Bursa Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurul Kararı

Koronavirüs  salgınının seyri ve toplum sağlığı açısından oluşturduğu risk göz önünde bulundurularak Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu

Osmangazi, Yeni Parklar İle Nefes Alıyor

Bursa’nın Yeşiline Osmangazi Katkısı

Yıldırım Siyaset Akademisi'nin İlk Kursiyerlerine Sertifikaları Verildi

Yıldırım Belediyesi, sosyal medya platformları üzerinden gerçekleştirilen Siyaset Akademisi-Uluslararası İlişkiler Okulu, ilk mezunlarını verdi

Kardeş Belediye'den Yıldırım'a Ziyaret

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, kardeş şehri olan Bulgaristan’ın Belediye Başkanı Necmi Ali ve beraberindekileri ağırladı.

T2’de çalışmanın gecesi gündüzü yok

Raylı sistemi kentin kuzeyi ile buluşturacak T2 tramvay hattının T1 hattına entegrasyonu çalışmaları gece gündüz demeden aralıksız sürüyor.

Metro durakları enerji istasyonuna dönüyor

Bursa’da yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanarak enerji verimliliğini sağlamak için birbirinden farklı yatırımları devreye alan Büyükşehir Belediyesi

İNEGÖL BELEDİYESİ 2. ÖDÜLLÜ BİLGİ YARIŞMASI BAŞLIYOR

İnegöl Belediyesi Başkan Alper Taban ile dijitalleşme adına ciddi atılımlar gerçekleştirirken, herkesin hafta sonu evde kaldığı pandemi dönemini de sosyal medya etkinlikleri ile hareketlendirmeye devam ediyor.

Osmangazi’de Metruk Bina Temizliği

Osmangazi Belediyesi, İbrahimpaşa Mahallesi’nde can ve mal güvenliği açısından tehlike arz eden metruk binayı yıktı.

İnegöl Belediyesi çatı arasındaki kaçak yapıyı yıktı

Kaçak yapıyla mücadelede taviz vermeyen İnegöl Belediyesi, Cumhuriyet Mahallesinde tespit edilen çatı arasındaki kaçak yapıyı yıktı.

Bursa Nilüfer'de su kesintisi

NİLÜFER'DE SU KESİNTİSİ

Bursa Tabip Odası Çevre Ödülü Kirazlıyayla köylülerine

Bursa Tabip Odası, 14 Mart Tıp Haftası etkinlikleri kapsamında her yıl verdiği Çevre Ödülü’nü bu yıl Kirazlıyayla Yenişehir’e bağlı

KOLTUK DİKİŞ ELEMANI KURSUNDA EĞİTİM BAŞLADI

İnegöl Belediyesi’nin mobilya sanayisinde yaşanan dikiş elemanı açığına katkıda bulunmak ve iş arayan bayanlara yeni nitelikler kazandırarak istihdam edilmelerini sağlamak adına düzenlediği 192 saatlik Koltuk Dikiş Elemanı Kursu b

Yıldırım Müzik Akademisi Yasir'e Işık Oldu

Görme engelli Yasir Bülbül, Yıldırım Belediyesi Müzik Akademisi sayesinde 2 ay gibi kısa sürede org çalmayı öğrendi ve hayata yeniden bağlandı.

Müzeler eğitim üssü oluyor

Başkan Alinur Aktaş yaptığı açıklamada belediye müzelerinin günümüzde teknolojik unsurlarla donatılarak faaliyetlerini sürdürdüğünü ifade etti

OSMEK’te Tuvaller Göz Dolduruyor

Kanser Tedavisi Sonrası OSMEK İle Terapi

Nadir hastalık sahibi bireyler, yıllık hane gelirlerinin %30’unu tedaviye harcıyorlar 

Mutlu Olmak Sizi Nasıl Daha Sağlıklı Yapar?

Doğum Sonrası Depresyona Ne Sebep Olur?

Metabolizmanızı Güçlendirmenin 10 Kolay Yolu

Kahve’nin Metabolizmanıza Etkileri Neler?

Kilo vermek isteyenler için yaşam tarzı değişiklikleri

Boyun ve Omuzlarınızdaki Strese Bağlı Gerginliği Azaltmanın 5 Yolu

Tarihin en yıkıcı ve en ölümcül kasırgası

Samuel Colt Kimdir?

Dünya’daki insanlar tarafından yapılan en büyük yapı

İlk En Büyük Uzay Teleskobu

Rudolf Diesel Kimdir?

Dünyanın 5 Doğal Harikası

Orta Çağdan kalma tarihi eserleri ile ünlü şehir Dubrovnik

İzleyenler üzerinde etki bırakan en iyi psikolojik filmler

Tüm zamanların en iyi fantastik filmleri

Usta Oyuncu James McAvoy’un sevilen 5 filmi

Netflix’te izlenebilecek 10 popüler dizi

Efsane Aktör Samuel L. Jackson Filmleri

Polisiye Film Severlerin Mutlaka İzlemesi Gereken 5 Film

Tom Hanks’ın Yer Aldığı Sevilen Filmler

OSMANGAZİ BELEDİYESİ

BURSA BÖLGE

Osmangazi, Yeni Parklar İle Nefes Alıyor

İGF Genel Başkanı Mesut Demir: “İnternet Yasası acilen çıkmalı”

İGF Genel Başkanı Mesut Demir DRT'ye konuk oldu

Denizli’nin yerel kanalı DRT’de Kudret Çelebioğlu'nun sunduğu "Ajanda" programına konuk olan İnternet Gazetecileri Federasyonu (İGF) Genel Başkanı Mesut Demir, hızla gelişen teknoloji ile birlikte tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de medya sektöründe ve haber okuma alışkanlıklarında da değişim yaşandığını vurgularken, COVID-19 salgını sürecinde değişimin hissedilir şekilde gözler önüne serildiğini belirtti.

"MERDİVEN ALTI SİTELER HAYAL KIRIKLIĞI"

Salgın sürecinde vatandaşların haber okuma alışkanlıklarının sosyal medya ve internet medyasına taşındığını hatırlatan Demir, “Bu süreçte haberi internet medyalarından okunma oranı yüzde 91’lere kadar yükselirken, internet medyaları sosyal medya ile de mücadele ve yarış içinde kaldı. Sosyal medyadaki bilgi kirliliğini fark eden okuyucular, haberin doğruluğunu güvendikleri ve güvenebilecekleri internet medyalarından takip etti. Kurumsal olmayan merdiven altı dediğimiz internet haber siteleri ise, hatalı ve yanlış bilgilerle yaptıkları haberlerle okuyucuları hayal kırıklığına uğrattı” açıklamasını yaptı.

"İNTERNET YASASI'NI BEKLİYORUZ"

Medyanın geleceğini kurtaracak ve sorunlara kökten çözüm olacak Türkiye’de yıllardır beklenen İnternet Yasası'nın ivedilikle çıkarılmasının önemine değinen İGF Genel Başkanı Mesut Demir, “Merdiven altı internet haber sitelerinden siyasetçisinden bürokratına, STK’lardan özel kuruluşlara kadar her kesim rahatsız olmaktadır. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nın İnternet Yasası ile ilgili çalışmalarını İnternet Gazetecileri Federasyonu olarak takip ediyoruz. Umuyoruz kısa zamanda İnternet Yasası Meclis’e getirilerek yasalaşır” diye konuştu.

"KRİTERLER NET KONULMALI"

İnternet Gazetecileri Federasyonu bünyesinde kurulan Hukuk Komisyonu’nun hazırladığı İnternet Yasası ile ilgili raporu ilgili kurumlara ulaştırdıklarının altını çizen Genel Başkan Demir, “İnternet Yasası'nda olmazsa olmazımız, merdiven altı internet haber sitelerinin Türkiye’de erişime engellenmesi. Aksi takdirde kalemşörlük yaparak geçimlerini saldıran, kendilerini tek kişilik ordu olarak gören merdiven altı internet haber siteleri, Türkiye’nin başına bela olmuştur ve olmaya devam edecektir. Kurumsal yayın yapan, vergisini ödeyen, sigortalı gazeteci çalıştıran internet medyaları akredite edilerek resmen medya sayılmalı, çalışanlarının basın iş kolundan yani 212 dediğimiz sigortalı olarak çalıştırılarak basın kartı verilmeli. Kurumsal internet medyalarının en az 3 yıl geriye dönük yayın yapıyor olması, en az 3 sigortalı çalışanın olması, vergisini ödemesi, basın ilkeleri doğrultusunda yayın yapması, en önemli kriterler olmalı” ifadelerini kullandı.

"YEREL MEDYA TARİH OLDU"

COVID-19 belasının her sektörü olduğu gibi medyayı da ciddi anlamda etkilediğini savunan İnternet Gazetecileri Federasyonu Genel Başkanı Mesut Demir, “Medyaların gelirlerinde ciddi düşüşler yaşanmış, işsiz gazeteci sayısı da hızla artmıştır.  İnternet medyacılığı ile artık yerel medya kavramı tarih oluşmuştur. Bugün Mardin’de, Kilis’te, Konya’da, Antalya’da, Bursa’da yayın yapan yerel gazeteler, televizyonlar, yaptıkları haberlere ya da programlara  internet haber sitelerinde yer verip dünyanın bir ucundaki okuyucuya ulaşabilmektedir” dedi.

İGF MEDYALARA GELİR DAĞITACAK

İnternet Gazetecileri Federasyonu’na ilişkin bilgiler veren Mesut Demir, “81 il, Almanya, Azerbaycan ve KKTC’de dernek, cemiyet ve temsilcilerimizin bulunduğu toplamda 2 bin 500 internet medyasının üyesi olduğu İnternet Gazetecileri Federasyonu olarak, internet medyalarının gelirlerini artıracak, gider kalemlerini düşürecek projeler üzerinde çalıştık. Yaklaşık 8 aylık bir çalışma sonrası kısa adı İGFA olan İGF Haber Ajansı, İGF Reklam Ajansı ve İGF TV’yi kurduk. İGF Haber Ajansı’nda internet medyalarının yapmış olduğu özel haberler, kamu kurum ve kuruluşları ile özel firmaların basın bültenleri, hazırladığımız yazılım sistemi ile aynı anda 2 bin 500 internet medyasında yayınlanacak. İGF Reklam Ajansı’nda da, internet medyalarından istediğimiz banner alanlarında dönüşümlü reklamlar yayınlanacak. Bunların yanı sıra bizleri en çok heyecanlandıran İGF TV projemiz. Her ilin gündemi, sorunları İGF TV ile ülke gündemine taşınacak. Her ilde yapılacak canlı yayın programları, İGF TV aracılığıyla aynı anda tüm üye internet medyalarından canlı yayınlanacak. Bu projelerden elde edilecek gelir, 2 bin 500 internet medyasına dağıtılacak. Bu projeler, bir nevi Basın İlan Kurumu’nun özel versiyonu olacak. Emeği geçen başta federasyon yönetim kurulu üyelerime, üye dernek, cemiyet ve il temsilcilerimize, projeye inanarak tam destek veren internet medyalarına teşekkür ediyorum” diye konuştu.