SEYAHAT

Ege’nin En Güzel Altı Köyü

Toplumu Değiştirmeyi Hedefleyen Adam: Aamir Khan

MAGAZİN

Yeni Albüm ile Yurt Dışına Açılıyorum... İddialıyım.

Hat Sanatı Dünyaya Tanıtılacak

Hükümet, 11 Mayıs tarihinin sorgulanabileceğini hatırlıyor

Sağlık Bakanı Olivier Véran onu temin ediyor:

hasta sayısı düştüğünde ve hapsin sonuna kadar saygı görüldüğünde tedbir yürürlüğe girecek.

Muhafaza tedbirlerine uyumu gevşetme konusunda uyarı veren hükümet, 3 Mayıs Pazar günü, yeni ülke sayısının çok yüksek olması halinde ülkenin mayıs temizliğini başlatmak için seçilen 11 Mayıs tarihinin sorgulanabileceğini vurguladı.

LIVE - Coronavirus: 48. gün hapsetme, 11 Mayıs hakkında hala birçok soru

"Hapishaneye sonuna kadar saygı duyulursa, kapak salgının kabına konmuş olacak ve en iyi şartlar altında kademeli olarak temizleyebileceğiz", diye açıklıyor Sağlık Bakanı Olivier Véran Parisli ile yaptığı röportajda . "Aksi takdirde ve yeni hasta sayısının çok yüksek olması durumunda, hapsedilmenin kaldırılma tarihi sorgulanabilir ve bölümler tarafından değerlendirilecektir."


İçişleri Bakanı Christophe Castaner, "Hedefimiz tüm ulusal topraklar için 11 Mayıs'tan itibaren süreksizlik" dedi, ancak Büyük Jüri Le Figaro'yu hatırlattı -RTL-LCI "fethetme hedefi" dir. "Bu bizim hedefimiz ve ona ulaşacağız, buna ikna oldum" diye devam etti, "sokaklarda gerçekten daha fazla insan" olduğunu, ancak Fransızların kuralı ”. Bir milyon PV için 19 milyon kontrol yapıldığını açıkladı. Bu hatırlama, 17 Mart'tan bu yana uygulanan koruma önlemleri sayesinde 0,5'e düşen ünlü "R0" virüsünün bulaşma oranı 0,6 ile 0,7 arasında arttığında ortaya çıkıyor. . Virüsün bu üreme oranı, enfekte olmuş bir bireyin enfekte ettiği insan sayısını temsil eder. 1'den küçük olduğunda, salgın düzelir. Başka bir sinyal: Datacovid derneğinin Ipsos enstitüsü ile barometresinden gelen en son veriler, Fransızların bariyer jestlerine olan saygısında hafif bir düşüş ve her gün dışarıda geçirilen ortalama sürenin genel olarak arttığını gösteriyor.

Arındırma yaklaşımı ile dışarıda gittikçe daha fazla insan var

15-21 Nisan arasında, 5.001 kişilik bir örneklemle yapılan ankette, bariyer jestlerine uyumun yüksek düzeyde kaldığını ancak biraz azaldığını belirtiyor, Le Monde.

Ayrıca bakınız - Zorunlu karantina ve izolasyon sadece "Fransa'ya varışta" Olivier Véran'ı duyurdu