Belediye’den Öğretmenler Gününe Özel Sergi

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, ’24 Kasım Öğretmenler Gününü Kutladı

Bursa Büyükşehir Belediyesinden dolandırıcılık uyarısı

LİMAK ENERJİ MÜKEMMELLİK YOLCULUĞUNU BİR ÖDÜLLE DAHA TAÇLANDIRDI

Bursa’da ‘Mars 2050’ sergisi

Sinir krizi geçiren genç kız, polisi alarma geçirdi

Ana Kucağı ile eğitimde fırsat eşitliği

Başkan Alper Taban Öğretmenlerle Bir Araya Geldi

Ulaşımda hijyenle koruma kalkanı

İnegöl sanayiinde sorunsuz altyapı

UEFA’dan Halis Özkahya’ya görev

UEFA’dan Halis Özkahya’ya görev

Misli.com 3. Lig: Karşıyaka: 1 – Arhavispor: 0

Misli.com 3. Lig: Karşıyaka: 1 – Arhavispor: 0

Musa Aydın korona virüse yakalandı

Musa Aydın korona virüse yakalandı

Bellona Kayseri Basketbol Brown’u bekliyor

Bellona Kayseri Basketbol Brown’u bekliyor

Polonya’da bugün 32 bin 773 korona virüs vakası açıklandı

Avustralya’nın Victoria eyaletinde vaka sayısı sıfırlandı

Tırnak Mantarından Kurtulmanın yolları

Soğuk algınlığınızı evde tedavi etmenin yolları

Saç maskelerinde hangi bileşenler işe yarar

Kan Akışını ve Dolaşımı Arttıran En İyi 5 Yiyecek

Çay Ağacı Yağı Nerelerde Kullanılır

En İyi 5 Romantik Film Önerisi (part 2)
Karayip Korsanları haricinde Johnny Depp hayranlarının mutlaka izlemesi geren 10 Johnny Depp filmi
CONSTANTİNE filminin devamı hakkında gelişmeler
Mora Dergisinden En iyi 5 romantik film önerisi
Film izlemenin keyfini Adrien Brody ile çıkarmak isteyenler için birbirinden harika Adrien Brody filmleri

Evde Hızlı ve Doğal Saç Uzatma Yöntemleri

Evde Hızlı ve Doğal Saç Uzatma Yöntemleri

Evde Hızlı ve Doğal Saç Uzatma Yöntemleri

1. Masaj

Saç derisine masaj yapmak saç uzamasına yardımcı olabilir saç yağları ve maskeler ile birlikte kullanılabilir. Bu, kafa derisini uyarır. Her gün kafa derinize masaj yapmak için zaman ayırmak da stresi ve gerginliği azaltmanıza yardımcı olabilir. Masaj sırasında gerilme kuvvetlerinin dermal papilla hücrelerinde saç uzamasına teşvik ettiği düşünülmektedir.

2. Aloe vera

Aloe vera uzun süredir saç için tedavi yöntemlerinden birisidir. Ayrıca saç derisini rahatlatır ve saçı şekillendirir. Kepeği azaltabilir ve fazla yağla tıkanabilecek saç köklerinin engelini kaldırabilir. Haftada birkaç kez saç derinize ve saçınıza saf aloe vera jeli uygulayın. Aloe vera içeren şampuan ve saç kremi de kullanabilirsiniz.

3. Hindistan cevizi yağı

Hindistan cevizi yağı saç gövdesi içine nüfuz eden ve saçtan protein kaybını azaltan yağ asitleri içerir. Hindistan cevizi yağı saç tipinize bağlı olarak saçınızı yıkamadan önce veya sonra kullanılabilir. Saçınız yağlı olma eğilimindeyse, bir gece boyunca veya yıkamadan önce birkaç saat bekletme tedavisi uygulayabilirsiniz.

4. Balık yağı

Omega yağ asitleri tüketmek, besinler ve proteinlerle dolu oldukları için saçınızı içeriden iyileştirmeye yardımcı olabilir. Omega almak antioksidanlarla birlikte saç yoğunluğunu ve çapını iyileştirmeye yardımcı olur. Saç dökülmesini de azaltır. Omega yağ asitleri, hücrelerinizin doğru şekilde çalışmasına yardımcı olur ve bağışıklığı artırarak daha iyi bir genel sağlık sağlar. Üreticinin tavsiye ettiği dozu takip edin.

5. Ginseng

Ginseng takviyeler saç köklerini uyararak saç uzamasına yardımcı olabilir. Ginsenositler, ginsengin aktif bileşenleridir ve saç üzerindeki olumlu etkisinin sorumlu olduğu düşünülmektedir. Daima belirtildiği gibi alın ve olası yan etkileri kontrol ettiğinizden emin olun.

6. Soğan suyu

Soğan suyunun kokusuyla başa çıkabiliyorsanız, faydalarına değdiğini görebilirsiniz. Soğan suyu saç uzamasına yardımcı olabilir. Yamalı alopesi areata'yı başarılı bir şekilde tedavi eder. Soğan suyunun da dolaşımı iyileştirdiği düşünülmektedir. Birkaç soğanı karıştırıp suyunu sıkabilirsiniz. Suyu saç derinize ve saçınıza uygulayın ve en az 15 dakika bekletin. Sonra normal şekilde şampuanlayın.

7.Biberiye yağı

Biberiye, insanların saç uzamasına ve saç dökülmesini azaltmak için tercih ettiği ilk uçucu yağlardan biridir. Biberiye yağı saçı uyarır ve androgenetik alopesi tedavisinde kullanılabilir. Birkaç damla biberiye yağını taşıyıcı yağa karıştırın ve durulamadan önce saçınıza ve saç derinize masaj yapın. Bunu haftada birkaç kez yapın. Şampuanınıza ve saç kreminize günlük olarak birkaç damla biberiye yağı ekleyin. Esansiyel yağları doğrudan cilt üzerinde kullanmayın. Bunları daima bir taşıyıcı yağ veya şampuanla karıştırın

8.Limon

Saç kalitesini ve uzamasını artırdığı söylendiği için taze limon suyu veya limon yağı kullanabilirsiniz. Limon sağlıklı bir saç derisini korumanıza ve saç uzatmaya yardımcı olabilir. Şampuandan 15 dakika önce saç derinize ve saçınıza taze limon suyu uygulayın. Saç maskesi olarak taşıyıcı yağda seyreltilmiş limon esansiyel yağını kullanabilirsiniz.