SEYAHAT

Ege’nin En Güzel Altı Köyü

Toplumu Değiştirmeyi Hedefleyen Adam: Aamir Khan

MAGAZİN

Yeni Albüm ile Yurt Dışına Açılıyorum... İddialıyım.

Hat Sanatı Dünyaya Tanıtılacak

Eyfel Kulesi Hakkında Bilinmeyenler

Paris denildiğinde ilk akla gelen şüphesiz Eyfel Kulesi oluyor. Şehrin her noktasından görüldüğü söylenen kule aynı zamanda âşıklar şehrinin sembolü haline geldi. Eyfel Kulesi hakkında daha önce duymadığınız ilginç bilgileri derledik.

Öncelikle Eyfel Kulesi’nin bir diğer ismi Demir Leydi’dir. Kule Fransız Devrimi’nin 100. yıldönümü için hazırlanmıştır. İnşası 1887 yılında başlamıştır fakat tamamlanması toplam 2 yıl 2 ay sürmüştür. Eyfel Kulesi’nin ilk olarak Barcelona’da yapılması planlanmıştı. Sonrasında ani bir karar değişikliği ile Paris seçilmiştir.

Paris’te Eyfel Kulesinin görülmediği tek bir yer vardır. O da kulenin en tepesi. Eğer ücretini ödeyip kuleyi ziyaret ederseniz haliyle kuleyi göremezsiniz. Bu istisna dışında kule Paris’in her yerinden görülmekte. Eyfel Kulesi etrafında turist yoğunluğu oldukça fazla. Fakat turist yoğunluğunun yanı sıra fare yoğunluğu da oldukça yüksek. Gündüzleri tabii ki etkileyici bir görüntüsü var fakat geceleri 20000 adet ışık ile adeta görsel şölen yaratıyor.