SEYAHAT

MAVİ BAYRAKTA DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜ TÜRKİYE’NİN ÖDÜLLÜ PLAJ SAYISI 486 OLDU

Toplumu Değiştirmeyi Hedefleyen Adam: Aamir Khan

MAGAZİN

Sibel Bilgiç ‘den muhteşem dönüş!

Hat Sanatı Dünyaya Tanıtılacak

Gemlik’te pazarlara koronavirüs ayarı

Gemlik ilçe merkezi ve çevre mahallelerde kurulan Pazar yerlerinde düzenleme yapıldı.

Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, Gemlik Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı İsmail Beki ve Gemlikli Pazar esnafı ile bir araya geldi. Görüşmede ilçede kurulan pazarlar hakkında sağlık ve güvenlik açısından yeni düzenlemeler yapıldı.

Buna göre ilçede kurulan Cumartesi pazarları aynı yerlerde Cuma günü hizmet verecek. Kumla Mahallesi’nde haftada tek pazar uygulamasına geçilmiş olup, Çarşamba günleri büyük pazar alanında kurulacaktır. Gencali mahallesinde Pazar günleri kurulmakta olan Kumsaz pazarı, pazartesi günü faaliyet gösterecek, Gemlik merkezinde Salı ve Perşembe pazarları aynı gün aynı yerelde kurulmaya devam edecektir.

Pazar alanlarının bir süredir gündemde olduğunu ve düzenlemeye gidilmesinin gerekli olduğunu belirten Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, “Atılacak adımlar için Gemliklilerin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurduk. Ayrıca esnaf ve pazarcılarımızın da görüşlerini alarak en uygun çalışmayı ortaya çıkardık” dedi. Başkan Sertaslan şöyle konuştu: “Gemlik’te koronavirüse karşı başarılı bir sınav veriyoruz. İlçemizde son günlerde hastalığı yenerek taburcu olanların sayıları hızla artarken, biz de önlemlerimizde hız kesmiyoruz. İnsanların bir araya geldiği Pazar yerlerinin açılacağı günlerde bazı düzenlemeler gerçekleştirdik. Pazar alanlarında hemşerilerimizin ve pazarcılarımızın sağlığı için  zabıta, temizlik ve sağlık işleri müdürlüklerimiz çalışmalarına devam edecekler. Hemşehrilerimizden tedbirlere riayet etmelerini rica ediyoruz.”