İşte günün kahramanı

Galatasaray - Başakşehir maçının hakemi belli oldu

Avustralya’da orman yangınları güneye doğru ilerliyor

Hitler’in doğduğu ev karakol olacak

Karaköy saldırganı ev sahibi kadına da dehşeti yaşatmış

"Otizm söz konusu olduğunda, bütünleyici ve kaynaştırıcı eğitimin önemi tartışılmaz"

Serbest piyasada altın fiyatları

MHP lideri Bahçeli’den EYT açıklaması

Bahçeli’den Yıldız Kenter için taziye mesajı

İçişleri Bakanı Yardımcısı Ersoy ve Jandarma Genel Komutanı Çetin Bitlis’te

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Trump’a izlettiği video

"Lindsay Graham’a gerekenleri söyledim, dersini aldı"

11.11.2019 saat 11.11’de ilk fidanı Cumhurbaşkanı Erdoğan toprakla buluşturdu

Bülent Arınç’ın damadından “delil yetersizliğinden beraat” kararına itirazEray Satıoğlu: “Hedefim dünya şampiyonu olmak”

Eray Satıoğlu: “Hedefim dünya şampiyonu olmak”

Uluslararası İskandinav Kick-Boks Şampiyonası’nda iki gümüş madalya elde eden milli boksör Eray Satıoğlu, “Hedefim dünya şampiyonu olmak” dedi.

 

Norveç’in Oslo şehrinde düzenlenen Uluslararası İskandinav Kick-Boks Şampiyonası’nda, Light ve Kick Light branşlarında iki gümüş madalya kazanan milli boksör Eray Satıoğlu, İHA muhabirinin sorularını cevapladı. Askerden gelir gelmez ayağının tozu ile turnuvaya katılan Satıoğlu, “2 haftalık idmanla Norveç’e gittim. Kısıtlı süreçte günde 2 ya da 3 antrenman yaptım” ifadelerini kullandı.

 

 

 

“BİRAZ DAHA ÇALIŞMA İMKANIM OLSAYDI ŞAMPİYONLUK ELDE EDEBİLİRDİM”

 

 

 

Vatani görevini yerine getirdikten sonra Ankara’ya gelip 2 haftalık çalışma ile turnuvaya katılan Eray Satıoğlu, “Norveç’te düzenlenen Avrupa Şampiyonası’nda Light ve Kick Light branşlarında 2.’lik elde ettim. Milli takım adına dövüştük ve güzel dereceler aldık. Askerden geldiğim için çalışmam kısıtlıydı. 2 haftalık idmanla Norveç’e gittim. Kısıtlı süreçte günde 2 ya da 3 antrenman yaptım. Sabahları koşum oluyordu. Öğlenden sonra güç antrenmanları ve akşamları teknik idmanlarım oluyordu. 2 haftalık süreç bu şekilde yoğun ve yorucuydu. Biraz daha çalışma imkanım olsaydı şampiyonluk elde edebilirdim” açıklamasında bulundu.

 

 

 

“HEDEFİM DÜNYA ŞAMPİYONU OLMAK”

 

 

 

Hedeflerinden de bahseden Satıoğlu, şunları söyledi:

 

 

“Bundan sonraki süreçte önümdeki maçlara daha iyi hazırlanıp ülkemizi daha iyi şekilde temsil edeceğiz. Bu da benim için güzel bir dereceydi. Milli takıma girdim. Bayrağımızı dalgalandırmak adına orada mücadele verdim. Bundan sonraki hedefim dünya şampiyonu olmak. Türk bayrağını daha iyi yerlere taşımak istiyorum. Kendimi daha iyi yerlerde görmek istiyorum.”

 

 

 

“3 SENEDİR KEÇİÖRENGÜCÜ ADINA DÖVÜŞÜYORUM”

 

 

 

Kick Boks’a bir yakınının vesilesi ile başladığını dile getiren Eray Satıoğlu, “8.5 yıldır bu sporun içerisindeyim. Daha önce farklı kulüplerde çalışmışlığım oldu. Keçiörengücü Amatör Spor Kulübü açıldığında buraya transferim gerçekleşti. Hocam Erkan Çoruhlu bana çok yardımcı oldu. 3 senedir Keçiörengücü adına dövüşüyorum. Antrenmanlarımı bu kulüpte yapıyorum” diye konuştu.

 

 

 

“BU KULÜPTEN ŞAMPİYONLAR, SPORCULAR VE MİLLİ SPORCULAR ÇIKTI”

 

 

 

Kulübü Keçiörengücü’nün amatör branşlar olarak 3-4 yıl önce faaliyete girdiğini vurgulayan Boksör Satıoğlu, “Bu süreçte bu kulüpten şampiyonlar, sporcular ve milli sporcular çıktı. Başkanımız Sedat Tahiroğlu bize çok destek oldu. Kulübümüz tekvando, boks, kick boks, güreş gibi birçok branşta faaliyet gösteriyor. Bu kulübün sporcuları olarak daha iyi yerlerde olacağız. Gençlere de tavsiyem gelip spor yapmaya başlasınlar. Branş fark etmez. Herhangi bir spor dalı ile uğraşsınlar mutlaka” şeklinde konuştu.

 

 

(Yunus Emre Kartal - İbrahim Berat Yılmaz/İHA)

 

Haber Kaynak : ihlas haber ajansı