Bursa Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurul Kararı

Koronavirüs  salgınının seyri ve toplum sağlığı açısından oluşturduğu risk göz önünde bulundurularak Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu

Osmangazi, Yeni Parklar İle Nefes Alıyor

Bursa’nın Yeşiline Osmangazi Katkısı

Yıldırım Siyaset Akademisi'nin İlk Kursiyerlerine Sertifikaları Verildi

Yıldırım Belediyesi, sosyal medya platformları üzerinden gerçekleştirilen Siyaset Akademisi-Uluslararası İlişkiler Okulu, ilk mezunlarını verdi

Kardeş Belediye'den Yıldırım'a Ziyaret

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, kardeş şehri olan Bulgaristan’ın Belediye Başkanı Necmi Ali ve beraberindekileri ağırladı.

T2’de çalışmanın gecesi gündüzü yok

Raylı sistemi kentin kuzeyi ile buluşturacak T2 tramvay hattının T1 hattına entegrasyonu çalışmaları gece gündüz demeden aralıksız sürüyor.

Metro durakları enerji istasyonuna dönüyor

Bursa’da yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanarak enerji verimliliğini sağlamak için birbirinden farklı yatırımları devreye alan Büyükşehir Belediyesi

İNEGÖL BELEDİYESİ 2. ÖDÜLLÜ BİLGİ YARIŞMASI BAŞLIYOR

İnegöl Belediyesi Başkan Alper Taban ile dijitalleşme adına ciddi atılımlar gerçekleştirirken, herkesin hafta sonu evde kaldığı pandemi dönemini de sosyal medya etkinlikleri ile hareketlendirmeye devam ediyor.

Osmangazi’de Metruk Bina Temizliği

Osmangazi Belediyesi, İbrahimpaşa Mahallesi’nde can ve mal güvenliği açısından tehlike arz eden metruk binayı yıktı.

İnegöl Belediyesi çatı arasındaki kaçak yapıyı yıktı

Kaçak yapıyla mücadelede taviz vermeyen İnegöl Belediyesi, Cumhuriyet Mahallesinde tespit edilen çatı arasındaki kaçak yapıyı yıktı.

Bursa Nilüfer'de su kesintisi

NİLÜFER'DE SU KESİNTİSİ

Bursa Tabip Odası Çevre Ödülü Kirazlıyayla köylülerine

Bursa Tabip Odası, 14 Mart Tıp Haftası etkinlikleri kapsamında her yıl verdiği Çevre Ödülü’nü bu yıl Kirazlıyayla Yenişehir’e bağlı

KOLTUK DİKİŞ ELEMANI KURSUNDA EĞİTİM BAŞLADI

İnegöl Belediyesi’nin mobilya sanayisinde yaşanan dikiş elemanı açığına katkıda bulunmak ve iş arayan bayanlara yeni nitelikler kazandırarak istihdam edilmelerini sağlamak adına düzenlediği 192 saatlik Koltuk Dikiş Elemanı Kursu b

Yıldırım Müzik Akademisi Yasir'e Işık Oldu

Görme engelli Yasir Bülbül, Yıldırım Belediyesi Müzik Akademisi sayesinde 2 ay gibi kısa sürede org çalmayı öğrendi ve hayata yeniden bağlandı.

Müzeler eğitim üssü oluyor

Başkan Alinur Aktaş yaptığı açıklamada belediye müzelerinin günümüzde teknolojik unsurlarla donatılarak faaliyetlerini sürdürdüğünü ifade etti

OSMEK’te Tuvaller Göz Dolduruyor

Kanser Tedavisi Sonrası OSMEK İle Terapi

Nadir hastalık sahibi bireyler, yıllık hane gelirlerinin %30’unu tedaviye harcıyorlar 

Mutlu Olmak Sizi Nasıl Daha Sağlıklı Yapar?

Doğum Sonrası Depresyona Ne Sebep Olur?

Metabolizmanızı Güçlendirmenin 10 Kolay Yolu

Kahve’nin Metabolizmanıza Etkileri Neler?

Kilo vermek isteyenler için yaşam tarzı değişiklikleri

Boyun ve Omuzlarınızdaki Strese Bağlı Gerginliği Azaltmanın 5 Yolu

Tarihin en yıkıcı ve en ölümcül kasırgası

Samuel Colt Kimdir?

Dünya’daki insanlar tarafından yapılan en büyük yapı

İlk En Büyük Uzay Teleskobu

Rudolf Diesel Kimdir?

Dünyanın 5 Doğal Harikası

Orta Çağdan kalma tarihi eserleri ile ünlü şehir Dubrovnik

İzleyenler üzerinde etki bırakan en iyi psikolojik filmler

Tüm zamanların en iyi fantastik filmleri

Usta Oyuncu James McAvoy’un sevilen 5 filmi

Netflix’te izlenebilecek 10 popüler dizi

Efsane Aktör Samuel L. Jackson Filmleri

Polisiye Film Severlerin Mutlaka İzlemesi Gereken 5 Film

Tom Hanks’ın Yer Aldığı Sevilen Filmler

OSMANGAZİ BELEDİYESİ

BURSA BÖLGE

Osmangazi, Yeni Parklar İle Nefes Alıyor

Gözenekleri Açma Hakkında Yanlış Bilinenler

Gözenekleri Açma Hakkında Yanlış Bilinenler

 

Gözenekleriniz tıkandığında, sıkışan pislikleri çıkarmaya yardımcı olmak için onları nasıl "açacağınızı" öğrenmek isteyebilirsiniz. Ancak sanılanın aksine gözenekleriniz aslında açılamaz. Buradaki amaç, gözeneklerinizin daha açık görünmeleri için açılmasına yardımcı olmaktır.

Gözenekleriniz, saç köklerinin altındaki yağ bezlerine bağlıdır. Bu bezler, yüzünüzü doğal olarak nemlendirmeye yardımcı olan doğal, balmumu benzeri bir yağ olan sebum üretir.

Cilt tipinize bağlı olarak, sırasıyla yağlı veya kuru cilde yol açan aşırı aktif veya az çalışan yağ bezleriniz olabilir.

Bazen yağ, kir ve bakteri kombinasyonu gözeneklerdeki ölü deri hücrelerine yapışabilir ve tıkanmasına neden olabilir. Bu, "kapalı" bir görünüm oluşturabilir.

Kalıntılardan ve tıkanmış gözeneklerden kurtulmak için, temiz bir cilt elde etmek için belirli adımları izlemeniz gerekir. Aynı zamanda, farkında olmanız gereken birkaç efsane var. En yaygın olanları aşağıdadır.

Gözeneklerinizi açmayla ilgili 4 yaygın efsane

1. Gözenekleriniz "açılabilir".

Aslında gözenekler yaşa bağlı olarak genişleyebilir, ancak teknik olarak daha "açık" değildirler. Genişlemiş gözenekleri kolayca kapatamazsınız. Ayrıca, tıkanmış bir gözenek kapalı gibi görünebilir, ancak bunun gözeneklerinizin gerçek boyutuyla hiçbir ilgisi yoktur.

2. Tıkanmış gözenekleri dışarı çıkarmak onları açacaktır.

Aslında, pisliği dışarı çıkarmak tıkanmış gözenekleri geçici olarak çözebilir, ancak etkilenen gözenekleri kalıcı olarak genişletme riskiniz vardır. Ayrıca, kistik sivilce ile uğraşıyorsanız, yanlışlıkla bakterilerin cildinizin altına yayılmasına ve yüzünüzün diğer bölgelerinde sivilceye neden olabilirsiniz.

3. Gözenekleri soğuk suyla kapatabilirsiniz.

Pek çok web sitesi ve blog yazısı, gözeneklerinizi kapatmak için soğuk su kullanabileceğinizi iddia ediyor. Bu, tahriş olmuş cildi rahatlatmaya yardımcı olsa da, soğuk su gerçek gözenek boyutunuzu hiçbir şekilde etkilemez.

4. Gözeneklerinizi karbonatla açabilirsiniz.

Bu, yağlı veya kırılmaya eğilimli ciltler için modaya uygun bir alternatif çözüm olsa da, kabartma tozu cildiniz için çok serttir. Cildinizin önemli ölçüde kurumasına neden olarak, gözeneklerinizi daha da tıkama potansiyeli olan daha fazla ölü cilt hücresi bırakmanıza neden olabilir.

Dilara Kaygısız / Mora Dergisi-İçerik Editörü