SEYAHAT

MAVİ BAYRAKTA DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜ TÜRKİYE’NİN ÖDÜLLÜ PLAJ SAYISI 486 OLDU

Toplumu Değiştirmeyi Hedefleyen Adam: Aamir Khan

MAGAZİN

Sibel Bilgiç ‘den muhteşem dönüş!

Hat Sanatı Dünyaya Tanıtılacak

ENGELSİZ MUTFAK’TA ONLİNE DÖNEM  

KORONAVİRÜS (COVİD-19) TEDBİRLERİ KAPSAMINDA EĞİTİMLERİNE ARA VEREN YILDIRIM BELEDİYESİ ENGELSİZ MUTFAK, ONLİNE EĞİTİME BAŞLADI.

YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI OKTAY YILMAZ: “ENGELSİZ MUTFAK PROJEMİZ İLE ENGELLİLERİMİZİ SOSYAL YAŞAMA DAHİL EDERKEN AYNI ZAMANDA ONLARIN MUTLULUĞUNA, KENDİLERİNİ DAHA İYİ İFADE EDEBİLMELERİNE HATTA MESLEK SAHİBİ OLABİLMELERİNE KATKI SAĞLIYORUZ.”

BAŞKAN YILMAZ: “ENGELLİ ÇOCUKLARIMIZA SAHİP ÇIKARAK ONLARIN EĞİTİMLERİNE GEREKEN DESTEĞİ VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ.”

Yıldırım’da yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında ilk günden itibaren sıkı önlemler alan Yıldırım Belediyesi, fiziki çalışmaların yanı sıra sosyal projelerle de ilçe sakinlerine destek olmaya devam ediyor. 

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de etkisini gösteren koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında eğitime ara veren, Yıldırım Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde engelli ve dezavantajlı grupları topluma kazandırmayı hedefleyen Engelsiz Mutfak, eğitimlerine online ortamda yeniden başladı. Dezavantajlı bireylerden oluşan kursiyerlere yönelik eğitimlerini her koşulda yeniden sürdürmek isteyen Engelsiz Mutfak eğitmenleri, ilk derslerini gerçekleştirdi. ‘10-16 Mayıs Engelliler Haftası’ etkinlikleri kapsamında kolları sıvayan Engelsiz Mutfak kursiyerleri, üzerinde kılıç, tabanca ve testi figürleri bulunan çörekler hazırladı. Eğitmenlerinin online yönlendirmeleri ve tarifleri doğrultusunda çörek yapımında tüm hünerlerini sergileyen Engelsiz Mutfak öğrencileri, eğitmenlerden tam not aldı. 

‘BİREY OLMALARI İÇİN TEŞVİK EDİYORUZ'  

Engelsiz Yaşam Okulu’nda eğitim gören ‘Engelsiz Mutfak’ öğrencilerinin eğitimini aksatmamak için online çalışmalara başladıklarını dile getiren Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Engelsiz Mutfak projemiz ile engellilerimizi tüketen bir anlayıştan üreten bir aşamaya geçiriyoruz. Bu proje ile engellilerimizi sosyal yaşama dahil ederken aynı zamanda onların mutluluğuna, kendilerini daha iyi ifade edebilmelerine hatta meslek sahibi olabilmelerine katkı sağlıyoruz. Bu anlamda bizler de koronavirüs tedbirleri kapsamında eğitimlerimize ara vermek yerine online olarak devam etmeye başladık. Engelli çocuklarımıza sahip çıkarak onların eğitimlerine gereken desteği vermeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.