‘Gürcü´ doktor adayları Bursa´da
‘Gürcü´ doktor adayları Bursa´da
Tarih: 10.8.2018 16:42:04

Büyükşehir Belediyesi´nin davetiyle Bursa´ya gelen Gürcistanlı tıp fakültesi öğrencileri, hem şehri dolaştı hem de Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi´nde staj yapma imkanı buldu.

Gürcistan´dan gelen 27 doktor adayı, bir ay süreyle Bursa´da temaslarda bulundu. Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı öncülüğünde misafir edilen öğrenciler, Uludağ Üniversitesi´nde staj yaparak, boş zamanlarında tarihi ve kültürel mekanları gezdi. Gürcistan Devlet, Tiflis ve Batum üniversitelerinin tıp fakültelerinde okuduklarını belirten öğrenciler, yaptıkları açıklamalarda, “Uludağ Üniversitesi´nde bir aylık staj için geldik. Kaldığımız süre boyunca Bursa´nın çeşitli tarihi bölgelerini ve doğal güzelliklerini gördük. Çok beğendik. Devlet hastanesi ve özel hastaneleri ziyaret ederek, farklı işleyişe şahit olduk. Tecrübeli hocalardan dersler aldık. Buradaki hizmet kalitesine hayran kaldık. Bize bu imkânı sağlayan Bursa Büyükşehir Belediyesi´ne teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

 

Gürcistanlı tıp öğrencileri, Bursa´daki temasların ardından Ankara´ya geçti.

 

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Gürcü doktor adayları Bursa
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
KEŞFET / EXPLORE
E Dergi Yıl 4 Sayı 43

/resimler/2019-2/21/1604285033937.jpg

-Günümüzde evlenenlerin yüzde ellisi boşanmaktadır. (Bak bunu duyduğum iyi oldu ben zaten evlenmiyecem böylece kamçılamış oldum bu sözlerle) -Rodin’in ünlü ‘düşününen adam’ heykeli aslında İtalyan şair dante’nin portresidir. -Uranüs çıplak gözle görülen

İlginç Bilgiler 4