en yüksek cam seyir terasına çıkmak cesaret istiyor

Harekat bölgesindeki sağlık personeli ve teçhizat yeterli

Japonya tayfun felaketinde ölü sayısı 40’a çıktı

Türkiye’nin en kuzeyi Sinop’ta sonbaharın renk cümbüşü

Kalıcı dövme ve piercinglerde hepatit riski

Serbest piyasada döviz fiyatları

ABD Savunma Bakanı Mark Esper: "Türkiye’ye karşı Orta Doğu’da bir savaş başlatamayız"

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk’tan çocuk işçi açıklaması

Bakan Akar, ’’Faaliyetler planladığı gibi gidiyor’’

Barış Pınarı Harekatı’nı sosyal medya üzerinden provoke eden 4 kişi yakalandı

Fırat Nehrine seyyar köprü kuruluyor

Devlet Bahçeli Pazartesi itibariyle mesai başında

"Harekat, planladığımız şekilde başarıyla devam ediyor’’

“Alacağımız galibiyet ile Mehmetçiklerimize moral vereceğiz”

Eski başbakanlardan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a destek telefonu

’’1 milyon kişilik yeni yerleşim yeri inşa etmeyi planlıyoruz"

“Bu harekat bölgenin istikrarı ve güvenliği için önemli”

Bakan Soylu net konuştu: "Buna müsaade etmemiz mümkün değildir"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile görüştü

Çavuşoğlu, "Bu harekat bölgenin istikrarı ve güvenliği için önemli bir harekat’’

HDP önündeki eylemde gerginlik

Milli Savunma Bakanı Akar’dan önemli mesajlar

Adalet Komisyonu yargı paketini görüşüyor

“Müslümanlara karşı İslamofobik vakalarda kaygı verici artış dikkat çekiyor”

TBMM Başkanı Şentop’tan "50+1" açıklaması

Yüksek İstişare Kurulu toplantısı başladı

Çavuşoğlu: “Soydaşlarımızın haklarının takipçisi olacağız”

Bakan Akar: "F-35 olmuyorsa Hürkuş’u yaptık, kendi milli muharip uçağımızı da yaparız"

Kışın yaklaştığı belli oldu. Dalında 10 lira, mangalda 70 lira

Uludağ'ın eteklerinde kestane hasadı drone ile havadan görüntülendi

“2050 yılında nüfusumuzun 5’te 1’i 65 yaş üzerinde olacak”

“2050 yılında nüfusumuzun 5’te 1’i 65 yaş üzerinde olacak”

Eylül ayı ihracat rakamları açıklandı

Eylül ayı ihracat rakamları açıklandı

Döviz karşılığı altın swap piyasası açıldı

Döviz karşılığı altın swap piyasası açıldı

‘Genç Ticaret Elçileri’ Bursa’nın İhracatı İçin Çalışacak

BTSO’nun ‘Genç Ticaret Elçileri’ Projesine Erasmus + Programından Hibe

Feyz Hayvancılık'ın aldığı 5 yıllık men cezasının işte sebepleri

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye ‘tarımın başındaki adam’ dediği için ceza aldığını iddia eden Feyz Hayvancılık Tarım Gıda San. ve Tic. A.Ş. yetkilisi Sencer Solakoğlu’nun neden ceza aldığı açıklandı.

HAMİDİYE TARIM LİSESİ YENİDEN CANLANIYOR

HAMİDİYE TARIM LİSESİ YENİDEN CANLANIYOR

‘Bursa Siyahı’na ABD Pazarının Kapıları Açılıyor

Bursa Siyah İnciri Üreticilerine ABD Müjdesi

Merkez Bankası politika faizini 325 baz puan indirdi

Merkez Bankası politika faizini 325 baz puan indirdi

Ağustos’ta en fazla altın kazandırdı

Ağustos’ta en fazla altın kazandırdı

CITS’in Genel Müdürü Ertan Göral oldu

CITS’in Genel Müdürü Ertan Göral oldu

Yeni rekor yüzde 16,66’lık artışla geldi

Yeni rekor yüzde 16,66’lık artışla geldi

İstanbul’un enflasyon rakamları açıklandı

İstanbul’un enflasyon rakamları açıklandı

Türkiye altın rezervi sıralamasında 18’inci sıraya yükseldi

Türkiye altın rezervi sıralamasında 18’inci sıraya yükseldi

Fast food tarzı yiyecekler cilde zarar veriyor

Fast food tarzı yiyecekler cilde zarar veriyor

Zihin diyeti ile alzheimerdan korunun

Zihin diyeti ile alzheimerdan korunun

Romatizmal hastalıklarda erken teşhis önemli

Romatizmal hastalıklarda erken teşhis önemli

Sağlıklı yaşlanmak mümkün mü?

Sağlıklı yaşlanmak mümkün mü?

Meme kanserinden korunmak mümkün

Meme kanserinden korunmak mümkün

Mevsim değişimine bağlı hastalıklara dikkat

Mevsim değişimine bağlı hastalıklara dikkat

Sağlık raporları yönergesi yayımlandı

Sağlık raporları yönergesi yayımlandı

Alzheimer hastası ile empati kurun

Alzheimer hastası ile empati kurun

Doğum kontrol yöntemlerinin önemi

Doğum kontrol yöntemlerinin önemi

Kanı temizleyen hünnap şifa deposu

İhtiva ettiği C vitaminiyle vucüt direncini attırarak soğuk algınlığına iyi gelen hünnap pazar tezgâhlarında yerini aldı

Doğum kontrol yöntemlerinin önemi

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Müzeyyen Uyanık, günümüzde en sık olarak kullanılan kontrol yöntemlerinin doğum kontrol hapları ve rahim içi araçlar olduğunu söyledi.

Kanser cinsel sağlığa engel değil

Kanser cinsel sağlığa engel değil

Prostatın MR ile erken teşhisi mümkün

Prostatın MR ile erken teşhisi mümkün

Loğusa döneminde depresyon

Loğusalıkta depresyona dikkat