SEYAHAT

MAVİ BAYRAKTA DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜ TÜRKİYE’NİN ÖDÜLLÜ PLAJ SAYISI 486 OLDU

Toplumu Değiştirmeyi Hedefleyen Adam: Aamir Khan

MAGAZİN

EGE’NİN İKİ YAKASI BU KEZ PİYANONUN TUŞLARINDA BİRLEŞTİ

Hat Sanatı Dünyaya Tanıtılacak

Hızlı tren Sivas’ta göçü hızlandırır diyen Karamollaoğlu haklı çıktı

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun “Fabrika yok, üretim yok, hızlı tren Sivas’ta göçü hızlandırır” sözlerinin haklılığını Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) gözler önüne serdi.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun 24 Haziran seçimlerinde Sivas mitinginde yaptığı “Fabrika yok, üretim yok, hızlı tren Sivas’ta göçü hızlandırır” konuşmasını haklı çıkaran bir veri paylaştı. TÜİK’in göç rakamları, AKP iktidarının Sivas’ta da üretim ekonomisi adına bir yatırımda bulunmadığı gerçeğini de gözler önüne serdi.

Devlet kurumu TÜİK’in yaptığı "İstatistiklerle Gençlik 2019" araştırması sonuçlandı. Çarpıcı sonuçların yer aldığı araştırmada, 2018 nüfusu 646 bin 608 kişi olan Sivas'ın 2019 nüfusu 7 bin 652 kişi azalarak 638 bin 956'ya düştü. Türkiye’nin yüzölçümü bakımından ikinci en büyük vilayeti Sivas’taki bu tablo ekonominin gerçek fotoğrafını ortaya koydu. 18 yıllık AKP iktidarında üretime dayalı ekonomi modelinin uygulanmaması ve bu alanda yatırımların yapılmaması illerdeki göç oranının artmasında en önemli etken olarak görülüyor.

milligazete